Przygotuj się na kolejną porcję niezwykłych przygód i humorystycznych historii, które od dawna były wyczekiwane przez moją rodzinę. Mowa o naszej ukochanej serii- Smaczna Banda i emocje. Z wielką ekscytacją i niecierpliwością, wyczekiwaliśmy tych nowości, które sprawiają, że zarówno Szef, jak i dorośli, utoną w morzu śmiechu, mądrości i fantastycznych przygód.

Książki nie tylko dostarczają nam historii pełnych śmiechu, ale również dotykają ważnych tematów w sposób, który zawsze trafia w punkt. To seria, która rośnie wraz z czytelnikami, oferując im zarówno zabawę, jak i uniwersalne przypowieści, które można odnaleźć w codziennym życiu.

Przygotuj się na pełne humoru i mądrej rozrywki chwile, bo Smaczna Banda powraca!

Fajny Cieciorek

Fajny Cieciorek to opowieść o grupach społecznych, przynależności i uczuciu samotności. W szkole wszyscy znają pewną grupę warzyw – są najfajniejszymi fasolami w okolicy. Ale Cieciorek nie jest już uważany za cool, chociaż jeszcze rok temu należał do tej samej grupy. Teraz czuje się samotny i inny.
To temat, który może dotknąć każdego czytelnika, niezależnie od wieku.

Choć na początku Cieciorek jest nieco podłamany i zawiedziony, to z każdą stroną odkrywa, że być może nie chodzi o bycie „cool”, ale o akceptację samego siebie i innych. Grupa fajnych fasolek, okazuje mu życzliwość, a on zdaje sobie sprawę, że nadal są przyjaciółmi. Zaczyna odnajdywać samego siebie.

Zarówna Szef jak i ja, jesteśmy fanam twórczości Jory’ego Johna, i Fajny Cieciorek tylko wzmocnił naszą sympatię do tego autora. To nie tylko zabawna opowieść, ale też subtelne przesłanie o życzliwości i otwartości na innych.

To nie tylko książka dla dzieci. Fajny Cieciorek to lekcja życia dla każdego, niezależnie od wieku. Przekaz o tym, że życzliwość nie ma związku z modą czy trendami, jest przekazywany przez prosty język i doskonale wpasowane ilustracje, które dodają tej opowieści jeszcze większego uroku.

Podsumowując, Fajny Cieciorek to nie tylko super zabawna lektura, ale także głęboka opowieść o akceptacji i wartości przyjaźni. Jory John znowu udowadnia, że potrafi dotrzeć do serca czytelnika, niezależnie od wieku. Książka zdobyła uznanie zarówno dzieci, jak i dorosłych czytelników w naszej rodzinie, stając się inspiracją do rozmów o wartościach, które naprawdę liczą się w życiu.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Smaczna banda i emocje
AUTOR: Jory John
ILUSTRACJE: Pete Oswald
TŁUMACZENIE: Sabina Bauman
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: edukacyjne, o emocjach
WIEK: 3-7 lat
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Smaczna Banda i wolny wybieg

Wolny Wybieg to barwna i pełna humoru opowieść o nietypowych bohaterach, jakimi są jajka zamieszkujące karton. Każdego dnia wychodzą one z kartonu, które jest ich bezpiecznym schronieniem, a pytanie brzmi – co takiego robią? Jedno z nich, Skorupski, wybiera jednak odmienną ścieżkę, pozostając w tle i oddając się lekturze oraz chwilom spokoju.

Fabuła ukazuje nam fascynujący świat jajek, które choć na pozór proste i codzienne, zaskakują swoim tajemniczym życiem. Skorupski, określany jako intelektualista i outsider, staje się ciekawym punktem odniesienia do głównego przesłania książki. Czy rzeczywiście można dobrze się bawić jedynie w samotności, czy może potrzebujemy pretekstu do wspólnej zabawy z innymi?

Jory John wprowadza nas w świat emocji, potrzeb i relacji międzyludzkich, korzystając z niezwykle oryginalnego pomysłu. Książka stawia pytania o równowagę między samotnością a byciem częścią grupy oraz o konieczność eksperymentowania z różnymi formami zabawy. Poprzez barwne postaci jajek autor przemyca subtelne przesłanie, ukazując, że zanim zrezygnujemy z pewnych doświadczeń, warto ich spróbować.

Podsumowując, Wolny Wybieg również łączy w sobie zabawę, humor i mądrość. Kapitalna narracja, wspaniałe tłumaczenie i kolorowe ilustracje tworzą harmonijną całość, która przyciąga uwagę czytelnika i nie pozwala go oderwać od kartek książki. To nie tylko lektura dla najmłodszych, ale uniwersalna opowieść o ważności równowagi między chwilami samotności a radością dzielenia się z innymi. Wolny Wybieg to pewny sposób na wspaniałą, kolorową podróż do świata, w którym jajka uczą nas, że czasem warto puścić wodze wyobraźni i odkrywać nowe formy zabawy.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Smaczna banda i emocje
TYTUŁ: Niesforne ziarenko
AUTOR: Jory John
ILUSTRACJE: Pete Oswald
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: edukacyjne, o emocjach
WIEK: 3-7 lat
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywane książki są egzemplarzami recenzenckimi.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tej recenzji.
Za książki dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to