Czy znasz serię W muzeum? Jeśli tak, to powinna ucieszyć Cię wiadomość, że całkiem niedawno ukazała się kolejna już część, która tym razem bierze na tapet ludzkie ciało. Dla mnie, jest to pierwsze spotkanie z tą dwusiostrzaną serią i jestem nią zachwycona. Wiem, że będę chciała kupić wcześniejsze książki, bo są naprawdę niesamowite.

Jednakże dziś, chciałabym skupić się na Anatomicum i po krótce opowiedzieć Ci o czym jest ta książka, jak jest zbudowana i jakie są jej zalety. Wszystkie te informacje, znajdziesz w dalszej części wpisu 🙂

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Anatomicum zabierze Cię w podróż po zakamarkach ludzkiego ciała, abyś mógł dowiedzieć się w jaki sposób ono funkcjonuje i działa. Autorka w rzeczowy i jednocześnie zrozumiały sposób dzieli się swoją wiedzą na temat wielu skomplikowanych układów jakie znajdują się w ludzkim ciele. Co więcej, dowiesz jak działają niektóre organy i jak nasz orgaznim broni się przed chorobami.

BUDOWA KSIĄŻKI

Wszystko zaczyna się od wstępu zredagowanego przez autorkę. Dalej jest spis treści z krótkim opisem tego, co w nim znajdziesz. Zanim jednak będziesz mógł przejść do konkretnych rozdziałów, czeka Cię jeszcze lektura wprowadzenia do anatomicum, z którego dowiesz się z czego zbudowane jest ciało. Dalej, znajdziesz już 6 rozdziałów, które są poszczególnymi układami jakie tworzą ludzkie ciało. Na samym końcu umieszczono Bibliotekę, gdzie jest również indeks ułatwiający odnalezienie w książce konkretnych pojęć.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA

Anatomicum to książka, która swoją oprawą graficzną zachwyci dosłownie każdego. Spodoba się nawet osobom, które nie interesują się tematem anatomii. Co więcej, wcale bym się nie zdziwiła, jeśli lektura tej książki okazała się dla kogoś momentem zwrotnym i rozbudziła ciekawość tematyką ludzkiego ciała. Dlatego też uważam, że Anatomicum będzie idealne dla uczniów. Ale! Nic nie stoi na przeszkodzie aby sięgnęli po nią również nauczyciele biologii. Z pewnością docenią niesamowite ilustracje!

ZALETY KSIĄŻKI

  • ogromny rozmiar książki,
  • przepiękna oprawa graficzna,
  • ilustracje wyglądające jak ryciny, które są nieodłącznym elementem dopełniającym treść,
  • zrozumiały język jakim posługuje się autorka,
  • krótkie i rzeczowe opisy poszczególnych zagadnień związanych z ciałem człowieka,
  • książki nie trzeba czytać od razu na raz od deski do deski, śmiało można czytać ją wyrywkowo,
  • dodanie opisów ilustracji, dzięki czemu czytelnik wie co dokładnie przedstawiają.

REASUMUJĄC

Anatomicum to naprawdę niesamowita książka, której lektura naprawdę mnie cieszyła, pomimo tego, że w czasach szkolnych za biologią naprawdę nie przepadałam. Czytając tą książkę czasami żałowałam, że nie ukazała się wcześniej, bo nauka byłaby zdecydowanie prostsza i przyjemniejsza 😀

Czyta się ją lekko i co najważniejsze, można to robić na wyrywki, a to jest zdecydowanie jedna z jej zalet. Dzięki temu nie ma się wrażenia czytania jakiejś naukowej książki. Ilustracje są naprawdę zachwycające. Nie mogłam przestać ich oglądać przez dobre dwa tygodnie. Ba! Wiem, że będę to robić jeszcze przez długi czas! 😀 Są one niesamowitym dopełnieniem treści.

Mam nadzieję, że w przyszłości Anatomicum zachwyci Miłosza i sprawi, że nauka ludzkiej anatomii w szkole okaże się dla niego przyjemniejsza niż dla mnie.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: W Muzeum
TYTUŁ: Anatomicum. Muzeum Anatomii
AUTORKA: Jennifer Z. Paxton
ILUSTRACJE: Katy Wiedemann
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 104
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: książki edukacyjne, popularnonaukowe
JĘZYK: polski
WIEK: 7+
CENA: ~ 50zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to