Zawsze fascynowała mnie idea interaktywnych książek, które przenoszą czytelnika poza tradycyjne ramy i stawiają go w roli aktywnego uczestnika. Do tej pory takie aktywnościówki kojarzyłam tylko z książkami dla dzieci, które mój Szef bardzo lubi. Wspólnie spędzamy sporo czasu na takim szaleństwie i zawsze sprawia nam to sporo frajdy 😀

Zastanawiałam się czy kiedyś wydano coś podobnego dla większych i nieco starszych, aż tu nagle Dwie Siostry wyskakują z nowym wydaniem Książki do zrobienia autorstwa Aleksandry Cieślak.

Oczywiście, że od razu chciałam spróbować tego typu doświadczeniu na własną rękę. Przetestowania, czy magia interaktywnych książek może być równie fascynująca dla dorosłych. Czytaj dalej, aby przekonać się czy ta książka będzie również dla Ciebie! 😀

Zbudowana jest w formie sześciu rozdziałów, zaczynając od Początku aż po Książkę. Każdy z tych rozdziałów koncentruje się na innym aspekcie procesu tworzenia książek.

  1. POCZĄTEK: prowadzenie do świata sztuki książki, gdzie czytelnik odkrywa fundamenty procesu twórczego;
  2. GEST: skupienie na znaczeniu gestu w tworzeniu książek, podkreślając jego siłę i wyrazistość.
  3. LITERA: eksploracja litery jako elementu artystycznego, zachęcająca do eksperymentowania z kształtami i formami;
  4. SŁOWO I OBRAZ: połączenie słowa i obrazu jako kluczowego aspektu sztuki książki, wskazujące na ich wzajemne oddziaływanie;
  5. KOMPOZYCJA: omówienie zasad kompozycji, wskazujące na istotę harmonii i równowagi w tworzeniu książek;
  6. KSIĄŻKA: finalny rozdział, w którym wszystkie elementy łączą się, ukazując ostateczną formę książki i inspirując do samodzielnego tworzenia.

Pierwszą rzeczą, która przyciąga uwagę, jest niezwykła struktura publikacji. Autorce udało się stworzyć interaktywny manifest artystyczny, wykorzystując pełen potencjał wizualny. Ilustracje, minimalistyczne komunikaty i puste przestrzenie, które czytelnik może samodzielnie wypełnić, sprawiają, że książka staje się nie tylko lekturą, ale także miejscem do własnej twórczości. Ta innowacyjna forma demokratyzuje sztukę, dając każdemu czytelnikowi szansę stać się współtwórcą dzieła.

Warto również podkreślić edukacyjny aspekt Książki do zrobienia. Autorka nie tylko zachęca do eksperymentowania, ale też wprowadza czytelnika w proces tworzenia książek, rozważając tematy takie jak gest, litera, słowo, obraz, kompozycja i ostateczna forma. To nie tylko manifest artystyczny, lecz również przystępne wprowadzenie do sztuki książki, które może być inspirujące zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Książka ta nie tylko rozbudza wyobraźnię, ale także wspiera rozwój kreatywności czytelnika, sprawiając, że proces czytania staje się aktywnym doświadczeniem twórczym.

Szczerze mówiąc, Książka do zrobienia zapewnia bardzo kreatywne doświadczenie czytelnicze. W ramach tej publikacji nie tylko odkryjesz wiele ciekawych rzeczy o książce, ale również bierzesz aktywny udział w procesie twórczym. Ilustracje, minimalistyczne komunikaty i puste przestrzenie stymulują własną inwencję, tworząc atmosferę, w której możesz swobodnie wyżyć się i zaszaleć twórczo.

Ta niekonwencjonalna forma książki nie tylko dostarcza edukacyjnych wartości, zaznajamiając z procesem tworzenia książek, ale także inspiruje do odkrywania własnej kreatywności. Autorce udaje się stworzyć manifest artystyczny, który nie tylko edukuje, ale również aktywuje, zachęcając do eksperymentowania z gestem, literą, słowem, obrazem i kompozycją.

Książka do zrobienia jest nie tylko podręcznikiem, lecz również przestrzenią do swobodnego tworzenia i wyrażania siebie. Cieślak udowadnia, że nauka może być przyjemna i twórcza, a proces tworzenia książek może być zarówno edukacyjny, jak i satysfakcjonujący. To publikacja, która nie tylko rozwija umiejętności artystyczne, ale także sprawia, że czytelnik może połączyć naukę z radością tworzenia. Osobiście jestem zachwycona tą książka!

ZALETY KSIĄŻKI

  • innowacyjna forma, zapraszająca czytelnika do współtworzenia dzieła;
  • ilustracje i puste przestrzenie stymulują twórczość;
  • wartości edukacyjne wprowadzają w proces tworzenia książek, inspirując zarówno młodzież, jak i dorosłych;
  • przystępnie wprowadza do sztuki tworzenia książki, rozwijając wyobraźnię i kreatywność czytelnika.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Aleksandra Cieślak
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 264
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: aktywnościowe,
JĘZYK: polski
WIEK:  15+
CENA: ~ zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to