Dzisiaj chciałbym podzielić się z Tobą moimi wrażeniami po przeczytaniu książki, zaprasza do pełnej suspensu podróży po ścieżkach zbrodni, niosącej ze sobą tajemnicę i niebezpieczeństwo. Zanim przyjdzie potop to nowość, gdzie autorka kreuje atmosferę, która wgniata czytelnika w fotel i sprawia, że serce bije szybciej z każdą kolejną stroną.

Glasgow lat 80-tych staje się miejscem działań seryjnego mordercy, którego tożsamość jest nadal owiana tajemnicą. Śledztwo prowadzi do niezwykłego detektywa, którego własne tajemnice i demony przyczyniają się do wzrastającego napięcia.

Zatem, jeśli jesteś gotów na niebezpieczną wyprawę do mrocznych zakamarków ludzkiej duszy, po śladach tajemniczego mordercy, to czytaj dalej aby przekonać się czy Zanim przyjdzie potop to książka, dzięki której tego doświadczysz! 🙂

Już na samym wstępie poznajemy fascynującą postać Biblijnego Johna, który na swój modus operandi wybiera miesiączkujące kobiety. Tłem dla tej niepokojącej historii jest Glasgow lat 80-tych, a głównym bohaterem śledczy Noah Scott Sherrington, który postanawia rozwiązać sprawę mordercy. Wprowadzenie tego autentycznego aspektu nadaje opowieści unikalności, a pytanie, czy Noah zatrzyma mordercę zanim przyjdzie potop, dodaje elementu wyścigu z czasem.

Fabuła książki skupia się na tropieniu mordercy i ukazuje determinację bohatera w walce z własnymi problemami zdrowotnymi. Noah Sherrington to postać, z którą czytelnicy z łatwością się utożsamią. Jego wytrwałość i poświęcenie w wyjaśnianiu zbrodni wciągają od pierwszych stron. Autorka sprawnie łączy elementy śledztwa kryminalnego z emocjonalnymi rozterkami detektywa, co nadaje powieści głębi.

Jednym z punktów, który może odstraszyć niektórych czytelników, jest jej rozmiar. To naprawdę imponujących rozmiarów tomiszcze. Jednak, mimo początkowej rozwleczności, trzeba dać tej książce szansę. Dolores Redondo potrafi stworzyć atmosferę, która przyciąga i powoduje, że czytelnik chce poznać zakończenie.

Początkowe nudzenie się może być zrekompensowane intrygującymi zwrotami akcji i rozwikłaniem zagadki pod koniec książki. Akcja nabiera tempa, a napięcie narasta, kiedy śledczy podąża za mordercą aż do Bilbao. Moment ten przynosi ekscytujące wydarzenia, które zaskakują i trzymają w niepewności co do losów bohaterów.

Jednak nie tylko fabuła przyciąga uwagę w Zanim przyjdzie potop. Mocną stroną książki są także jej głęboko wykreowane postacie. Nawet wątki poboczne są dobrze przemyślane i złożone, co dodaje powieści realistycznego wymiaru. Noah Sherrington to bohater o wielu warstwach, z którymi czytelnicy mogą się identyfikować, a także dobrze oddana postać Biblijnego Johna wprowadza odpowiednią dawkę niepokoju i grozy.

Podsumowując, Zanim przyjdzie potop to powieść, która wymaga cierpliwości i wyrozumiałości ze strony czytelnika, ale nagrodzi go fascynującą i intrygującą historią. Książka ciekawie łączy rzeczywistość z fikcją, pozostawiając uczucie autentyczności.

Pomimo pewnych mankamentów, jak długość czy początkowa monotonia, warto sięgnąć po ten thriller, by przeżyć emocjonującą podróż śladami śledczego Noah Scott Sherringtona. Zachęcam do zanurzenia się w tej opowieści o morderstwach, tajemnicach i wyścigu z czasem, której zakończenie nie zawiedzie, a zalety przezwyciężą ewentualne pauzy w lekturze.

ZALETY

  • fascynująca fabuła oparta na prawdziwych wydarzeniach;
  • wyraziste i głęboko wykreowane postacie, które trzymają czytelnika w napięciu;
  • unikalna atmosfera Glasgow lat 80-tych, dodająca autentyczności opowieści;
  • emocjonujący wyścig z czasem, który nie pozwala oderwać się od lektury;
  • zaskakujące zwroty akcji, które utrzymują ciekawość czytelnika;
  • doskonale ukazane detektywistyczne elementy śledztwa i dedukcji;
  • wciągające tempo akcji w finale książki;
  • mieszanka tajemnicy, grozy i emocji, przyciągająca uwagę czytelnika;
  • wyważony balans między główną fabułą a wątkami pobocznymi;
  • satysfakcjonujące zakończenie, pozostawiające pozytywne wrażenie po lekturze.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Dolores Redondo
TŁUMACZENIE: Barbara Bardadyn
WYDAWNICTWO: Mova
LICZBA STRON: 570
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: kryminał, thriller, sensacja
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Księgarnia i wydawnictwo nie miały wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to