Najnowsza książka Wszystkie winy mojej matki autorstwa M.M. Perr to zaskakujący zwrot w dorobku pisarskim tej utalentowanej autorki. Choć jej nazwisko może kojarzyć się z krwawymi thrillerami, tym razem Perr kieruje nas ku tajemnicom rodzinnym i psychologicznym labiryntom.

Podczas lektury tej pełnej intrygującej zagadki powieści, odnajdujemy się w Krakowie, w kręgu relacji matki i córki, które przez lata pozostawały wstrzymywane, aż do chwili, gdy zupełnie nieoczekiwanie, los wplata je w spoiwo przeszłości.

Zu, wybitna krakowska artystka, trafia do szpitala w tajemniczym stanie, z bliznami na dłoniach i utratą pamięci. Jej córka, Gabriela, po dziesięciu latach odłączenia, stawia czoła emocjonalnemu zawirowaniu, wracając do domu rodzinnego. W miejscu, które kiedyś było pełne ciepłych wspomnień, teraz ukazuje swoje zaniedbanie i zapomnienie. To jest punkt wyjścia do podróży przez burzliwą przeszłość, gdzie tajemnice rodzinne powoli odkrywają się przed czytelnikiem. Odważnie ukazane relacje między matką a córką, zranione przez lata, stanowią sedno tej opowieści.

Odkrywając dalszą część opowieści Wszystkie winy mojej matki zanurzamy się głębiej w skomplikowane relacje między matką a córką oraz w coraz bardziej intrygujące tajemnice rodzinne. W miarę jak fabuła rozwija się, czytelnik zostaje wciągnięty w gąszcz emocji, zagadek i zaskakujących zwrotów akcji.

Gabriela, choć ostatecznie wraca do Krakowa, aby zająć się domem matki, wcale nie jest to dla niej łatwe. Wspomnienia z dzieciństwa, które próbowała zepchnąć na bok, powracają ze zdwojoną siłą. Szukając odpowiedzi na pytania dotyczące niespodziewanej choroby matki i blizn na jej dłoniach, Gabriela odkrywa coraz to nowsze i bardziej przerażające informacje, które wiodą ją ku mrocznej tajemnicy, którą ukrywa dom.

W miarę jak akcja nabiera tempa, czytelnik jest świadkiem retrospektywnych podróży w czasie, odsłaniających zawiłe relacje między Zu a jej przeszłością. Z każdym odkryciem, Gabriela coraz bardziej identyfikuje się z matką i jej wybory stają się dla niej bardziej zrozumiałe, choć jednocześnie jeszcze bardziej trudne do przyjęcia. Rozwinięcie więzi między bohaterkami odsłania złożoność ludzkiej psychiki i wprowadza czytelnika w głąb ich myśli i uczuć.

Perr nie tylko koncentruje się na głównym wątku relacji matki i córki, ale też doskonale rysuje postacie poboczne, które wpływają na życie Gabrieli i Zu. Przyjaciele, współpracownicy i sąsiedzi dodają głębi opowieści, tworząc społeczny kontekst, w którym rozwijają się losy głównych bohaterek.

Stopniowo odkrywane tajemnice kształtują fabułę w fascynujący sposób, ukazując skomplikowaną przeszłość rodziny. Czytelnik jest nie tylko zaintrygowany, ale także emocjonalnie zaangażowany w losy postaci. Kiedy prawda wreszcie wyłania się spod warstw kłamstw i zapomnienia, daje to czytelnikowi satysfakcję ze zrozumienia i rozwiązania zagadek.

Podsumowując, Wszystkie winy mojej matki autorstwa M.M. Perr to fascynująca podróż przez skomplikowane relacje rodzinne, w której emocje, tajemnice i odnalezienie samego siebie stanowią kluczowe elementy. Choć autorka znana jest głównie z krwawych thrillerów, tym razem przenosi czytelnika w zupełnie nowy świat, w którym głębokie psychologiczne studia postaci i rozwinięcie międzyludzkich więzi stają się centralnym punktem.

Perr udowadnia swoją wszechstronność, balansując między psychologicznymi analizami postaci a rozwinięciem fabuły. Przeplatając retrospekcje z teraźniejszością, autorka buduje napięcie i prowokuje czytelnika do kontemplacji nad naturą ludzkich decyzji oraz ich wpływem na życie i relacje. Mimo że książka odchodzi od klasycznego gatunku, w jakim znana jest M.M. Perr, to jednak potrafi ona wciągnąć czytelnika tak samo mocno, oferując mu wartką akcję, zagadki i emocjonalne połączenie z bohaterami.

Wszystkie winy mojej matki to dowód na to, że autorka potrafi zaskoczyć i zainteresować czytelnika w różnych kontekstach literackich. Jeśli szukasz opowieści pełnej napięcia, emocji i skomplikowanych relacji międzyludzkich, ta książka z pewnością spełni Twoje oczekiwania. M.M. Perr udowadnia, że jej talent rozciąga się na wiele obszarów literackich, tworząc opowieść, która zostaje w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury.

ZALETY

  • zaskakujący zwrot gatunkowy;
  • wciągająca fabuła pełna tajemnic;
  • głęboko wykreowane postacie;
  • emocjonalne i psychologiczne zagadki;
  • refleksje nad ludzkimi wyborami;
  • piękny język i styl autorki;
  • odważne podejście do trudnych tematów;
  • satysfakcjonujące zakończenie.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTOR: M. M. Perr
WYDAWNICTWO: Prozami
LICZBA STRON: 360
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: obyczajowa, romans
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to