Mam wiele książek dla Miłosza. Jednakże zdecydowana większość niestety musi jeszcze poczekać, aż Miłek trochę podrośnie, a teraz głównie czytamy książki obrazkowe i wiersze Tuwima.

Aż wstyd się przyznać, ale nie mam dla niego za wiele takich książek na dobranoc, więc powoli muszę wzbogacić naszą domową bibliotekę o takie tytuły. Pierwsze książki, które będziemy czytać wieczorem to dwie nowości od wydawnictwa Wilga. Są to Dobranoc, mały misiu i Kocham cię kurczaczku. W tym wpisie postanowiłam opowiedzieć Ci o nich coś więcej 🙂

KIM SĄ AUTORKI?

Obie książki powstały we współpracy tych samych pań. Za tekst odpowiedzialna jest mieszkająca w Londynie Danielle McLean, która jest ściśle związana z tworzeniem literatury dziecięcej. Oprócz pisania, zajmuje się również edycją książek.

Ilustracje stworzyła Irlandka, Róisín Hahessy, która ukończyła Irish School of Animation w Ballyfermot w Dublinie. Na swoim koncie ma już sporo zilustrowanych dziecięcych książek. Obecnie mieszka w Brazylii.

DLA KOGO SĄ TE KSIĄŻKI?

Zarówno Dobranoc, mały misiu jak i Kocham cię, kurczaczku to książki przeznaczone już najmłodszym dzieciom. Miłosz ma obecnie 7 miesięcy i bardzo mu się spodobały. Z racji tego, że tekstu jest tu bardzo mało i nie jest on jakiś skomplikowany, myślę, że górna granica wiekowa czytelników to jakieś 2 lata.

ZALETY KSIĄŻKI

Obie książki zawierają mało tekstu, dzięki czemu idealnie sprawdzą się do czytania już małym bobasom. Co do treści, to jest ona bardzo prosta i nieskomplikowana, a całość czyta się bardzo przyjemnie, ponieważ jest ona rymowana.

Ponadto, obie książki opowiadają o rodzinie oraz miłości. Autorce zależało na tym, aby podkreślić jak ważne dla rozwoju dziecka jest wspólne spędzenie czasu. Widać to zarówno w jednej, jak i drugiej książce.

Kolejną zaletą są różne wielkości i kolory kartonowych stron, które od razu przykuwają wzrok maluchów. Miłek bardzo lubi samodzielnie przewracać strony (w większości wypadków mu to wychodzi :D) i obie książki są dla jego małych rączek wygodne.

Ilustracje również są bardzo estetyczne i kolorowe oraz nie zawierają zbyt wielu szczegółów, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o maluszki, dla których te książki są dedykowane.

Dobranoc, mały misiu

Jest to książka, która idealnie sprawdzi się jako usypianka dla najmłodszych dzieci. Opowiada ona o rodzinie sympatycznych misiów. Początkowo, masz okazję poznać tatę misia i małego misia, którzy mówią dobranoc ptakom w gnieździe.

Wracają oni już do domu, a po drodze mały miś zasypia. Gdy zbliżają się jednak już do własnych czterech ścian, maluch się budzi i biegnie przytulić się do mamy.Gdy mały miś już się przebierze w piżamkę kładzie się do łóżka i czeka aż tatuś przeczyta mu bajkę.

Jak sam widzisz, historia jest naprawdę prosta i bardzo przyjemna. Została dostosowana do wieku odbiorców oraz tego, jak może wyglądać wieczorna rutyna najmłodszych.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: Goodnight, Sleepy Moon
SERIA: Mój Maluszek
AUTORKA: Danielle McLean
ILUSTRACJE: Róisín Hahessy
TŁUMACZENIE: Anna Kapuścińska
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 12
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: obrazkowe
JĘZYK: polski
WIEK:  0+
CENA:  ~ 18 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Kocham Cię, kurczaczku

Druga książka, Kocham cię, kurczaczku, jest utrzymana w tematyce wiosennej. Oczywiście ilustracje nawiązują do Wielkanocy, ale tylko na początku, później są one utrzymane w bardzo wiosennej atmosferze.

Tym razem, bohaterami książki jest mama kura i mały kurczaczek, którzy bardzo się cieszą z nadejścia wiosny. Z resztą nie tylko oni. Cała natura budzi się do życia i cieszy się, że świat wypełnia miłość.

Mama kura, pokazuje ten przepiękny wiosenny świat swojemu kurczaczkowi. Wspólnie przyglądają się małym ptaszkom w gnieździe i hopsającym królikom. Starają się bardzo miło spędzić ze sobą ten czas, dlatego też się razem bawią, biegają i przytulają.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: I love you, little chick
SERIA: Mój Maluszek
AUTORKA: Danielle McLean
ILUSTRACJE: Róisín Hahessy
TŁUMACZENIE: Anna Kapuścińska
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 12
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: obrazkowe
JĘZYK: polski
WIEK:  0+
CENA:  ~ 18 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Przyjemnej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to