Opowieści biblijne, to książka która przemyka między światem starożytnych historii a nowoczesnością pięknych ilustracji. To nie tylko zbiór znanych opowieści ze Starego i Nowego Testamentu, ale również swoisty most między tradycją a współczesnością, pomiędzy religijnymi mądrościami a uniwersalnymi wartościami.

Wędrując przez strony tej książki można odkrć historie, które towarzyszyły większości dorosłych, gdy oni sami byli dziećmi. Tym razem, podczas lektury, zarówno rodzic jak i dziecko ma okazję poznać je na nowo.

Od stworzenia świata po opowieść o Jezusie, od biblijnych królów po proroka Jonasza, każda historia ukazuje swoje niezmiennie piękno w nowoczesnym spojrzeniu. Teksty, przystępne i zrozumiałe, oddają atmosferę starożytnych narracji, ale w taki sposób, który przemawia do dzisiejszych młodych czytelników.

To jednak nie tylko słowa sprawiają, że ta książka jest wyjątkowa. Ilustracje, które towarzyszą opowieściom, są niczym dzieła sztuki w swojej elegancji i nowoczesności. Dzięki nim, nawet najmłodsze dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, zanurzają się w tych biblijnych historiach, śledząc je wzrokiem i absorbując ich piękno.

Opowieści biblijne to nie tylko książka dla dzieci, ale także dla całych rodzin. To idealny prezent na święta czy Pierwszą Komunię, który nie tylko uczy młodych czytelników o religijnych tradycjach, ale również otwiera przed nimi drzwi do magicznego świata historii i moralnych przesłań. Jest to niezwykłe narzędzie, które pomaga budować więź między pokoleniami poprzez wspólne czytanie i refleksję.

Opowieści biblijne to nie tylko zbiór opowieści, ale także wielowymiarowe doświadczenie czytelnicze. Jest to książka, która zachwyca swoją prostotą i pięknem, która inspiruje do refleksji i otwiera umysły na nowe perspektywy. Dla młodych czytelników jest to wspaniała lekcja życia i wartości, a dla dorosłych – powrót do dziecięcych marzeń i ducha odkrywania. Niezależnie od wieku czy wyznania, Opowieści biblijne pozostają jednym z tych wyjątkowych dzieł, które wnoszą światło i nadzieję do naszych serc.

ZALETY

  • piękne ilustracje;
  • ponadczasowe przypowieści;
  • treść dostosowana do młodego czytelnika.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Catherine Allison i Rachel Moss
TŁUMACZENIE: Regina Mościcka
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 192
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: biblijne opowieści
JĘZYK: polski
WIEK: 4+
CENA: ~ zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tej recenzji.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to