Ta książka przeniesie Cię do fascynującego świat brytyjskiej monarchii, ale w zupełnie nowy sposób. Jako fanka rodziny królewskiej, z zainteresowaniem sięgam po książki związane z ich życiem i historią. Jednakże dotychczas nie miałam okazji czytać powieść detektywistycznej osadzonej w królewskim środowisku.

Dlatego też, gdy dowiedziałam się o tej nowości, byłam niezwykle podekscytowana możliwością połączenia mojej pasji do rodziny królewskiej z moją miłością do kryminałów. Czy ta książka spełniła moje oczekiwania? O tym przekonacie się czytając dalszą część recenzji!

Akcja książki rozgrywa się na zamku w Windsorze, tuż przed dziewięćdziesiątymi urodzinami królowej. Po jednym z kameralnych przyjęć na zamku, zostaje znaleziony martwy młody pianista, który poprzedniego wieczoru brał udział w uroczystej kolacji. Pomimo zaangażowania Scotland Yardu i policji, śledztwo prowadzone przez nich nie przynosi rezultatów. Kiedy podejrzenia padają na lojalnych służących i personel dworski, królowa Elżbieta II postanawia działać.

Z pomocą swojej asystentki Rozie, królowa zaczyna prowadzić własne, dyskretne śledztwo. Wykorzystując swoje zdolności obserwacji, analizy ludzkiego zachowania i intuicję, naprowadza policję na właściwy trop, unikając jednocześnie wykrycia swojego sekretu.

Jedną z największych zalet tej książki jest niezwykła postać królowej Elżbiety II. Autorka wspaniale oddała jej charakter, wyposażając ją w sokoli wzrok, zdolność do analizy ludzkiego zachowania oraz niesłabnący entuzjazm i optymizm. Jest to kreacja pełna wdzięku i elegancji, która zaskakuje swoją inteligencją i umiejętnością prowadzenia śledztwa na najwyższym poziomie.

Dodatkowo, książka świetnie oddaje atmosferę angielskiego dworu – jego zwyczaje, etykietę i tradycje. To prawdziwa uczta dla wielbicieli monarchii brytyjskiej, którzy pokochają sposób, w jaki autorka przedstawia życie na zamku w Windsorze.

Niezwykłe jest także połączenie kryminału z elementami komedii. Humor przewija się przez całą książkę, nadając jej lekkości i przyjemności czytania. Szczególnie rozbawiły mnie podejrzenia względem Putina i jego kliki, co dodatkowo ożywiło fabułę.

Tajemnica morderstwa w Windsorze to absolutny majstersztyk, którym nie sposób się nie zachwycić. Jest to nie tylko lekka i zabawna powieść detektywistyczna, ale również opowieść o królowej Elżbiecie II, którą uwielbiamy.

Autorka mistrzowsko wplótł elementy kryminalne w świat królewskich intryg, kreując postać królowej, która nie tylko reprezentuje majestat, ale także inteligencję, wdzięk i dystyngowanie. Jej drugie życie jako detektyw-amatora wciąga czytelnika od pierwszej do ostatniej strony, przynosząc niezapomniane chwile śmiechu i rozrywki.

Książka emanuje humorem i wspaniałym stylem, który doskonale oddaje atmosferę dworu królewskiego. To prawdziwa uczta dla miłośników monarchii brytyjskiej, którzy pokochają sposób, w jaki autor przedstawia życie królowej Elżbiety II.

Podsumowując, Tajemnica morderstwa w Windsorze to książka, którą czyta się z uśmiechem na twarzy i z przyjemnością powraca do jej stron. To prawdziwa perełka i gratka dla każdego fana brytyjskiej rodziny królewskiej.

ZALETY

  • unikatowa postać królowej Elżbiety II jako detektywa-amatora;
  • wciągająca fabuła, która skupia się na śledztwie kryminalnym;
  • żywiołowy humor i lekkość stylu autora;
  • opis życia na dworze królewskim, który dodaje książce wyjątkowego uroku;
  • doskonałe połączenie elementów kryminalnych z komedią;
  • wyjątkowy charakter głównej bohaterki, który przyciąga czytelników;
  • łatwość czytania i przyjemność płynąca z lektury.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo
TOM: 1
TYTUŁ: Tajemnica morderstwa w Windsorze
AUTORKA: S.J. Bennett
TŁUMACZENIE:
WYDAWNICTWO: Kobiece
LICZBA STRON: 336
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: kryminał, thriller, sensacja
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: 

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Księgarnia i wydawnictwo nie miały wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to