Jeśli jesteś tu ze mną już od dłuższego czasu, to dobrze wiesz, że temat gór jest mi niesamowicie bliski. Sama po nich wędruję, a jeśli tego nie robię, to zazwyczaj czytam o górach 😀 Dlatego dziś opowiem Ci o najnowszej książce, która trafiła w moje ręce. Jest to debiut literacki pt. Na zboczu góry autorstwa Ewy Bauer.

Ta opowieść wciąga czytelnika w głąb hiszpańskich gór, gdzie tajemnicze wydarzenia i nieoczekiwane zwroty akcji prowadzą do fascynującej podróży przez ludzką psychikę. Bez zdradzania fabuły, opowiem Ci co sądze o tej powieści 🙂

„Na zboczu góry” Ewy Bauer to historia Magdy i Michała, młodej pary planującej podróż przedślubną. Ich skromne plany zostają pokrzyżowane, gdy zamiast spędzić romantyczny czas we dwoje, muszą podzielić apartament z innym turystą. Postanawiają więc uciec od zgiełku i wyruszają na eksplorację hiszpańskich gór.

Niestety, niedoświadczeni w takich wyprawach gubią się w górskim labiryncie. Na ratunek przychodzi im tajemniczy mężczyzna z górskiej chaty, który oferuje pomoc, jednak pod jednym nietypowym warunkiem.

Kiedy Magda i Michał znikają bez śladu, ich bliscy zgłaszają zaginięcie, a rozpoczyna się intensywne śledztwo. Wkrótce okazuje się, że są oni kolejnymi turystami, którzy zniknęli w okolicach górskiej chaty. Prywatny detektyw i zdeterminowana przyjaciółka Magdy podejmują próbę dotarcia do tajemniczego mężczyzny z gór. W trakcie dochodzenia odkrywają coraz więcej mrocznych sekretów ukrytych w górskich zakamarkach.

Na zboczu góry posiada zarówno swoje zalety, jak i kilka niedociągnięć. Wśród zalet warto zauważyć rewelacyjne budowanie atmosfery napięcia i niepokoju, które trzymają czytelnika w emocjonującym labiryncie wydarzeń. Autentyczni i dobrze wykreowani bohaterowie dodają głębi fabule, umożliwiając czytelnikowi współodczuwanie ich przeżycia. Malownicze opisy hiszpańskiej przyrody wnoszą dodają autentyczności i realizmu, przenosząc czytelnika w magiczny świat górskich krajobrazów. Dodatkowo, fabuła wciąga od pierwszych stron, pełna jest nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzyma w napięciu do ostatnich stron.

Jednakże, książka ta nie jest pozbawiona pewnych niedociągnięć. Niektóre wątki wydają się być spłycone, a zakończenie może wydać się przewidywalne dla doświadczonych czytelników tego gatunku literackiego. Ponadto, czasem brakuje głębszego rozwoju psychologicznego postaci, co mogłoby jeszcze bardziej wzmocnić przekaz emocjonalny powieści.

Mimo tych niedoskonałości, Na zboczu góry wciąż pozostaje interesującą i emocjonującą lekturą, godną uwagi miłośników thrillerów psychologicznych. Zaskakujące tajemnice, autentyczni bohaterowie i wciągająca fabuła sprawiają, że ta książka zapewnia czytelnikowi zarówno rozrywkę, jak i refleksję nad ludzkimi emocjami i dylematami.

Podsumowując, Na zboczu góry to książka, która zasługuje na uwagę miłośników thrillerów i dramatów psychologicznych. Mimo pewnych niedociągnięć, takich jak spłycone wątki czy przewidywalne zakończenie, jest to udana debiutancka próba autorki w gatunku thrilleru psychologicznego.

Zaskakujące tajemnice, autentyczni bohaterowie i malownicze opisy przyrody sprawiają, że ta książka wciąga od pierwszych stron i pozostaje w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury. Polecam ją wszystkim poszukującym niekonwencjonalnej rozrywki literackiej i emocjonującej podróży przez mroczne zakamarki ludzkiej psychiki.

ZALETY

  • mistrzowskie budowanie atmosfery niepokoju i napięcia;
  • autentycznie wykreowane postacie, które wciągają czytelnika w labirynt emocji;
  • malownicze opisy hiszpańskiej przyrody, przenoszące czytelnika w serce górskich krajobrazów;
  • ciekawa i zawiła fabuła, która wciąga od pierwszych stron;
  • dobrze napisane sceny, które przenoszą czytelnika w serce wydarzeń;
  • świetnie skonstruowane dialogi i opisy;
  • wzbudza emocje i dreszcze, trzymając czytelnika w napięciu.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Ewa Bauer
WYDAWNICTWO: Prozami
LICZBA STRON: 360
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: thriller, sensacja, kryminał
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to