Jeśli Twoje dziecko jest fanem dinozaurów, to mam dla Ciebie książkę, która wyróżnia się od wszystkich jakie możesz znaleźć na rynku. Ba! Jest to tytuł, który wciągnie Twoją pociechę na dłuuuugie godziny, a co więcej, Ty również nie będziesz mógł się oprzeć aby zapoznać się z Gabinetem dinozaurów.

Jakiś czas temu, recenzowałam tutaj Gabinet zoologii, który zachwycił całą naszą rodzinę, dlatego też gdy zobaczyłam, że Dwie Siostry wydają kolejną, trzecią już część, która tym razem poświęcona jest dinozaurom, nie mogłam się jej szczerze doczekać.

Gabinet dinozaurów to książka, która zabierze Cię w podróż do czasów, gdy wszystkie lądy tworzyły jeden superkontynent i chodziły po nim ogromne gady. Co więcej, zobaczysz również co działo się później, gdy Pangea zaczęła się rozdzielać i jaki wpływ miało to zarówno na rośliny jak i na żyjące w tamtych czasach dinozaury oraz pierwsze ssaki. To wszystko będzie możliwe dzięki specjalnym soczewkom paleontologa, które składają się z trzech szkiełek w kolorach.

Każdy z tych kolorów umożliwia oglądanie czegoś innego

  • CZERWONY – dinozaury,
  • ZIELONY – ich środowisko,
  • NIEBIESKI – prehistoryczne rośliny i zwierzęta z konkretnego regionu.

W Gabinecie dinozaurów, udasz się na wędrówkę dookoła świata sprzed milionów lat i dzięki temu będziesz mógł odwiedzić aż 9 regionów, po których kiedyś przemieszczały się dinozaury. Swoją podróż rozpoczynasz od najważniejszych informacji związanych ze prehistorycznym światem. To właśnie stąd dowiesz się czym był był superkontynent i kiedy zaczął się rozdzielać. Dalej, odwiedzisz Europę Zachodnią i poznasz 9 miejsc, gdzie znaleziono dinozaury. Następnie, udasz się do Azji Środkowej i Rosji, skąd powędrujesz dalej aż do Wschodniej i Południowo-wschoddniej Azji. Stamtąd już niedaleko do Indii i Bliskiego Wschodu, gdzie kiedyś wielkie gady wędrowały wśród ogromnych skrzypów i paproci. Kolejnym przystankiem jest Afryka, a dalej udasz się do Ameryki Północnej, skąd pochodzą najbardziej znane dinozaury takie jak T-Rex czy Triceratops. Następnie, będziesz miał okazaję zapoznać się z gadzimi mieszkańcami Australazji, a później wylądujesz na… Antarktydzie! Ostatnim przystankiem jest Ameryka Południowa.

Jeśli chodzi o budowę książki, to każdy rozdział składa się z trzech rozkładówek. Piewsza z nich to krótki opis regionu świata, z jakim aktualnie będziesz miał okazję się zapoznać. Kolejna, to punkt obserwacyjny, gdzie można szukać dinozaurów oraz prehistorycznych zwierząt. Ostatnia rozkładówka, po lewej stronie ma czarną stronę i znajdziesz na niej szczegółowe i misterne rysunki niektórych zwierząt oraz roślin sprzed milionów lat. Prawa strona jest biała i na niej znajdziesz 9 przykładowych gatunków dinozaurów (wraz z krótkim opisem), które kiedyś zamieszkiwały konketny region świata. Autorka tą rozkładówkę nazwała Atlasem paleontologa.

Książka jest naprawdę cudowna. Podoba mi się już sam pomysł na odkrywanie świata prehistorycznego w formie „zabawy” z kolorowymi szkiełkami. Dzięki Gabinetowi dinozaurów, czytelnik ma okazję zapoznać się z prawie 200 gatunkami nie tylko wielkich gadów sprzed milionów lat, ale również dowie się jakie inne prehistoryczne zwierzęta zamieszkiwały kiedyś Ziemię. Ba! Autorka zdradza również czytelnikowi, jakie rośliny porastały wtedy świat.

Gabinet dinozaurów czyta się naprawdę przyjemnie i z wielką ciekawością. Jest to z pewnością ten typ książki, który spodoba się nie tylko małym, ale również dużym (tudzież dorosłym) czytelnikom. Nad tym tytułem można spędzić wiele godzin i ciągle odkrywać nowe szczegóły. Osobiście jestem ogromną fanką tej dwusiostrzanej kolorowej serii!

ZALETY KSIĄŻKI

  • niesamowite barwne i poplątne ilustracje, które zostały stworzone warstwowo,
  • opisy prawie 200 gatunków dinozaurów oraz prehistorycznych zwierząt i roślin,
  • książka jest nie tylko dziełem sztuki, ale również zawiera wiele informacji o Ziemii sprzed milionów lat,
  • Gabinet dinozaurów ma spory rozmiar, dzięki czemu wygodnie można ją oglądać i czytać,
  • informacje są przedstawione w rzeczowy i ciekawy sposób,
  • czytelnik pozna inne gatunki dinozaurów niż wszystkim dobrze znane T-rexy, brachiozaury, triceratopsy czy stegozaury,
  • dzięki podziałowi na poszczególne regiony świata, książkę można czytać na wyrywki.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: IIllumisaurus: Explore the World of Dinosaurs with Your Magic Three Color Lens
SERIA: W Gabinecie Wiedzy
AUTORKA: Lucy Brownridge
ILUSTRACJE: Carnovsky
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 64
ROK WYDANIA: 2019
KATEGORIA: edukacyjne, przyrodnicze
JĘZYK: polski
WIEK:  8+
CENA: ~ 50 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to