Bardzo lubię łamigłówki i gry logiczne, głównie dlatego, że mogę do nich przysiąść sama lub czasem dołącza się do tego Dawid. Miłosz również zaczyna się angażować w rozgrywkę na swój sposób, czyli układa sobie poszczególne elementy tak jak mu pasuje. W naszej kolekcji znajduje się już sporo tytułów w tej tematyce i ciągle przybywa nowych, tak aby cała nasza trójka miała co robić 😀

Ostatnią nowością jaką mieliśmy okazję testować jest HayStax od rebela i dziś opowiem Ci tym tytule trochę więcej! 😀

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Pudełko HayStax jest mniej więcej rozmiaru mojej dłoni i oznacza to, że jest trochę większe niż DogPile czy CatStax z tej serii. Elementy w postaci zwierzątek są również większe.

Poniżej możesz zobaczyć jak to wszystko dokładnie wygląda i co znajduje się w środku 🙂

ZASADY I CEL GRY

Cel gry jest banalnie prosty. W HayStax chodzi o to, aby rozwiązywać poszczególne zadania za pomocą konkretnych zwierzątek podanych na karcie. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby zmieściły się na określonym obszarze.

UKŁADANIE

Możesz wybrać sobie losową kartę lub iść po kolei od łamigłówek dla początkujacych, przez średniozaawansowane aż do poziomu mistrzowskiego. Zanim zaczniesz układać, wybierz dedykowane do konkretnego zadania figurki zwierzaków i sprawdź ile warstw będziesz musiał stworzyć. Pamiętaj o zapełnieniu całej przestrzeni oraz o tym aby żadna część zwierzaka nie wychodziła poza obszar.

Podczas rozgrywki trzeba trochę pokombinować i zachować otwarty umysł, ponieważ zwierzaki czasem mogą stać na podłodze (lub na innych mieszkańcach farmy), czasem mogą leżeć na płasko lub na boku, a jeszcze w niektórych przypadkach mogą stać na głowie!

HayStax składa się z 36 łamigłówek i znajdują się one na obu stronach karty. Rozwiązania zostały umieszczone na osobnych kartach i oznaczono je kolorem szarym. Niektóre zadania mogą mieć więcej poprawnych ułożeń niż to narysowane na karcie.

FIGURKI

W zestawie znajdziesz 9 figurek zwierząt, które przedstawiają: krowę, świnię, kaczkę, psa, kota, kurczaczka, konia, kozę i owcę. Wszystkie różnią się od siebie zarówno kolorem jak i wielkością. Najmniejszy zwierzak zajmuje jedno pole na siatce, a największy 11.

CZAS ROZGRYWKI

Ciężko jednoznacznie określić czas jaki należy poświęcić na grę, ponieważ wszsystko zależy od tego ile kart będziesz rozwiązywać oraz jak dobrze będzie Ci szło. Nie mniej jednak, myślę, że na jedną łamigłówkę należy poświęcić od 5 do 15 minut.

WIEK I ILOŚĆ GRACZY

HayStax to gra, która powstała z myślą o młodszych graczach powyżej 6. roku życia. W porównaniu do innych tytułów z tej serii, ta konkretna gra jest znacznie większa (chodzi mi o pudełko oraz komponenty), liczba zagadek je mniejsza oraz ich poziom jest niższy i dostosowany do młodszych graczy.

Jeśli chodzi o liczbę uczestników, jaka może brać udział w rozgrywce to równie dobrze może być to jedna osoba jak i również kilka.

DLA KOGO JEST TA GRA?

Jest to tytuł dla wszystkich, którzy lubią logiczne łamigłówki.

PLUSY I MINUSY

ZALETY GRYWADY GRY
+ figurki zostały wykonane z dbałością o szczegóły oraz zadbano o to, aby z łatwością można było rozpoznać poszczególne zwierzęta;
+ spora regrywalność;
+ wiele możliwych rozwiązań;
+ można grać w nią w pojedynkę jak i w parze lub grupie;
+ uczy logicznego i przestrzennego myślenia.
– przy dwuwarstwowych układankach figurki mogą być bardziej chybotliwe.

MOJA OPINIA

Osobiście lubię gry logiczne, dlatego też HayStax tak bardzo mi się spodobał. W ciągu tygodnia udało mi się przejść przez wszystkie układanki i naprawdę świetnie się przy tym bawiłam. Niektóre z nich były bardzo proste, ale przy poziomie mistrzowskim czasem musiałam pogłowić się przez dłuższą chwilę 😀 Nie mniej jednak, dało mi to sporo frajdy!

Szczerze nie mogę się doczekać aż Miłosz podrośnie i będziemy mogli układać te urocze zwierzaki wspólnie! 😀

INFORMACJE O GRZE

TYTUŁ ORYGINAŁU: Hay Stax
MECHANIKA GRY:  blocks placement
TYP GRY:  logiczna
AUTOR: Bob Ferron
WYDAWNICTWO: Rebel
ROK WYDANIA: 2022
LICZBA GRACZY: 1+
WIEK GRACZY: 7+
CZAS ROZGRYWKI: zmienny
CENA: ~ 45 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ GRĘ W DOBREJ CENIE

Udanej rozgrywki!

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to