Moja przygoda z książkami, gdzie głównymi bohaterami były wampiry, skończyła się w gimnazjum na… Zmierzchu. Jednakże, od tamtego czasu, coś mnie do nich cały czas ciągnęło, dlatego też chętnie sięgam po wampiryczne seriale.

Gdy zobaczyłam zapowiedź VAMPS. Świeża krew, wiedziałam, że będę chciała przeczytać ten tytuł!

Główny bohater, Dillion, to dampir, czyli półczłowiek i półwampir. Dowiedział się o tym jednak całkiem niedawno, ponieważ dotychczas ojciec to przed nim ukrywał. O byciu wampirem Dillion nie wie praktycznie nic, dlatego też pewnego dnia, trafia do prestiżowej akademii VAMPS, która specjalizuje się w przystosowaniu wampirów do życia wśród ludzi, nauce kontroli własnych żądż oraz w nauce walki.

Dilliona czeka sporo nauki! Podczas pobytu w szkole, odkrywa nie tylko swoje moce, ale również wyjątkowość swojej krwi, która szybko staje się czymś bardzo pożądanym w świecie wampirów, a to może okazać się dla niego zabójcze. W związku z tym, nastolatek musi mieć się na baczności, bo nie do końca wie, komu może zaufać, zwłaszcza jeśli chce dowiedzieć się, kim jest jego matka…

VAMPS. Świeża krew to bardzo wciągająca książka, w której sporo się dzieje. Momentami jest przewidywalna, jednakże czyta się ją z wypiekami na policzkach. Jest w niej trochę zabawy, sporo buzujących hormonów oraz napięć seksualnych pomiędzy uczniami. Czyli dokładnie to, co wampiry lubią najbardziej! Zakończenie jednak na plus, tym bardziej, że otwiera drogi kolejnym tytułom, jakie w przyszłości się ukażą.

Jako fanka Pottera, nie mogłam nie zauważyć podobieństw do Hogwartu i ogólniej inpiracji uniwersum chłopca, który przeżył. Nie raziło mnie to jakoś bardzo, ponieważ nie jest to kopia 1:1. Jest tam sporo podobnych motywów, jednakże VAMPS, jest bardziej erotyczne i zdecydowanie mrocznejsze.

ZALETY

  • wciągająca już od pierwszych stron,;
  • mroczny i erotyczny klimat książki;
  • wartka akcja i intensywna fabuła (tak samo jak życie krwiopijczych bohaterów);
  • sporo rywalizacji pomiędzy uczniami;
  • wyjątkowość głównego bohatera;
  • wykreowanie świata wampirów w interesujący i mroczny sposób;
  • nowoczesna akademia, która przystosowuje do życia w XXI wieku, wśród dobrze rozwiniętej technologii;

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TOM: 1
AUTORKA: Nicole Arend
TŁUMACZENIE: Michał Zacharzewski
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 384
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: fantasy, young adult
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to