Już najwyższy czas aby zacząć przygotowywać się do adwentu, a co za tym idzie do Świąt. Ze swojego dzieciństwa pamiętam tylko, że w tym przedświątecznym okresie albo chodziłam do kościoła z lampionami albo wcinałam czekoladki z kalendarza adwentowego.

Nie twierdzę, że to było złe, ale uważam, że ten okres można spożytkować znacznie ciekawiej i fajniej 😀 Powoli zaczynam tworzyć Świąteczne tradycje, tak aby Miłosz miał co wspominać, ale w tym roku jeszcze nie za bardzo będzie coś z tego wiedział, więc zbieram pomysły na kolejną Gwiazdkę!

Przy tworzeniu rodzinnych tradycji Bożonarodzeniowych z pewnością pomocne okażą się książki, które będą angażowały całą rodzinę i zapewnią wiele wspólnego czasu, który można ze sobą przyjemnie spędzić 🙂

Dzięki Rysowaniu krok po kroku. Mikołaje, pingwiny i inne zimowe obrazki zarówno Ty jak i Twoje dzieci podszkolicie swoje zdolności artystyczne z zakresu Bożego Narodzenia. Z kolei Świąteczny niezbędnik, zabierze Was do Mikołajowego warsztatu w Laponii, gdzie będziecie mogli zobaczyć jak tam wygląda przedświąteczny okres. Ale… nie tylko! 🙂

DLA KOGO SĄ TE KSIĄŻKI?

Książki z pewnością spodobają się fanom Bożonarodzeniowego klimatu, którzy tak jak ja cenią sobie kreatywne spędzanie tego czasu z własnymi pociechami. Obie zapewniają rozrywkę dla całej rodziny i z pewnością ułatwiają wyczekiwanie na Wigilię. Jednakże, jeśli chodzi o dokładnie sprecyzowany wiek odbiorców, to Niezbędnik świąteczny dedykowany jest dzieciom w wieku od 6 do 8 lat, a świąteczna wersja Rysowania krok po kroku sprawdzi się już dla dzieci powyżej 3. roku życia.

ZALETY KSIĄŻEK

W tym miejscu skupię się głównie na moich odczuciach nawiązujących do tematyki świątecznej oraz dokładniej podzielę się z Tobą zaletami Niezbędnika świątecznego. O mocnych stronach Rysowania krok po kroku, pisałam w moim wcześniejszym wpisie, poświęconym dwóm pierwszym częściom, które ukazały się w tej serii.

A teraz przejdźmy do książek z dzisiejszego wpisu:

  • obie książki z pewnością uatrakcyjniają przedświąteczny okres i zapewniają rozrywkę całej rodzinie,
  • obie pozycje zachęcają do wspólnego spędzania czasu i ćwiczenia rysowania czy tworzenia wielu świątecznych ozdób czy dekoracji,
  • Niezbędnik świąteczny zazjanamia z wieloma ciekawostkami dotyczącymi adwentu oraz Świąt Bożego Narodzenia,
  • ma on przejrzystą formę i jest przepięknie wydany,
  • z obu książek świąteczny klimat aż się „wylewa”, co dla mnie – fanki tego Święta jest ogromną zaletą.

Rysowanie krok po kroku. Mikołaje, pingwiny i inne zimowe obrazki – EWELINA PROTASEWICZ

Na pierwszy ogień idą Świąteczne rysowanki od Rysopisów. Tak jak w przypadku dwóch wcześniejszych tomów Rysowania krok po kroku, również i ta część zdradza sekrety narysowania aż 38 najróżniejszych postaci, rzeczy czy zwierząt powszechnie znanych i utożsamianych ze świętami Bożego Narodzenia i zimą.

Rysowanie krok po kroku. Mikołaje, pingwiny i inne zimowe obrazki rozpoczyna się od szybkiego treningu wyobraźni i ręki. Polega on na tym, aby przekształcić kształty, na rysunki związane ze Świętami. Gdy już to zrobisz i wkręcisz się w ten klimat, nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko zacząć swoją przygodę z nauką rysowania Mikołaja czy Mikołajowej, a nawet Królowej Śniegu!

Rysunki nie są bardzo skomplikowane, autorka dołożyła wszelkich starań, aby były łatwe do odwzorowania przez dzieci oraz … dorosłych, którzy również chcieliby się podciągnąć w rysowaniu 😀

Co więcej, na każdej stronie dedykowanej tworzeniu własnych ilustracji, znajdziesz polecenie zachęcające do rysowania oraz czasem nadające ton temu, co możesz stworzyć. Autorka zadbała, aby nie były one monotonne, więc ma ode mnie za to wielki plus!

Pod koniec książki, znajdziesz kalendarz adwentowy, który należy pokolorować. Myślę, że wyszła z tego fantastyczna pozycja dla wszystkich, którzy chcieliby sobie umilić okres oczekiwania na Gwiazdkę 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Rysowanie krok po kroku
AUTORKA: Ewelina Protasewicz
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 80
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: poradnik
JĘZYK: polski
WIEK:  3+
CENA:  ~ 15 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Niezbędnik świątecznyANNA PASZKIEWICZ

Drugą propozycją jest książka w formie kalendarza adwentowego. Swoją drogą, prawda, że to świetny pomysł? Niezbędnik świąteczny składa się z trzech rodzajów rozdziałów, które się powtarzają w tej samej kolejności przez całą książkę.

Znajdziesz w nim aż 9 opowiadań, które tworzą spójną Świąteczną opowieść, ale nie łączą się ze sobą aż tak konkretnie, przez co spokojnie możesz czytać je w dowolnej kolejności. Akcja historyjek, toczy się w Miasteczku Mikołaja w okresie trwania całego adwentu. Czytelnik może śledzić, w jaki sposób Mikołaj i jego pomocnicy dzielą pracę i obowiązki oraz jak przygotowują się do najważniejszego dnia w całym roku.

Tuż po opowiadaniach, znajdują się ciekawostki, które nawiązują do treści opowiadania, ale tutaj również możesz postawić na zapoznanie się z nimi w dowolnej kolejności. Z tych rozdziałów dowiesz się między innymi skąd się wzięły pierniczki, dlaczego ludzie tworzą szopki i tak chętnie organizują jarmarki świąteczne. Co więcej, autorka wyjaśnia również symbolikę poszczególnych choinkowych ozdób.

Tuż za nimi, znajdziesz sekcję DIY, czyli projektów plastycznych, które możesz wykonać z całą rodziną lub samodzielnie. Wszystkie ozdoby są proste do wykonania i nie pochłoną sporo domowego budżetu, a po ich wykonaniu, spokojnie możesz przyozdobić nimi dom lub podarować najbliższym 🙂

Niezbędnik świąteczny jest przepiękną i dobrze przemyślaną książką, która zapewni wiele radosnych i wspólnych chwil w adwencie. Dzięki niej, cała rodzina będzie mogła spędzić razem więcej czasu i nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawych faktów o Bożonarodzeniowych tradycjach, ale także stworzyć własnoręczne dekoracje.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Anna Paszkiewicz
ILUSTRACJE: Wojciech Stachyra
WYDAWNICTWO: 
Wilga
LICZBA STRON:
 176
ROK WYDANIA: 
2020
KATEGORIA:
kulturowe, świąteczne
JĘZYK: 
polski
WIEK: 
6 – 8 lat
CENA:
~ 24 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to