Jeśli szukasz książki obrazkowej dla młodszych dzieci, to Automoto autorstwa Stefana Seidela będzie strzałem w dziesiątkę! Znajdziesz w niej wiele pojazdów, które Twoje dziecko może spotkać w codziennym życiu. Oczywiście będzie to zależało od miejsca, w którym mieszkasz. Nie oczekuj, że na wsi nagle zobaczysz tramwaj 😀

Ale wracając do książki, autor zadbał aby mały czytelnik mógł zobaczyć wiele miejsc, w których znajdują się różne rodzaje pojazdów – od tych mniej spotykanych na ulicach, po te, które widzi codziennie. Maluszek będzie miał okazję również zapoznać się z tym jakie sytuacje mogą mieć miejsce na drodze oraz jak wygląda praca policjantów, strażaków oraz służb medycznych.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Automoto to książka o… pojazdach! 😀 Dzięki niej, już najmłodsi czytelnicy będą mogli zobaczyć jak wiele samochodów, ciężarówek, koparek oraz innych pojazdów, które znajdują się w ich otoczeniu.

Akcja książki zaczyna się w mieście, w którym panuje prawdziwy ruch! Na ulicach tłoczą się nie tylko samochody, ale również możesz znaleźć tam tramwaj, autobus, śmieciarkę, motocykl, a nawet wywrotkę wypełnioną ziemią z budowy! Oprócz tego, przy ulicy znajduje się komenda policji, a przed nią są dwa radiowozy. Kawałek dalej jest autosalon, szpital oraz market Supersam.

Kolejna strona to gratka dla fanów wyścigów, ponieważ autor zabiera dzieci na tor Formuły 1, na którym aktualnie trwa wyścig. Służby ratunkowe również są widoczne, ponieważ na pobliskiej drodze wydarzył się wypadek. Nad ruchem czuwa policja, a holownik już przyjechał po stłuczone pojazdy.

Dalej jest tylko trochę spokojniej, bo przenosimy się na wieś, gdzie nadal dzieje się bardzo dużo! Na farmie ulokowano bardzo dużo maszyn rolniczych, a na drodze zobaczysz nawet samochód ciągnący łódź, ponieważ tuż obok znajduje się camping z jeziorem.

Ostatnie strony, przedstawiają miasto po zmroku. Wydawać by się mogło, że ruch w końcu zrobi się mniejszy, jednakże nadal na ulicach porusza się wiele pojazdów. Tym razem, to straż pożarna na pełne ręce roboty!

BOHATEROWIE KSIĄŻKI

Tym razem w książce bohaterami są nie tylko ludzie, ale również samochody. Bez obaw, są one przedstawione w realistyczny sposób, więc wyglądają normalnie – nie mówią, nie mają oczu czy buzi.

Na tylnej okładce, możesz zobaczyć jakie postaci zostały przedstawione na każdej ze stron oraz jakimi pojazdami się poruszają. Wbrew pozorom jest tego sporo do odnalezienia! Zobacz kogo możesz spotkać na stronach książki:

 • rolnika Kazika w swojej ciężarówce,
 • Zosię poruszająca się na rowerze,
 • Pana Rosoła ze swoją partnerką w oldtimerze,
 • Felka w swoim nowiuteńkim samochodzie,
 • rodzinę Franka i Bruna wyruszająca kamperem na wakacje,
 • pirata drogowego w czerwonym samochodzie,
 • policjantów w swoim radiowozie,
 • Julka – wielbiciela sportowych samochodów,
 • służby ratunkowe w karetce,
 • weterynarza Staszka w swoim jeepie,
 • nieznanego motocyklistę.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA

Ta wyszukiwanka skierowana jest dla młodszych czytelników, którzy mają około 3 lat. Wielkostronicowe ilustracje zawierają wiele szczegółów, jednakże nie jest ich za dużo, dzięki czemu spodoba się maluszkom.

Wbrew temu co mogłoby się wydawać po tytule, nie jest to książka skierowana tylko dla chłopców. Została stworzona w taki sposób, aby zarówno mali czytelnicy płci męskiej jak i żeńskiej zainteresowali się miejscami i wydarzeniami, które umieszczono na ilustracjach.

Ponadto, to pierwsza wyszukiwanka w mojej biblioteczce, którą zainteresował się mój Mąż i stwierdził, że z chęcią poczyta Miłoszowi. Prawdopodobnie spowodowane to było stronami, na której przedstawiono Formułę 1 😀

ZALETY KSIĄŻKI

Największą zaletą tej książki są dostosowane ilustracje do wieku czytelników, które zostały przedstawione w realistyczny sposób. Nie zawierają ani za dużo, ani za mało szczegółów. Pomimo braku jakiegokolwiek tekstu, grafiki pobudzają wyobraźnię i pozwalają snuć wiele najrozmaitszych opowieści o przygodach bohaterów wymienionych na końcowej stronie. Mój Mąż zdecydował się nie korzystać z tej opcji i opowiadał Miłoszowi historyjki w oparciu o miejsce naszego zamieszkania.

W Automoto znajdziesz OGROMNĄ ilość różnych pojazdów. Wprawne oko wyłapie nawet konkretne marki poszczególnych samochodów. Książka zdecydowanie wzbogaci słownictwo maluchów w tym zakresie. Ponadto dowiedzą się oni, na czym polega praca policjantów, służb medycznych czy strażaków.

Format Automoto jest zdecydowanie większy niż strona A4, więc jest to dość duża wyszukiwanka. Jej strony są tekturowe i mają zaokrąglone rogi, dzięki czemu tak szybko się nie zniszczy.

REASUMUJĄC

Jest to książka, której czytanie zabiera dużo czasu, który z pewnością spędzisz w przyjemny sposób. Jeśli Twoja pociecha zainteresuje się tą pozycją, to musisz liczyć się z tym, że będzie bardzo dociekliwa i zada Ci mnóstwo pytań typu: dlaczego, jak to, czemu i dokąd. Co prawda, Miłek jest jeszcze za mały, ale już wpatrywał się w ilustracje i wsłuchiwał w opowiadania swojego Taty.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: Automoto
AUTOR: Stefan Seidel
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2013
KATEGORIA: obrazkowe
WIEK:  2+
CENA: ~ 20 zł
LINK DO KSIĄŻKI: https://bit.ly/AutoMoto_BABARYBA

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to