Bardzo lubię książki, które nie są przekombinowane. W wypadku Let’s go monsters, tak właśnie jest! Mizielińscy mieli genialny w swojej prostocie pomysł na książkę, która pozwala tworzyć wiele fantastycznych i zabawnych kombinacji ze zwierząt.

Pomyślałam sobie, że dokładniej opowiem Ci co takiego urzekło mnie w tej anglojęzycznej książce! 🙂

Pssssst!

Istnieje również taka książka Pora na potwora w języku polskim! 😀

KIM SĄ AUTORZY?

Twórcami tej książki są Aleksandra i Daniel Mizielińscy, którzy są nie tylko autorami książek, ale również grafikami oraz zajmują się tworzeniem stron internetowych. Na swoim koncie mają już dość sporą kolekcję książek, jednak najbardziej znani są ze swoich Map. Za swoją twórczość udało im się zdobyć wiele nagród nie tylko polskich, ale również zagranicznych.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Co tu dużo mówić, jest to książka o potworach składających się z różnych zwierząt, które czytelnik może stworzyć samodzielnie.

BUDOWA KSIĄŻKI

Książka otwiera się inaczej niż można się tego spodziewać. Aby móc cieszyć się jej treścią, należy strony podnosić do góry (zupełnie tak samo jak w przypadku Odpowiedz mi!). Wtedy oczom czytelnika ukazują się trzy mniejsze strony, które można przewracać (również do góry) niezależnie od siebie. Daje to możliwość tworzenia różnych niesamowitych stworów.

Ilustracje również są pomieszane, dzięki czemu trzeba trochę stron poprzewracać, aby ułożyć spójne zwierzę. Łącznie do podnoszenia masz aż 24 strony. Po jednej znajdziesz jakąś część zwierzęcia, a na drugiej, jedną z liter, która występuje w jego nazwie.

BOHATEROWIE KSIĄŻKI

Bohaterami książki jest 8 zwierząt, których nazwy składają się tylko z 3 liter. Aby uatrakcyjnić i wzbogacić lekturę, autorzy postanowili wśród zwierzaków ukryć także… AUTOBUS! 😀

ASPEKT EDUKACYJNY

Zacznę od informacji, jakie zwierzęta występują na stronach książki, ponieważ do tej pory powiedziałam Ci tylko, że jest ich 8, a są to:

  • hen,
  • pig,
  • gnu,
  • ape,
  • rat,
  • owl,
  • cow,
  • fly.

Jak sam możesz zauważyć, nie jest to jakoś wybitnie skomplikowane słownictwo i małe dzieci nie powinny mieć większego problemu, żeby je opanować. Z pewnością jest ono trochę bardziej wyszukane, ponieważ nie znajdziesz tu takich oczywistości jak cat i dog.

Dzięki temu, że nazwy stworzeń są w języku angielskim, to dzieci w przyjemny sposób nie tylko uczą zwierząt, ale również można wzbogacić słownictwo o ich części ciała, np.: hooves, tail, whiskers czy claw. Tym samym, książkę możesz wykorzystać nawet ze starszymi dziećmi, które chodzą do szkoły podstawowej.

Do tej pory, sięgałam po Let’s go monsters, gdy chciałam przećwiczyć z uczniami indywidualnymi strukturę have/has got.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

Według mnie jest to świetna książka zarówno dla małych jak i starszych dzieci, które chciałyby się świetnie bawić podczas czytania i nauki angielskiego.

ZALETY KSIĄŻKI

Największą zaletą książki są nietuzinkowe ilustracje, które są utrzymane w czarno-białych kolorach. Dzięki temu, autorzy mogli poszaleć z wyrazistymi kolorami, które posłużyły jako tła do stonowanych grafik. Taki połączenie kolorów, wygląda naprawdę świetnie.

Pomieszanie różnych kawałków zwierząt, pozwala niesamowicie rozwinąć wyobraźnię czytelników, ponieważ dzięki takiemu zabiegowi, mogą oni tworzyć setki własnych kombinacji. Być może zainspiruje ich to nawet do rysowania jeszcze bardziej pokręconych i zabawnych kombinacji stworów.

REASUMUJĄC…

Uważam, że jest to świetna książka, którą można wielokrotnie wykorzystywać i czytać, a mimo to, tak szybko się nie znudzi. Autorzy zadbali o to, aby wizerunki zwierząt, które stworzyli, były czytelne i łatwe do odgadnięcia już przez najmłodsze dzieci.

Tkwi w niej ogromny potencjał językowy, dzięki czemu nauka angielskiego może być czystą przyjemnością. Dla mnie jako nauczycielki oraz mamy, taka książka to idealna kombinacja! 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORZY: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 18
ROK WYDANIA: 2014
KATEGORIA: anglojęzyczne
JĘZYK: polski
WIEK:  3+
CENA: ~ 20 zł
LINK DO KSIĄŻKI: https://bit.ly/LetsGoMonsters

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to