W dzieciństwie potrafiłam godzinami bawić się klockami. Pamiętam, że była to też jedna z niewielu aktywności, podczas których nie kłóciliśmy się z moim młodszym o 5 lat bratem.

Zazwyczaj układaliśmy klocki lego lub zwykłe normalne klocki, które zajmowały sporo miejsca, więc siłą rzeczy rodzice musieli nam ograniczyć ich ilość we wspólnym pokoju.

Dlatego też niesamowicie się ucieszyłam, gdy otrzymałam do przetestowania nietypowe klocki konstrukcyjne Montino od firmy Alexander. W tym wpisie, postaram Ci się o nich trochę więcej opowiedzieć oraz chciałabym pokazać Ci, co udało mi się z nich zbudować 🙂

ZAWRTOŚĆ PUDEŁKA

Pudełko zaskoczyło mnie swoimi małymi rozmiarami. Złożone klocki zajmują bardzo mało miejsca, co jest ogromną zaletą, zwłaszcza jeśli nie masz dużo miejsca do przechowywania. To małe pudełko jest niepozorne, bo klocki, które się w nim znajdują, umożliwiają wybudowanie ogromnych konstrukcji.

Klocki mają kształt rurek, które dzięki temu, że są giętkie, umożliwiają budowanie między innymi kółek. Można je dowolnie wyginać a po zakończeniu zabawy wystarczy je lekko odgiąć aby wróciły do swojego pierwotnego stanu.

W opakowaniu z 230 elementami, znajdziesz:

  • 150 rurek:
    • 45 krótkich rurek (9cm),
    • 45 średnich rurki (14cm),
    • 60 długie rurki (20 cm).
  • 80 złączek,
  • ulotkę z inspiracjami, jakie możesz stworzyć z klocków.

ASPEKT EDUKACYJNY

Klocki Montino, zawierają wiele aspektów edukacyjnych. Przede wszystkim zabawa nimi, ćwiczy i wspiera rozwój małej motoryki, która jest bardzo istotna podczas rozwoju młodego człowieka.

Kolejną rzeczą o której warto wspomnieć, jest rozwój wyobraźni. Tak na dobrą sprawę, można wybudować dowolną konstrukcję jaka przyjdzie Ci do głowy. Zabawka w żaden sposób nie ogranicza Cię pod tym względem. Dzięki temu dzieci rozwijają również wyobraźnię przestrzenną, ponieważ muszę kombinować co i w jaki sposób ze sobą połączyć aby uzyskać zamierzony efekt.

Ponadto, podczas zabawy w kilkuosobowym gronie, rozwija się umiejętność współpracy, ponieważ często jest tak, że wszyscy uczestnicy zabawy próbują ułożyć wspólnie jedną, konkretą, dużą budowlę. Muszą się więc dogadać co do jej wielkości czy wyglądu.

Ten typ zabawy świetnie rozwija więzi pomiędzy członkami rodziny i podczas takiego wspólnie spędzonego czasu można zadbać również o budowanie relacji rodzinnych czy przyjacielskich.

WIEK I ILOŚĆ GRACZY

Klocki Montino to zabawka bardzo uniwersalna. Będzie odpowiednia zarówno dla najmłodszych, ale również dorośli będą mieli frajdę z układania rozmaitych konstrukcji. Sama muszę przyznać, że spędziłam mile czas podczas budowania samochodu, rakiety czy domu. Podczas zabawy w kilka osób, nie odczuwa się różnicy wieku, więc starsze i młodsze dzieci spokojnie mogę bawić się razem jednocześnie.

Jeśli chodzi minimalny wiek, to jest to 5 lat. W pudełku znajdziesz złączki w kształcie gwiazdek, które młodsze dzieci mogłyby próbować włożyć do buzi.

DLA KOGO JEST TA ZABAWKA?

Montino przypadnie do gustu każdemu, kto uwielbia budować. Podczas układania, przyda się oczywiście kreatywność oraz wyobraźnia przestrzenna. Aby stworzyć swoją wymarzoną konstrukcję będziesz potrzebował także odrobinę sprawności manualnej. Jeśli już po tym opisie zacierasz ręce i nie możesz się doczekać budowy, to ta zabawka będzie dla Ciebie idealna!

PLUSY I MINUSY

ZALETYWADY
+ Klocki Montino z pewnością ćwiczą wyobraźnię.
+ Te niepozorne rurki dają nieograniczoną ilość możliwych konstrukcji do stworzenia.
+ Pudełko zajmuje mało miejsca, z klocków można zbudować ogromne budowle.
+ Rurki są plastyczne, dzięki czemu trudno jest je uszkodzić.
+ Cena klocków jest bardzo przystępna i spokojnie można łączyć ze sobą wiele zestawów.
– W zasadzie nie widzę żadnych minusów, więc to co tu napiszę, będzie „ostrzeżeniem”, ponieważ jeśli poniesie Cię fantazja oraz rozmach w budowaniu, może zabraknąć Ci elementów do zakończenia budowy 😀

MOJA OPINIA

Gdy tylko otworzyłam opakowanie, od razu wiedziałam, że ta zabawka wciągnie mnie na długie godziny. Budowanie i tworzenie różnych konstrukcji sprawiało za każdym razem wielką frajdę. Idealnie sprawdzi się do zabawy w pojedynkę jak również jako zabawka familijna gdzie wspólnie mogą bawić się dzieci i dorośli. Według mnie są to świetne klocki, które pozwalają na budowanie ogromnych konstrukcji i jestem nimi całkowicie zachwycona!

INFORMACJE O ZABAWCE

TYP GRY: zręcznościowa
WYDAWNICTWO: Alexander
LICZBA OSÓB: 1+
WIEK GRACZY: 5+
CENA: ~ 50 zł
LINK DO GRY: https://bit.ly/Montino230

Udanej zabawy!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to