Pamiętam, że gdy byłam mniejsza, w domu mieliśmy z bratem tylko jedne duże (chodzi mi tu o wielkość poszczególnych elementów, a nie ich ilość) puzzle. O ile dobrze mi się kojarzy, był to piracki statek z królikami z szablami na pokładzie. To co było w nich wyjątkowe to właśnie ich wielkość oraz to, że na rewersie był dokładnie taka sama grafika, z tym wyjątkiem, że przedstawiona została w formie kolorowanki.

Jak widzisz, po tylu latach, nadal pamiętam na pozór tak błahą rzecz jak zabawka, ale spowodowane jest to właśnie tym, że te konkretne puzzle wyróżniały się na tle innych.

W dzisiejszym wpisie, chciałabym pokazać Ci równie innowacyjne puzzle z dziurką od CzuCzu, które z pewnością zapadną w pamięć Twojemu dziecku, nie tylko ze względu na wielkość, ale również dlatego, że to niejako puzzle w puzzlach! 😀

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Pudełko jest dość sporym prostokątem, które otwiera się od góry. Przedstawia dokładnie taką samą grafikę, jaka znajduje się na puzzlach. Ponadto, możesz na nim znaleźć informacje o tym, jakie kolory oraz kształty zostały przedstawione na mniejszych elementach. W środku natomiast znajdziesz:

  • 12 dużych puzzli z dziurką,
  • 11 mniejszych elementów.

WIELKOŚĆ I WYKONANIE

Już same elementy są dość spore, ponieważ ich wielkość odpowiada mojej dorosłej dłoni. Wyobraź więc sobie, jak duże są z perspektywy dziecka! 😀 Obrazek po ułożeniu ma prawie metr długości (dokładnie 98cm), a jego szerokość to 33cm.

Puzzle są wykonane z grubej tektury i nie tak łatwo je wygiąć, dzięki czemu powinny przetrwać najróżniejsze dziecięce testy jakości.

WIEK DZIECKA

Według informacji znajdujących się na opakowaniu, puzzle dedykowane są dzieciom powyżej drugiego roku życia. Myślę, że młodsze pociechy również mogą się nimi bawić, ale musisz się liczyć z tym, że to Ty będziesz odpowiedzialny za ułożenie obrazka i późniejsze zabawy, o których przeczytasz za moment.

ASPEKT EDUKACYJNY

Układanie puzzli, z pewnością ćwiczy i rozwija koncentrację oraz skupienie. Ponadto, już u najmłodszych dzieci wspiera rozwój małej motoryki. W przypadku tych konkretnych puzzli, dzieci mają również możliwość poznawania kolorów oraz kształtów, a to z kolei prowadzi do poznawania nowych słów i rozwoju mowy.

Zestaw zawiera następujące kształty oraz kolory:

  • KSZTAŁTY: koło, kwadrat, gwiazda, owal, serce
  • KOLORY: różowy, czerwony, niebieski, zielony, żółty, brązowy, fioletowy, pomarańczowy

ZABAWY

Z racji tego, że te puzzle aż się proszą o jakieś dodatkowe zabawy niż tylko ich ułożenie, postanowiłam podzielić się z Tobą moimi kilkoma propozycjami, w jaki sposób możesz je jeszcze wykorzystać 🙂

POCZĄTKUJĄCY

Dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z puzzlami, mogą układać tylko duże elementy (z dziurami lub bez – w zależności od tego, czy odkryją, że niektóre puzzle są wyciągane).

WSKAZYWANIE

Jest to bardzo prosta zabawa, która może być przeprowadzona zarówno w języku ojczystym jak i obcym. Wystarczy, że poprosisz swojego maluszka, aby po ułożeniu puzzli, wskazał odpowiednią rzecz, o którą poprosisz.

DOPASOWANIE

Przygotuj 8 kartek w kolorach odpowiadającym tym, z puzzli. Z doświadczenia wiem, że najlepiej je zalaminować, wtedy powinny przetrwać dłużej. Następnie rozłóż je na podłodze przed dzieckiem. Waszym zadaniem będzie dopasowanie kolorów z małych elementów tak aby pasowały do kartek.

SKLEP

Z racji tego, że na grafiki nawiązują do gastronomii, możemy użyć ich do zabawy w sklep. Wystarczy, że wcielisz się w rolę klienta, który będzie zamawiał produkty, które znajdują się na puzzlach. Super jest też to, że spokojnie można taką rozmowę przeprowadzić w języku obcym i będzie to nowy oraz ciekawy dla Twojej pociechy sposób nauki! A jaki życiowy! 😀

REASUMUJĄC

Puzzle to wbrew pozorom niezwykle kreatywna zabawka. Mogą posłużyć nie tylko to zwykłego układania i ćwiczenia zdolności manualnych, ale przy odrobinie wysiłku można je wykorzystać w procesie edukacji Twojego dziecka.

Jako że grafiki są uniwersalne, mogą z powodzeniem posłużyć jako pomoc dydaktyczna podczas nauki języka obcego. Moim zdaniem jest to „must have” na każdej dziecięcej półce.

INFORMACJE O PUZZLACH

TYP ZABAWKI: puzzle
ILUSTRACJE: Agnieszka Malarczyk
SERIA: Puzzle z dziurką
PRODUCENT: Czuczu
ILOŚĆ ELEMENTÓW: 23
WIEK DZIECKA: 2+
CENA: ~ 30 zł
LINK DO SKLEPU: https://bit.ly/LodyLodyPuzzleZDziurka

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TE PUZZLE W DOBREJ CENIE

Miłej zabawy!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to