Nie wiem jak Ty, ale ja od zawsze byłam team wampir i do tej pory nie jestem w stanie przekonać się do zombiaków powstających z grobu i próbujących zjeść ludzki mózg 😀 Próba pooglądania jakiejkolwiek produkcji z drepczącymi zombie zawsze kończyła się fiaskiem, ale jeśli w serialu pojawił się wampir – to już inna para kaloszy! 😀

Jeszcze kilka lat temu wampirze produkcje pojawiały się niczym grzyby po deszczu i trochę tych seriali udało mi się pooglądać. Dlatego też, postanowiłam stworzyć to zestawienie dla osób, które tak jak ja, lubią wampirze wątki.

Na wstępie od razu chciałabym zaznaczyć iż zdaję sobie sprawę, że nie znajdują się tu wszystkie seriale, dedykowane wampirom. Zebrałam tu tylko te, które sama pooglądałam.

To skoro wszystko już jasne, to myślę, że możemy przejść do zestawienia 🙂

A Discovery of Witches

To moje tegoroczne odkrycie, na które trafiłam całkowicie przypadkowo. Co więcej, to całkiem nowa produkcja, ponieważ pierwszy sezon miał premierę w 2017 roku i na chwilę obecną doczekała się dwóch sezonów. Serial opowiada historię pewnej czarownicy, która wypiera swoje pochodzenie i nie praktykuje magii. Jednakże jej proste życie nagle diametralnie się komplikuje i jest zmuszona odkryć i opanować swoje moce, a wszystko to z powodu magicznej księgi dotyczącej wszystkich nadnaturalnych stworzeń.

Zastanawiasz się gdzie tu wampiry, skoro póki co mowa tylko o czarownicy? Spokojnie, głównym męskim bohaterem jest przystojny wampir, któremu również zależy na odnalezieniu tej niesamowitej księgi. Od momentu, gdy losy tej dwójki się przecinają, to stają się oni prawie nierozłączni, co jak łatwo można się domyślić skutkuje w pewnym momencie romansem.

Dracula

Jako, że najsłynniejszym wampirem jest hrabia Drakula, to siłą rzeczy wielu twórców postanowiło popuścić wodze swojej fantazji i stworzyć produkcje z tą kultową postacią. Dlatego też, w tym zestawieniu znajdą się 2 mini seriale, których głównym bohaterem jest Dracula i żeby było zabawniej – mają dokładnie taki sam tytuł. Jedyne czym się różnią to wydarzeniami oraz latami powstania.

Pierwszy, powstał w 2013 roku i w rolę Draculi wcielił się Jonathan Rhys Meyers, którego możesz kojarzyć również z roli Henryka VIII z serialu Dynastia Tudorów.

Ale do rzeczy, Dracula postanawia przeprowadzić się do Londynu. Aby jakoś spożytkować swój czas, zakłada przedsiębiorstwo, które zajmuje się wytwarzaniem energii elektrycznej. Jak łatwo się domyślić, nie jest to jednak główny powód przyjazdu. Wampir chce się odegrać na swoich wrogach, którzy kilkaset lat wcześniej stanęli na jego drodze. No i żeby nie było. Hrabia oczywiście działa pod przykrywką i daje się widzom poznać jako Alexander Greyson.

Osobiście wolę właśnie tą produkcję 🙂

Dracula

Ten serial, to najnowsza produkcja dotycząca Drakuli jaka do tej pory powstała wypuścił ją Netflix. Tak jak poprzedni serial, ten również ma jeden sezon, jednakże składa się zaledwie z 3 odcinków. Kolejną różnicą pomiędzy tymi dwoma produkcjami jest to, że ten mini serial opowiada klasyczną historię hrabiego Drakuli skupiającą się po jego szaloną i krwawą młodość we Wschodniej Europie, aż po batalię z potomkami słynnego Van Helsinga.

Serial jest dość krwawy, ale nie nazwałabym go jakoś bardzo przerażającym. Według mnie, jest to całkiem dobra adaptacja i polecam ją obejrzeć każdemu fanowi nocnych stworzeń.

Legacies

A teraz czas na coś znacznie lżejszego i bardziej poplątanego, czyli Legacies. Serial, który nawiązuje do kultowych The Vampire Diaries i niejako jest jego kontynuacją. Jest to najnowsza produkcja, która opowiada o losach kolejnego pokolenia wampirów, jednakże znajdziesz tam postaci znające Stefana i Damona Salvatorów. Chodzi mi oczywiście głównie o Alarica Saltzmana. W Legacies pojawiają się także jego córki bliźniaczki oraz córka Klausa Mikaelsona.

Akcja serialu dzieje się w domu Salvatorów, który został przekształcony w szkołę dla magicznych istot. Jak łatwo możesz się domyślić, mają tam miejsce różne nastoletnie scysje, które w większość przypadków wymagają współpracy wszystkich nadprzyrodzonych stworzeń. W serialu znajdziesz miłosne zawirowania, nowych wrogów oraz całą masę wampirów, wilkołaków, czarownic i wszystkich innych możliwych istot.

The Originals

Ten serial był pierwszym pobocznym serialem, który zapoczątkowały The Vampire Diaries, jednakże skupił się on na losach najstarszych wampirów, czyli rodziny Mikaelsonów. Widzowie dowiadywali się o tym jak poszczególne postaci znalazły się w danym miejscu oraz jakie skrywają mroczne historie.

Przyznam szczerze, że The Originals nie przypadło mi tak bardzo do gustu jak The Vampire Diaries i nie udało mi się poglądać wszystkich odcinków tej produkcji. Może w wolnej chwili uda mi się to jeszcze nadrobić 😀

The Vampire Diaries 

Na ten serial trafiłam w czasach gdy byłam w liceum i muszę przyznać, że wtedy mi się bardzo spodobał. Tak, zdaję sobie sprawę jak to brzmi, jednakże od tamtego momentu mój gust filmowo-serialowy znacznie się poprawił 😀

Najlepsze według mnie były pierwsze 3 sezony, później ciężej się to oglądało, ponieważ miałam wrażenie, że serial ciągnięty jest na siłę, jednakże nie mogłam sobie odmówić poznania zakończenia, dlatego też zobaczyłam WSZYSTKIE odcinki.

The Vampire Diaries niejako stało się już kultowe i chyba każdy fan wampirów słyszał o tym serialu. Nie można odmówić mu pomysłu, długiej wciągającej akcji oraz przywiązania się do postaci. Jako nastolatka oglądałam z przyjemnością 🙂

True Blood

Ostatnim serialem w temacie wampirów jaki dla Ciebie mam jest True Blood od HBO. Produkcja ta jest znacznie bardziej krwawa i częściej pojawiają się tu wątki seksualne niż w The Vampire Diaries, ale jest również bardziej wciągająca. Z tych wszystkich wampirzych seriali, to właśnie True Blood podobało mi się najbardziej.

V Wars

W końcu, w tym roku udało mi się zobaczyć V Wars! Szczerze mówiąc, całkiem spodobał mi się sam pomysł na serial i późniejszy obrót wydarzeń jaki miał miejsce, czyli cała ta nagonka wampirów na śmiertelników i na odwrót. Jednakże, uważam, że w tym zestawieniu są lepsze produkcje, chociażby Dracula. Mimo to, Wojny wampirów pooglądałam praktycznie na raz i w sumie czekam na kolejny sezon 🙂

Mam nadzieję, że moje wampirze zestawienie przypadło Ci do gustu i być może udało mi się Cię czymś zaskoczyć. Jestem bardzo ciekawa, jakie seriale w tej tematyce Tobie udało się zobaczyć. Podziel się swoimi propozycjami w komentarzu 🙂

A jeśli chciałbyś zapoznać się z innymi propozycjami seriali i filmów to zapraszam do poniższej kategorii 🙂

Miłego oglądania!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to