Nowość pt. Ścigając motyle, autorstwa Moniki James to prawdziwa uczta dla miłośników literatury, która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się aż do ostatniej kropki. Ta historia jest jak wirująca karuzela emocji, w której każdy moment pełen jest zaskakujących zwrotów akcji i głębokich wewnętrznych konfliktów bohaterów. Pozwól, że zabiorę Cię w podróż przez tę niesamowitą powieść.

Victoria prowadzi spokojne i pozornie poukładane życie. Ma pracę, przyjaciół oraz ukochanego, Bryana, z którym miała zamiar się zaręczyć. Jednak w dniu swoich urodzin, wszystko zmienia się w jednej sekundzie. Napad, któremu Victoria i Bryan padają ofiarą, zostawia ich w szoku i chaosie. Kiedy ratuje ją tajemniczy nieznajomy, a nie jej narzeczony, jej świat lega w gruzach.

Aby uciec przed demonami przeszłości i odzyskać kontrolę nad swoim życiem, Victoria postanawia opuścić swoje dotychczasowe otoczenie i przenieść się do małego miasteczka. Tam jednak dziwne wydarzenia zaczynają ją otaczać, a tajemniczy mężczyzna imieniem Jude Montgomery wkracza w jej życie. Z dnia na dzień, świat Victorii staje na głowie, a rzeczywistość, którą dotychczas znała, zaczyna się rozmazywać.

Podczas gdy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość splatają się w tajemniczy sposób, Victoria zaczyna kwestionować wszystko, co do tej pory przyjmowała za pewnik. Historia stopniowo ukazuje coraz bardziej zawiłe i niestandardowe relacje między postaciami oraz mroczne tajemnice skrywane przez małe miasteczko.

Jude Montgomery, postać tajemnicza i enigmatyczna, staje się istotną częścią życia Victorii. Ich wzajemna relacja jest pełna zagadek, napięcia i niejasności, które czytelnik stopniowo odkrywa w miarę przewracania kolejnych stron. To, co z pozoru wydaje się normalne, nabiera nowego wymiaru, w którym granice między światami stają się płynne i nieokreślone.

W miarę jak akcja nabiera tempa, czytelnik jest zaskakiwany niespodziewanymi zwrotami, zagmatwanymi powiązaniami między postaciami i odważnymi eksperymentami autorki z konwencją romansu. Historia wciąga nas w mroczny wir tajemnic, emocji i niewytłumaczalnych zdarzeń, tworząc niepowtarzalną atmosferę, która trzyma nas w napięciu do ostatniej strony.

Książka podnosi pytania o życie, śmierć, los, miłość i przeznaczenie. Monica James prowadzi nas przez labirynt emocji, ukazując, że granice między światami mogą być cieńsze, niż się wydaje.

Warto docenić oryginalność fabuły, która intryguje od pierwszej strony, aż do samego finału. Książka udowadnia, że los może nas zaskakiwać, kierując nasze życie na zupełnie nieoczekiwane tory. To opowieść, która bawi się konwencją i prowokuje do myślenia, sprawiając, że czytelnik sam staje się detektywem, próbując rozwikłać zagadki tkwiące w mrocznych zakamarkach fabuły.

Ścigając motyle to książka, która trafia do serca i umysłu, pozostawiając czytelnika z pytaniami, refleksjami i emocjami. To wyjątkowa mieszanka romansu, tajemnicy i nadzwyczajności, którą warto odkryć bez wcześniejszego zdradzania szczegółów. Monica James udowadnia, że potrafi zaskoczyć i zaciekawić czytelnika, prowadząc go przez wir niezwykłych wydarzeń i odkryć.

ZALETY

  • umiejętne balansowanie między różnymi gatunkami literackimi: romansu, tajemnicy i nadzwyczajności;
  • głębokie emocje i wewnętrzne konflikty bohaterów, które angażują czytelnika;
  • oryginalność w podejściu do tematów życia, śmierci i losu;
  • mistrzowskie ukazywanie relacji między postaciami, które dodaje głębi historii;
  • ciekawe eksplorowanie granic między światami i rzeczywistościami;
  • wyważone połączenie elementów paranormalnych i emocjonalnych;
  • styl autorki, który wciąga czytelnika i prowokuje do refleksji;
  • zaskakujące podjęcie tematu drugiej szansy i możliwości przezwyciężenia przeszłości.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Monica James
TŁUMACZENIE: Anna Kucharczyk – Barycza
WYDAWNICTWO: Niegrzeczne książki
LICZBA STRON: 416
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: literatura obyczajowa, romans
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!


Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Księgarnia i wydawnictwo nie miały wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to