Do Miłoszowej biblioteczki dołączyła kolejna książka z przygodami króliczka Binga i jego przyjaciół. Jednakże, nie jest to taka zwykła książka i zdecydowanie różni się od tych, które do tej pory udało się nam zgromadzić. Do Zabawy w parku dołączone są magnesy z postaciami, które Miłek doskonale kojarzy z bajek.

Cała zabawa polega na tym, aby w trakcie lektury umieszczać te magnesy na stronach książki. Dzięki temu, maluch sam obrazuje sobie akcję, jaka ma miejsce w książce. Oczywiście, można śmiało pominąć treść książki i w oparciu o magnesowe układanki tworzyć własne historie jakie przeżywają przyjaciele. Muszę przyznać, że jest to naprawdę fajna sprawa, ponieważ mały czytelnik dzięki temu może wyśmienicie się bawić, a przy tym rozwijać wyobraźnię.

Ale wróćmy do samej treści książki. Bing i przyjaciele znajdują się parku. Spędzają tam miło czas grając w piłkę, bawiąc się na placu zabaw oraz robiąc piknik. Maluchy karmią również kaczki w pobliskim stawie, a późnym popołudniem odkrywają w parku… scenę i postanawiają zrobić przedstawienie!

Na każdej rozkładówce, po prawej stronie znajduje się biały dymek, na którym umieszczono podpowiedzi dla czytelników. Niektóre mają formę pytań, a inne nawiązują do tego, co powinny robić poszczególne postaci. Dzięki nim łatwiej nakierować maluchy na ułożenie odpowiednich ilustracji.

Miłoszowi książka bardzo przypadła do gustu, a układanie poszczególnych postaci na stronach książki sprawia mu wiele frajdy. Najfajniejsze jest jednak to, że zabawa magnesami sprawia mu wiele radości i Zabawa w parku z pewnością zostanie z nami na dłuuuuugi czas 🙂

ZALETY

  • 8 magnesów z postaciami z bajki oraz ich wygodne przechowywanie,
  • kartonowe strony,
  • możliwość tworzenia własnych i niepowtarzalnych ilustracji,
  • duży i wygodny format książki,
  • umieszczenie podpowiedzi w książce nakierowujących na ułożenie postaci.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Bing
CYKL: Książka z magnesami
WYDAWNICTWO: Harperkids
TŁUMACZENIE: Beata Żmichowska
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: bajki, aktywnościówki
JĘZYK: polski
WIEK: 3+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to