Z wielką niecierpliwością, jak dziecko przed otwarciem prezentu, czekałam na drugi tom komiksu Mira. Dwa tygodnie temu, po raz pierwszy mogłam ponownie zanurzyć się w przygodach tej uroczej bohaterki.

Mira #2: Dom na barce, tata, miłość to nie tylko kontynuacja tej zabawnej historii, ale także nowe emocje, zaskakujące zwroty akcji i jeszcze głębsze spojrzenie na rodzinną patchworkową rzeczywistość Miry. Z radością sięgnęłam po ten tom, gotowa na kolejną porcję wzruszeń, śmiechu i refleksji.

Czytaj dalej, aby odkryć, co nowego dzieje się w świecie Miry.

Mira staje przed nowymi wyzwaniami podczas letnich przygód. Razem z mamą i jej chłopakiem Joakimem, przeprowadza się na barkę, co stawia ją w centrum wielu zmian i niespodzianek.

Mira odkrywa nowy, uroczy pokój na pływającym domu i nawiązuje przyjaźń z Lívą, kolekcjonerką dziwnych przedmiotów. Jednak te zmiany to tylko preludium do najważniejszego wydarzenia lata – spotkania z jej długo niewidzianym tatą. Czy Mira pokona swoje obawy i nawiąże z nim relację? Jak zareaguje na nową rodzinę, którą odkryje wraz z tatą, jego żoną i ich synkiem?

Podczas lektury, śledzimy Mirę, która próbuje zrozumieć, kim jest dla niej ojciec, a także jak poradzi sobie w nowej sytuacji rodzinnej. To podróż przez uczucia radości, niepewności i strachu, które towarzyszą Mirze podczas pierwszego spotkania z tatą. Dodatkowo, wątki związane z przeprowadzką na barkę, życiem z Joakimem i nowymi przyjaźniami tworzą bogatą, wielowarstwową fabułę, która porusza zarówno dzieci, jak i dorosłych czytelników.

Autorka, Sabine Lemire, zręcznie konstruuje historię, balansując między lekkością formy a głębokimi emocjami. Wątki rodzinne, relacje międzyludzkie oraz tematy uniwersalne dla każdego czytelnika sprawiają, że Mira #2 to nie tylko komiks dla młodszych nastolatków, ale również pełnokrwista opowieść, która trafia do serc czytelników w różnym wieku.

Drugi tom komiksu, to nie tylko porywająca opowieść o przygodach Miry, ale również świetnie przemyślana historia. Co więcej, komiks jest pełen subtelnych humorystycznych elementów, które dodają lekkości trudnym sytuacjom przedstawionym w historii. Świetnie przemyślane hashtagi pełnią funkcję podtytułów, ułatwiając czytelnikowi orientację w tematyce poszczególnych części, a jednocześnie nawiązując do współczesności, gdzie Mira prowadzi swój profil na Instagramie.

Ostatecznie, Mira #2 to nie tylko świetnie zilustrowany komiks, ale także wzruszająca i uniwersalna opowieść o rodzinie, przyjaźni i odkrywaniu siebie, której wartości pozostaną z czytelnikiem na długo po zakończeniu lektury.

Osobiście Mira mnie całkowicie urzekła i już wyczekuję kolejnej części!

ZALETY KOMIKSU

  • porusza uniwersalne tematy, dotykając zarówno dziecięcych problemów, jak i trudności związanych z relacjami rodzinno-miejskimi;
  • zręcznie łączy głębokie emocje z humorystycznymi elementami, sprawiając, że historia staje się atrakcyjna dla czytelników w różnym wieku;
  • bogata i wielowarstwowa fabuła zapewnia niezapomniane chwile emocji, przygody i refleksji;
  • w delikatny sposób ukazuje zawiłości rodzinnych relacji, co sprawia, że czytelnik może się łatwo utożsamić z bohaterami;
  • hashtagi pełnią funkcję podtytułów, ułatwiając czytelnikowi orientację w tematyce poszczególnych części i nawiązując do współczesnych trendów;
  • świetne ilustracje doskonale oddają atmosferę opowieści, przyciągając uwagę czytelnika i dodając głębi narracji.
  • to nie tylko komiks, ale również opowieść o rodzinie, przyjaźni i poszukiwaniu własnej tożsamości, pozostawiająca czytelnika z głębokimi przemyśleniami.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Mira
AUTORKA: Sabine Lemire
ILUSTRACJE: Rasmus Bregnhøi
TŁUMACZENIE:  Zuzanna Zywert
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 96
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: komiksy
JĘZYK: polski
WIEK:  9+
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to