Ta książka zabierze Cię do świata, gdzie granice między życiem a śmiercią zlewają się w jedną niejasną plamę nadziei. Czy jesteś gotów odważyć się spojrzeć na świat oczami bohaterki zmagającej się z dziwną i nikomu nieznaną chorobą? Czy zechcesz odkryć, jak daleko jesteś w stanie sięgnąć, aby zachować nadzieję?

Przygotuj się na niezapomnianą podróż przez świat emocji, tajemnic i odwagi. Będzie dobrze to więcej niż tylko książka – to przeżycie, które pozostanie z Tobą na długo. Zanurz się w tej niezwykłej historii i odkryj, jak daleko można zajść w poszukiwaniu światła nawet w najciemniejszych czasach.

Dwudziestoletnia Ela Walczak to młoda studentka, która zmaga się z tajemniczą i nieuleczalną chorobą. Jej życie ogranicza się do bezustannych badań, lekarzy różnych specjalności i prób znalezienia przyczyny jej dolegliwości. Odizolowana od świata, Ela z dnia na dzień traci nadzieję na wyleczenie. Jej jedyną przyjemnością staje się czytanie książek i obserwowanie życia innych przez internet.

W trudnym momencie pojawia się tajemniczy chłopak, Draco, który twierdzi, że jest asystentem Śmierci. Oferuje Eli nadzieję i obiecuje wyleczenie. Mimo swojej niezwykłej natury, Draco staje się dla niej źródłem wsparcia i przyjaźni. Razem podejmują się rozwiązania tajemnicy związanej z jej chorobą i próbują odnaleźć drogę do uzdrowienia.

Fabuła Będzie dobrze porusza nie tylko kwestie zdrowia i choroby, ale także głębokiej refleksji nad życiem, śmiercią i wartościami, które naprawdę się liczą. Autorka, poprzez historię Eli, ukazuje nam, jakie znaczenie mają prawdziwe relacje, wsparcie bliskich osób i jak ważne jest docenianie zdrowia dopóki je posiadamy.

Aleksandra Kern w niezwykle sugestywny sposób przedstawia walkę Eli, jej cierpienie i wewnętrzną siłę. Czytelnik ma okazję zanurzyć się w świat emocji bohaterki, poczuć jej strach i desperację, ale także chwile radości i nadziei. Autorka nie unika trudnych tematów, takich jak lęk przed śmiercią czy samotność, tworząc pełnokrwiste postaci, z którymi łatwo się utożsamić.

Jednym z największych atutów tej książki jest również oryginalność. Pomysł na asystenta Śmierci, który staje się kluczowym elementem fabuły, jest intrygujący i nietuzinkowy. Aleksandra Kern doskonale balansuje między światem rzeczywistym a nadnaturalnym, tworząc atmosferę pełną tajemniczości i napięcia.

Chociaż początkowe opisy choroby Eli mogą wydawać się nużące, są one bardzo istotne dla zrozumienia jej sytuacji i uczuć. Autorka w doskonały sposób buduje obraz dziewczyny, która pomimo swojej choroby próbuje znaleźć sens w życiu, nawet w najtrudniejszych chwilach. Wątki psychologiczne i emocjonalne są przedstawione w sposób autentyczny i przekonujący, co sprawia, że czytelnik bez trudu wczuwa się w doświadczenia głównej bohaterki.

Nie można również zapomnieć o zakończeniu, które skutecznie wyjaśnia wszelkie zawiłości fabuły, pozostawiając czytelnika z uczuciem satysfakcji i refleksji. To zakończenie nie tylko zamyka historię Eli, ale również pozwala nam zastanowić się nad własnym życiem, wartościami i naszym podejściem do zdrowia.

Podsumowując, Będzie dobrze to niezwykle poruszająca i angażująca powieść, która porwała mnie od pierwszych stron i nie pozwoliła oderwać się od lektury. Jeśli szukasz książki pełnej głębokich emocji, mądrych przemyśleń i nietuzinkowych pomysłów, ta pozycja na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Przeżyjesz razem z Elą niezwykłą podróż od desperacji do nadziei, od samotności do prawdziwych, wartościowych relacji. Będzie dobrze to opowieść, która zostaje z czytelnikiem na długo po przeczytaniu ostatniego zdania, pozostawiając w sercu wiele pytań i refleksji nad sensem życia i śmierci.

Czy warto zaryzykować wszystko, by odzyskać zdrowie? To pytanie zostanie z Tobą jeszcze długo po zakończeniu lektury, sprawiając, że ta książka pozostanie w Twojej pamięci na długo. Zdecydowanie polecam sięgnąć po tę niezwykłą opowieść i poddać się jej hipnotyzującej mocy. Przekonaj się sam_, jak głęboko może Cię poruszyć.

ZALETY

  • wciągająca i poruszająca fabuła;
  • element nadprzyrodzony w postaci asystenta Śmierci nadaje powieści oryginalności i intrygującego wymiaru;
  • autorka doskonale oddaje emocje głównej bohaterki, umożliwiając czytelnikowi identyfikację się z jej doświadczeniami;
  • skłania do refleksji nad sensem życia, zdrowiem i wartością prawdziwych relacji międzyludzkich;
  • mistrzowsko napisane zakończenie rozwiewa wątpliwości i pozostawia czytelnika z głębokim wrażeniem i satysfakcją;
  • podejmuje trudne tematy, takie jak choroba terminalna, lęk przed śmiercią i samotność, ukazując je w kontekście współczesnego świata;
  • postaci są pełnokrwiste, autentyczne i łatwo z nimi się utożsamić, co sprawia, że czytelnik emocjonalnie angażuje się w ich losy;
  • ukazuje, jak cenne jest zdrowie i jak ważne są wartości takie jak nadzieja, determinacja i miłość, nawet w obliczu najtrudniejszych wyzwań.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Aleksandra Kern
WYDAWNICTWO: Prozami Young
LICZBA STRON: 448
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: obyczaj young adults
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to