Czy chciał_byś znaleźć się w magicznym świecie, gdzie rzeczywistość splata się z mitami, a zwyczajne staje się niezwykłe? Teraz jest to możliwe! Wystarczy otworzyć strony Historii naturalnej stworzeń magicznych i przygotować się na wyjątkową podróż przez siedem kontynentów, gdzie spotkasz jednorożce, smoki, syreny i wiele innych tajemniczych istot.

Ta książka to klucz do zamkniętej bramy do fantastycznego świata, gdzie każda strona kryje w sobie magię i wiedzę. Przeżyj przygodę u boku nieustraszonych badaczy oraz daj się porwać fascynującym opowieściom i pięknym ilustracjom.

Czy jesteś gotów na odkrywanie tajemniczych zakątków naszej planety i poznawanie istot, które skrywają się w najgłębszych zakamarkach ludzkiej wyobraźni? Przygotuj się na niezapomnianą podróż, która rozwinie Twoje skrzydła wyobraźni i odkryje przed Tobą drzwi do magicznego świata. Gotów? Zaczynamy!

Wstęp tej książki ukazuje nam światowego znanego zoologa, Dr. Dimitrosa Pagonisa, który przekazuje tajemniczą księgę młodej naukowczyni i podróżniczce Artemis Matsouce. Ich misja? Ochrona magicznych stworzeń, których życie jest zagrożone. Razem wyruszają w podróż przez siedem kontynentów, poznając fascynujące zwierzęta i ich niezwykłe środowisko życia.

Czy uda im się znaleźć dla nich bezpieczny dom?

Niezwykłość tej książki tkwi nie tylko w pasjonującej fabule, ale również w przepięknych ilustracjach autorstwa Jessica Roux. Obrazy te ożywają na stronach, przenosząc czytelnika prosto do magicznego świata, gdzie każda istota nabiera życia. Kombinacja tekstu i ilustracji sprawia, że ta książka staje się prawdziwym klejnotem wśród literatury fantasy.

Jedną z największych zalet tej książki jest jej różnorodność. Autorka eksploruje nie tylko znane kulturowo istoty, takie jak jednorożce czy smoki, ale także te mniej znane, związane z tradycjami różnych ludów i plemion. Mamy okazję poznać mitologiczne stworzenia Māori, Zulu, czy Lenape, co nadaje tej książce głębokość i unikalność.

Czytelnik jest również zaskakiwany innowacyjnym podejściem do klasyfikacji istot. Emily Hawkins analizuje zarówno mitologie dominujące w poszczególnych krajach, jak i legendy rdzennych ludów, tworząc fascynujący mozaikowy obraz magicznego świata. Od klasycznych smoków po tajemnicze istoty z Ameryki Południowej czy Australii – ta książka oferuje wgląd w bogactwo ludzkich wyobrażeń na temat magicznych stworzeń.

Nie można zapomnieć o walorach edukacyjnych tej publikacji. Hawkins nie tylko przenosi nas w świat fantazji, ale również dostarcza rzetelnych informacji na temat każdej istoty. Dzięki niej czytelnik może poznać nawyki, środowisko życia, jak również historię i znaczenie każdej z przedstawionych istot.

Historia naturalna stworzeń magicznych to prawdziwa perełka wśród książek fantasy. Jej bogata treść, wspaniałe ilustracje i niezwykła różnorodność sprawiają, że ta publikacja przyciąga czytelnika i pozwala mu zanurzyć się w magicznym świecie. Jest to nie tylko lektura dla młodszych czytelników, ale także dla dorosłych miłośników mitologii i fantastyki. Dlatego też gorąco polecam tę książkę wszystkim poszukiwaczom przygód, którzy pragną odkrywać tajemnice nieznanego.

Przygotuj się na podróż, która przyniesie Ci niezapomniane wrażenia i wzbogaci Twoją wyobraźnię. Historia naturalna stworzeń magicznych to kwintesencja magii, nauki i przygody, która zachwyci czytelnika na każdej stronie.

ZALETY

  • książka zachwyca przepięknymi, życiodajnymi ilustracjami, które przenoszą czytelnika w magiczny świat istot;
  • autorka eksploruje mitologie różnych kultur i plemion, oferując czytelnikom unikalny wgląd w różnorodność ludzkich wyobrażeń o magicznych stworzeniach;
  • książka nie tylko zapewnia wspaniałą rozrywkę, ale również dostarcza rzetelnych informacji o życiu, środowisku i historii każdej przedstawionej istoty;
  • dzięki przystępnemu językowi i fascynującej fabule, stanowi idealną lekturę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, zachęcając ich do zgłębienia świata mitologii.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Historia naturalna
AUTORKA: Emily Hawkins
ILUSTRACJE: Jessica Roux
TŁUMACZENIE: Ernest Kacperski
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 64
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: edukacyjne, historia, magia
JĘZYK: polski
WIEK: 8 – 12
CENA: ~ 45 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Wpis powstał przy współpracy barterowej z:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to