Ścięgając po tą nowość, staniesz się świadkiem nietypowej podróży przez mroczne zakamarki ludzkiej duszy. To nie jest zwykła kryminalna opowieść, to wciągająca wycieczka do umysłu płatnej zabójczyni, która skrywa w sobie nie tylko tajemnice zbrodni, ale także głęboko zakorzenione emocje i złożone uczucia.

Książka Gu Byeong-mo nie tylko przyciąga swoją intrygującą fabułą, ale również wciągnie Cię w wir skomplikowanych relacji, psychologicznych rozterek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Przygotuj się na niezapomnianą podróż przez labirynt ludzkiej natury, gdzie granica między dobrem a złem staje się coraz bardziej mglista, a emocje prowadzą bohaterów na krawędź przepaści.

Gotow_ na tę emocjonującą podróż? Zapnij pasy, bo Starsza Pani z nożem zabierze Cię w nieznane i poruszy najgłębsze zakamarki Twoich uczuć.

Główną bohaterką jest Rógszpona, sześćdziesięciopięcioletnia płatna zabójczyni, która przez ponad czterdzieści lat działała niezauważalnie, eliminując swoje cele za pomocą precyzyjnych dźgnięć nożem. Jednak po kontuzji Rógszpona zaczyna odczuwać przywary wieku i zastanawia się nad zakończeniem swojej morderczej kariery.

W trakcie swojej ostatniej misji Rógszpona nawiązuje nieoczekiwaną więź z lekarzem i jego rodziną. To spotkanie prowadzi do wyjątkowo bliskiego kontaktu, który powoduje, że płatna zabójczyni zaczyna odczuwać emocje, co jest niezgodne z zasadami jej zawodu. W miarę jak fabuła się rozwija, Rógszpona musi zmierzyć się zarówno z wewnętrznymi konfliktami, jak i zewnętrznymi zagrożeniami, które zaczynają ją ścigać.

Autorka Gu Byeong-mo w mistrzowski sposób ukazuje psychologiczny portret Rógszpony, rozpalając w naszym umyśle fascynację oraz zainteresowanie jej życiem i działaniami. To nie tylko historia o zabójstwach, ale również opowieść o przemianie, samopoznaniu i akceptacji swojej prawdziwej natury. Książka nie tylko skupia się na działaniach Rógszpony jako zabójczyni, ale również eksploruje jej przeszłość i motywacje, które doprowadziły ją do tego nietypowego zawodu. Autorka genialnie łączy przedstawienie głównej bohaterki, ukazując jej złożoną osobowość i ewolucję w miarę rozwoju historii.

Ponadto, powieść porusza ważny temat starzenia się i przeciwdziałania stereotypom związanym z osobami starszymi. Rógszpona to postać, która nie daje za wygraną, nawet gdy przychodzi czas na emeryturę. Jej determinacja i siła charakteru sprawiają, że czytelnik nie może się od niej oderwać, a każda jej decyzja staje się dla nas niezwykle ważna i emocjonująca.

Jednym z największych atutów książki jest również jej styl narracji. Prosty i przystępny język sprawia, że czyta się ją płynnie, a opisy morderstw, choć realistyczne, nie przyprawiają o uczucie obrzydzenia. Gu Byeong-mo zgrabnie prowadzi czytelnika przez świat Rógszpony, budując napięcie na każdej stronie.

Nie można również pominąć odwołań do koreańskiej kultury i tradycji, które sprawiają, że powieść nabiera wyjątkowego kolorytu. Czytelnik ma okazję zagłębić się w realia życia w Korei Południowej, co dodaje dodatkowego smaku tej historii.

Podsumowując, Starsza pani z nożem to niezwykła podróż przez świat skrywający mroczne tajemnice i emocje. Gu Byeong-mo stworzyła bohaterkę, której losy wciągają od pierwszych stron, trzymając w napięciu do samego końca. Jeśli szukasz nietypowego kryminału z głęboką psychologiczną warstwą i ciekawie wykreowanymi postaciami, ta książka na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Nie przegap tej niezwykłej lektury, która zostanie z Tobą na długo po przeczytaniu ostatniego zdania 🙂

ZALETY

  • Rógszpona to bohaterka pełna głębokości, której ewolucja od bezwzględnej zabójczyni do człowieka z emocjami;
  • powieść wciąga czytelnika od pierwszych stron dzięki zaskakującym zwrotom akcji i nieprzewidywalnym wydarzeniom;
  • doskonale łączy dynamiczną akcję z introspektywnymi momentami, co sprawia, że czytelnik ma okazję zanurzyć się zarówno w świat zbrodni, jak i wewnętrzne rozterki bohaterów;
  • przedstawia subtelny i prawdziwy obraz procesu starzenia się, ukazując wyzwania i radości związane z przemijaniem czasu;
  • wplecenie koreańskiej kultury i tradycji nadaje powieści autentyczność, dodając unikalny smak narracji;
  • porusza głębokie emocje, zachęcając czytelnika do zastanowienia się nad życiowymi wyborami i wartościami;
  • przekazuje inspirujące przesłanie o odwadze, akceptacji siebie i zmianie, co sprawia, że czytelnik po lekturze zostaje z głębszym przemyśleniem.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Gu Byeong-Mo
TŁUMACZENIE: Anna Diniejko‑Wąs
WYDAWNICTWO: Mova
LICZBA STRON: 240
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: kryminał, sensacja, thriller
JĘZYK: polski
WIEK: 16+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Księgarnia i wydawnictwo nie miały wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to