Zarówno ja, jak i Miłosz jesteśmy fanami książek z serii Akademia Mądrego Dziecka. Na chwilę obecną, skupiamy się jeszcze głównie na kartonówkach, ale powoli zaczynam gromadzić książki na niedaleką już przyszłość. Pisałam już jakiś czas temu, że wydawnictwo Harperkids wyszło na przeciw małym fanom kultowej już serii AMD dla maluchów i stworzyło odpowiednik dla starszych dzieci, które chciałyby kontynuować przygodę ze swoimi ulubionymi książkami.

Na blogu recenzowałam już książki dla starszaków, które ukazały się w serii Przygody z nauką, a dziś mam dla Was kolejne tytuły dla starszych dzieci. Tym razem jest to seria Chcę wiedzeć i na chwilę obecną znajdziesz w niej dwa tytuły, które Ci dziś przybliżę.

DLA KOGO SĄ TO KSIĄŻKI?

Możemy uratować naszą Ziemię i Tu jest nasz dom, to książki przeznaczone dla dzieci już powyżej 3. roku życia. Są to barwne i zachwycające picturebooki, które kryją w sobie wiele szczegółów. Ponadto, ich treść pozwala czytelnikom poznać inne dzieci z najróżniejszych zakamarków świata i dzięki Tu jest nasz dom mogą oni zobaczyć jak wygląda życie w innych miejscach niż nasze otoczenie. Z kolei, Możemy uratować naszą Ziemię to książka, która pokazuje jak niewiele można zrobić aby pomóc naszej planecie aby jak najdłużej mogli na niej mieszkać ludzie.

ZALETY KSIĄŻEK

  • zachwycające i kolorowe ilustracje,
  • uczą tolerancji,
  • edukują z zakresu zmian klimatycznych,
  • zachęcają do dbania o planetę,
  • z Tu jest nasz dom płynie przesłanie, że więcej łączy ludzi z całego świata, niż dzieli,
  • prosty tekst,
  • wiele informacji o różnych zakątkach świata.

Tu jest nasz dom

Tu jest nasz dom to książka, z której czytelnik dowie się jak wygląda życie innych dzieci w różnych zakątkach świata. Autorka przedstawia aż 20 bohaterów i każdy z nich przybliży dziecku swój region. Tytuł ten z pewnością pozwala dziecku na zwiedzenia wielu miejsc bez wychodzenia z domu!

Przygoda z tą książką rozpoczyna się od rozkładówki ze wstępem, z którego płynie przesłanie, że niezależnie od tgeo gdzie mieszkamy i jak żyjemy, to łączy nas zdecydowanie więcej niż dzieli. Dalej, znajdziesz mapę świata, gdzie autorka umieściła wizerunki bohaterów oraz miejsca, w których żyją. Nad tą rozkładówką można spędzić naprawdę sporo czasu.

Następne strony poświęcone są już konkretnym miejscom, w których mieszkają bohaterowie. Poznasz warunki jakie panują na stepach i pustyniach. Zobaczysz jak mieszka się w skalnych domach i pływających miastach. Będziesz miał okazję przyjrzeć się życiu w dżungli, ogromnych miastach, wysokich górach oraz na sawannie.

Książka jest nie tylko przepięknie ilustrowana, ale przede wszystkim pokazuje jak różne (od nas) życie wiodą inni w zależności od tego, w jakim miejscu na świecie mieszkają. Dzięki temu, że bohaterowie Tu jest nasz dom mogą być rówieśnikami czytelników, jest im łatwiej wszystko sobie wyobrazić. Z tej książki, dowiesz się co jedzą, jak się ubierają, w co wierzą oraz jakie są ich ulubione zabawy. Od siebie – zdecydowanie polecam.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Chcę wiedzieć
TYTUŁ: Tu jest nasz dom
AUTORKA: Tracey Turner
ILUSTRACJE: Asa Gilland
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 48
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: edukacyjne, przyrodnicze, o środowisku
WIEK: 3+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Możemy uratować naszą Ziemię

Druga książka, Możemy uratować naszą Ziemię, porusza trochę inną tematykę. Owszem bohaterami są dzieci, ale tutaj czytelnik może zobaczyć w jaki sposób działają i walczą ze zmiany klimatycznymi. Głównym przesłaniem jakie płynie z tej książki jest to, aby pokazać że każdy może się przyczynić do poprawy warunków klimatycznych, a co za tym idzie do uratowania Ziemii

Wszystko zaczyna się od krótkiego wstępu Anny Taylor, założycielki Brytyjskiej Uczniowskiej Sieci Klimatycznej, w którym wyjaśnia ona dlaczego musimy zacząć działać już teraz. Dalej, znajdziesz sylwetki 12 dzieci, które poprzez swoje wybory i działania dbają o naszą planetę. Niektórzy z nich zbierają śmieci, inni sadzą drzewa, jeszcze inni oszczędzają wodę czy starają się nie marnować jedzenia. Wszystko to ma na celu pomoc Ziemi.

W książce znajdziesz wiele porad i podpowiedzi, dzięki które zarówno Ty jak i cała Twoja rodzina może wdrożyć aby stać się bardzie eko. Historie mają na celu zainspirowanie czytelników do podjęcia choćby najmniejszych działań, bo tak na dobrą spawę – wszystko ma znaczenie.

Jest to kolejna już książka w naszej domowej bilbioteczce, która na tapet bierze temat kryzysu klimatycznego. Nie ukrywam, że czasem jest dość stresujące, jeśli większość wieści jakie do nas docierają są raczej tymi złymi. Z Możemy uratować naszą Ziemię jest inaczej. Ten tytuł daje nadzieję, że poprawa jest możliwa jeśli tylko sami zaczniemy działać. Najważniejsze jest żeby chociaż zacząć 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Chcę wiedzieć
TYTUŁ: Możemy uratować naszą Ziemię
AUTOR: Loll Kirby
ILUSTRACJE: Adelina Lirius
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: edukacyjne, przyrodnicze, o środowisku
WIEK: 3+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to