To już kolejny wpis poświęcony przygodom Baudelaire’ów, które są pełne tajemnic, niebezpieczeństw i niezwykłych przygód, którą zapewnia nam Lemony Snicket w swoich niezwykłych książkach.

Dziś skupimy się na recenzji dwóch najnowszych tomów Serii Niefortunnych Zdarzeń, które wciągną czytelników w wir nieprzewidywalnych wydarzeń i niebezpieczeństw, z którymi muszą zmierzyć się rodzeństwo Wioletka, Klaus i Słoneczko.

Przygotuj się na napięcie, emocje i fascynujące przygody, które z pewnością Cię nie zawiodą.

Krwiożerczy karnawał

Jeśli myślisz, że los rodzeństwa Baudelaire w końcu odmieni się na lepsze, to jesteś w wielkim błędzie. Krwiożerczy karnawał zabiera czytelników w kolejną, niezwykle trudną przygodę z Wioletką, Klausem i Słoneczkiem, która wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się aż do samego końca.

Fabuła rozpoczyna się po dramatycznym wydarzeniu w Szpitalu Schnitzel, które było kolejnym traumatycznym przeżyciem dla Baudelaire’ów. Ucieczka z płonącego budynku nie oznacza jednak końca ich problemów. Zamiast bezpiecznego schronienia, trafili na teren Hrabiego Olafa, co tylko pogłębiło ich kłopoty. Teraz, zmuszeni do ukrycia swojej prawdziwej tożsamości, decydują się na pracę w Gabinecie Osobliwości prowadzonym przez tajemniczą Madame Lulu, wróżkę potrafiącą czytać przyszłość z kryształowej kuli. Czy to spotkanie zbliży ich do odkrycia prawdy?

Książka nie tylko wciąga fabułą, ale także bogactwem charakterów. Postacie, na jakie natrafiają Baudelaire’owie w swojej podróży, są tak samo barwne jak zaskakujące. Od tajemniczej Madame Lulu po kolejne niebezpieczne postacie, które stają na ich drodze, każda z nich ma coś do zaoferowania, co sprawia, że świat przedstawiony przez autora jest bogaty i wielowymiarowy.

Jedną z największych zalet Krwiożerczego karnawału jest umiejętność Snicketa tworzenia nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Każda kolejna strona przynosi nowe zaskoczenia, które trzymają czytelnika w napięciu i nie pozwalają mu oderwać się od lektury.

Podsumowując, Krwiożerczy karnawał to kolejny znakomity tom z serii opowieści o Baudelaire’ach, który wciąga i zaskakuje swoją tajemniczą fabułą oraz barwnymi postaciami. Lemony Snicket w sposób mistrzowski prowadzi czytelników przez labirynt zagadek i niebezpieczeństw, sprawiając, że ta książka pozostaje w pamięci na długo po jej przeczytaniu.

Dla fanów serii oraz dla tych, którzy dopiero odkrywają przygody rodzeństwa Baudelaire, Krwiożerczy karnawał jest lekturą niezwykle satysfakcjonującą i godną polecenia.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Seria Niefortunnych Zdarzeń
TOM: 9
TYTUŁ: Krwiożerczy karnawał
AUTOR: Lemony Snicket
ILUSTRACJE: Brett Helquist
WYDAWNICTWO: Harper kids
LICZBA STRON: 304
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: książki dla dzieci / nastolatków
WIEK: 7+
CENA: ~22 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Zjezdne zbocze

Dziesiąty tom przygód zatytułowany Zjezdne zbocze udowadnia, że jeszcze wiele niefortunnych przygód czeka na rodzeństwo. Fabuła rozpoczyna się podczas Karnawału Kaligariego, gdzie Klaus, Wioletka i Słoneczko znów stają w obliczu niebezpieczeństwa. Choć uniknęli krwiożerczych lwów, to ich kłopoty dopiero się zaczynają.

Wioletka i Klaus znajdują się w Górach Grozy, gdzie wraz z innymi nieszczęśnikami podróżują w barakowozie, który gna wprost ku przepaści. Tymczasem Słoneczko wpada w ręce Hrabiego Olafa i jego bandy łotrów. W obliczu tych dramatycznych wydarzeń starsze rodzeństwo Baudelaire musi podjąć się misji odnalezienia Słoneczka. Na swojej drodze napotykają jednak na wiele przeszkód, w tym na rój komarów śnieżnych, zorganizowaną grupę młodzieżową, tobogan i naczynie żaroodporne z pokrywą.

Zjezdne zbocze to kolejna porcja nieprzewidywalnych przygód, w której autor mistrzowsko balansuje między napięciem a humorem. Snicket wciąga czytelników w wir zaskakujących wydarzeń, nie dając im chwili wytchnienia. Każdy rozdział przynosi nowe zaskoczenia i trzyma czytelnika w nieustannym napięciu, chcącym poznać dalsze losy bohaterów.

Jednym z największych atutów Zjezdnego zbocza jest bogactwo wyobraźni autora i jego zdolność do tworzenia fantastycznych, pełnych szczegółów światów. Snicket wplata w fabułę wiele nietypowych elementów, które nadają książce niepowtarzalny urok i sprawiają, że czytelnik z zapartym tchem przemierza kolejne strony.

Zjezdne zbocze to kolejny znakomity tom serii opowieści o Baudelaire’ach, który wciąga, zaskakuje i bawi. Osobiście, jest to mój ulubiony tom w tej serii 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Seria Niefortunnych Zdarzeń
TOM: 10
TYTUŁ: Zjezdne zbocze
AUTOR: Lemony Snicket
ILUSTRACJE: Brett Helquist
WYDAWNICTWO: Harper kids
LICZBA STRON: 352
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: książki dla dzieci / nastolatków
WIEK: 7+
CENA: ~22 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywane książki są egzemplarzami recenzenckimi.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to