Jeśli szukasz książek dla swojego maluszka, to koniecznie musisz zapoznać się z propozycjami z tego wpisu. Wydawnicwto Format niedawno wydało dwie nowości z kultowym króliczkiem Miffy. Tym razem, są one przeznaczone dla najmłodszych czytelników, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem.

Oprócz prostych i nieskomplikowanych ilustracji, opowiadają one równie proste historyjki, których odzwierciedlenie można odnaleźć w codziennym życiu. Ponadto, obie książeczki są wykonane z grubego kartonu, który z pewnością przetrwa gryzienie i ślinienie 😀

Książczeki śmiało mogą być wprowadzone jako pierwsze kolorowe bajki. Miłek co prawda jest już trochę większy, jednakże chętnie je czyta i ogląda. Myślę, że śmiało mogę to potraktować jako wprowadzenie do serii książeczek z tą bohaterką.

ZALETY KSIĄŻEK

  • mały, wygodny i dostosowany do rączek maluchów format książek,
  • grube kartonowe strony,
  • zaokrąglone rogi,
  • treść książki dostosowana do maluszków,
  • proste ilustracje z grubą kreską,
  • okienka, które zachęcają i zaciekawiają dzieci,
  • wyraziste kolory rozkładówek.

Dzień dobry, Miffy!

Książeczka rozpoczyna się od porannej pobudki i szukania misia przez króliczka. Dalej, mały czytelnik może zobaczyć inne czynności, które Miffy wykonuje w ciągu dnia, takie jak np. kąpanie się, ubieranie, jedzenie czy zabawa na świeżym powietrzu.

Za każdym razm, oprócz krótkiego opisu, w tekście autor zawiera pytanie, które ma na celu zachęcenie maluszka do odkrywania i zaglądania w okienka w celu znalezienia odpowiedzi. Co więcej, okienka, tak jak strony, wykonane są z grubego kartonu, który z pewnością przetrwa gryzienie i ślinienie 😀

Według mnie jest to naprawdę przyjemna książeczka dla dzieci, która wprowadzi ich w świat Miffy.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Miffy
AUTOR: Dick Bruna
WYDAWNICTWO: Format
LICZBA STRON: 12
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: dla maluszków, okienka
JĘZYK: polski
WIEK:  0+
CENA:  ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Dobranoc, Miffy!

Druga książka poświęcona jest wieczornej rutynie poprzedającej sen. Akcja zaczyna się od zjedzenia kolacji, a później mały króliczek przebiera się w piżamę oraz myje zęby. Gdy Miffy jest już w łóżku, czas na bajkę przed snem. Na samym końcu książki, w ostatnim okienku, maluszek będzie mógł się przekonać co takiego śni się małej króliczce.

Tym razem mały czytelnik będzie mógł razem z Miffy przygotowywać się do zaśnięcia, a lektura tej książki może pozwolić na naukę i wypracowanie wieczornej rutyny. Według mnie jest to bardzo przyjemna pozycja nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Miffy
AUTOR: Dick Bruna
WYDAWNICTWO: Format
LICZBA STRON: 12
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: dla maluszków, okienka
JĘZYK: polski
WIEK:  0+
CENA:  ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to