Ostatnio coraz częściej sięgam po komiksy, ponieważ doceniam różnorodność formy i bogactwo treści, jakie oferują. Fascynują mnie ich dynamiczne narracje oraz możliwość poznawania różnych światów i kultur.

Jednym z najnowszych odkryć w mojej kolekcji komiksów jest UnOrdinary. Już od pierwszych kadrów wciągnął mnie w świat nadprzyrodzonych mocy i szkolnych intryg, obiecując niezapomnianą przygodę, którą aż chce się poznać jak najszybciej.

Fabuła UnOrdinary to wciągająca opowieść osadzona w świecie, gdzie większość ludzi posiada nadprzyrodzone moce, a status społeczny jest determinowany przez siłę tych mocy. Akcja toczy się w szkole średniej Wellston High, gdzie dominuje elita uczniowska, posiadająca potężne zdolności.

Głównym bohaterem jest John, który na pierwszy rzut oka wydaje się być zwykłym nastolatkiem, nieposiadającym żadnych mocy. Jednak jego spokojne życie zmienia się, gdy jego tajemnicza przeszłość zostaje odkryta, a ukrywane zdolności wychodzą na jaw. John, preferujący pozostanie w cieniu, zostaje wciągnięty w wir intryg i konfliktów w szkole, które grożą zmianą ustalonego porządku społecznego.

W miarę jak fabuła rozwija się, John staje się kluczem do odkrycia wielu tajemnic oraz walki o sprawiedliwość w świecie, gdzie siła jest najważniejsza. Wraz z pojawieniem się kolejnych postaci, takich jak Serafina czy Arlo, pojawiają się nowe relacje, sojusze i konflikty, które dodają głębi historii.

Podczas gdy John stara się chronić tych, których kocha, musi zmierzyć się z własnymi demonami oraz wybierać między przyjaźnią a lojalnością. Wraz z rozwojem fabuły, czytelnik odkrywa coraz więcej o świecie UnOrdinary i zmaganiach głównych bohaterów, co prowadzi do nieoczekiwanych zwrotów akcji i emocjonujących momentów.

Wątki zdrad, spisków, walki o władzę oraz osobistych tragedii przeplatają się, tworząc pełną napięcia i emocji opowieść, która trzyma czytelnika wciągniętego od pierwszej do ostatniej strony. Fabuła UnOrdinary oferuje nie tylko akcję i przygody, ale również głębsze przemyślenia na temat władzy, sprawiedliwości i tożsamości, co czyni tę książkę niezwykle fascynującą i wartościową dla czytelników.

Czymś co wyróżnia UnOrdinary nie tylko jest wciągająca fabuła, ale również złożone postaci, z którymi czytelnik może się identyfikować. Brak idealnych bohaterów sprawia, że historia staje się bardziej realistyczna i angażująca. Dodatkowo, komiks porusza ważne tematy, takie jak władza, sprawiedliwość i tożsamość, co czyni go nie tylko emocjonującą lekturą, ale także źródłem refleksji.

Nie można także pominąć doskonałej oprawy graficznej, która oddaje emocje i napięcie za pomocą wspaniałych ilustracji. Świat przedstawiony jest bogaty w szczegóły, co sprawia, że czytelnik ma wrażenie, jakby przeniósł się bezpośrednio do szkoły Wellston High.

Podsumowując, UnOrdinary to nie tylko kolejna opowieść o superbohaterach, ale fascynująca podróż przez świat pełen emocji, przygód i refleksji. Dla fanów komiksów i historii z głębią, ta książka z pewnością będzie niezapomnianym doświadczeniem.

ZALETY

  • wciągającą fabułę, pełną napięcia i emocji;
  • złożone postacie, które są realistyczne i łatwe do identyfikacji;
  • poruszanie ważnych tematów, takich jak władza, sprawiedliwość i tożsamość;
  • doskonałą oprawę graficzną, która oddaje emocje i atmosferę historii;
  • bogaty świat przedstawiony, pełen szczegółów, który wciąga czytelnika od pierwszej strony.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: unOrdinary
TOM: 1
AUTOR: Uru-chan
TŁUMACZENIE: Ernest Kacperski
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 336
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: young adults, komiksy, fantasy
JĘZYK: polski
WIEK: 12+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to