Nie wiem jak Ty, ale od czasu do czasu lubię sięgnąć po dobrą powieść detektywistyczną. Bardzo odpowiada mi ten dreszczyk emocji, wyłapywanie szczegółów czy główkowanie nad tym, kto okaże się winny. Gdy byłam nastolatką, na moje nieszczęście nie było za wiele takich książek, jednakże ostatnio wydawnictwo Dwie Siostry, wydało powieść detektywistyczną, której główną bohaterką zostaje… trzynastolatka.

Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy to książka dedykowana nastolatkom, którzy lubią zagadki i kryminały. W dzisiejszym wpisie, opowiem Ci o moich wrażeniach związanych z tą książką 🙂

W marcu 2021 roku, ukazał się drugi tom przygód o tajnej agentce Ruby Redfort. Jeśli miałbyś ochotę zapoznać się z jego recenzją, to znajdziesz ją TUTAJ.

KIM JEST AUTORKA?

Autorką książki jest Lauren Child – brytyjska pisarka i ilustratorka, której prace cieszą się ogromną popularnością i uznaniem. Wiele jej powieści zebrało sporo nagród, a książki są uwielbiane przez czytelników.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy to książka o ponadprzeciętnie inteligentnej trzynastolatce uwielbiającej szyfry i kody. Oprócz tego, interesuje się kryminalistyką i pewnego dnia, Ruby zostaje zwerbowana przez najbardziej tajną organizację wywiadowczą. Jest to dla niej zwariowana, ale i niebezpieczna przygoda, podczas której, Ruby będzie musiała rozwikłać zagadkę związaną z napadem na bank oraz Jadeitowym Buddą z Chotanu. W tym wszystkim liczy się dyskrecja i umiejętność dochowania tajemnicy, nawet przed jej najlepszym przyjacielem i rodziną.

BOHATEROWIE

Główną bohaterką książki jest Ruby, ale oprócz niej poznasz również Clancy’ego – jej najlepszego przyjaciela oraz innych znajomych ze szkoły. Co więcej, jej rodzice – Sabina i Brant są bardzo zabawną parą i muszę przyznać, że gdy tylko nadchodził ich wątek, od razu na mojej buzi pojawiał się szeroki uśmiech. Podobna sytuacja miała miejsce z panią Digby, pomocą domową i Hitchem, nowym kamerdynerem Redfortów.

Wymienione wyżej postaci, to tylko nieliczni bohaterowie książki. Oprócz nich, będziecie mieli okazję poznać wiele innych osób mniej lub bardziej przyjacielskich, a nawet śmiertelnie niebezpiecznych.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA

Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy to książka młodzieżowa i jest dedykowana nastolatkom. Szczególnie osoby, w zbliżonym wieku do głównej bohaterki będą ogromnie cieszyły się z lektury, bo Ruby, ma także problemy jak zwykła nastolatka – kłótnie z przyjacielem, wymykanie się ze szkoły czy rodzinne dramaty.

Jednakże, sama naście lat już miałam dawno temu, a lektura tej książki sprawiła mi ogromną radość i już nie mogę się doczekać kolejnych tomów serii. Bardzo żałuję, że nie poznałam Ruby, gdy sama byłam nastolatką 😀

ZALETY KSIĄŻKI

Co takiego mnie urzekło w tej książce? Przede wszystkim sam pomysł. Bardzo lubię powieści detektywistyczne i kryminały, a Ruby Redfort w fantastyczny sposób wprowadza nastoletnich czytelników w ten świat zagadek i tajemnic do rozwiązania.

Ponadto, książkę czyta się lekko i bardzo przyjemnie. Udało mi się ją pochłonąć w dwa wieczory, pomimo tego, że ma ona prawie 400 stron. Akcja toczy się dość szybko lecz bez problemu możesz zaprzyjaźnić się z bohaterami.

Skoro to książka detektywistyczna, to nie mogło w niej zabraknąć niesamowitych wynalazków. Muszę przyznać, że zaskoczyły mnie tak bajeranckie gadżety szpiegowskie, których nie powstydził się sam agent 007. Widać, że autorka przyłożyła się i dobrze zgłębiła temat.

REASUMUJĄC…

Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy to fantastyczna książka nie tylko młodzieżowa. Jest lekka i przyjemnie się ją czyta, jednakże nie brakuje w niej niesamowitych i trzymających w napięciu zwrotów akcji. Nastolatka musi się sporo natrudzić i udowodnić swoją ponadprzeciętną inteligencję aby dostać się do agencji wywiadowczej. W mojej opinii, jest to naprawdę wciągająca książka, która z pewnością spodoba się nastolatkom.

Pamiętaj, że zapoznać się z recenzją drugiego tomu! 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: Look into my eyes
AUTORKA: Lauren Child
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 392
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: powieść detektywistyczna
JĘZYK: polski
WIEK:  10+
CENA: ~ 30 zł
LINK DO KSIĄŻKI: http://bit.ly/RubyRedfortSpojrzMiWOczy

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to