Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi magiczny czas pełen radości, miłości i rodzinnych spotkań. Co roku w tym wyjątkowym okresie warto przypominać sobie piękne bożonarodzeniowe opowieści, które rozgrzewają serca i rozświetlają nasze dni. W tym wpisie, chciałabym zaprezentować Ci jedną z takich bajek, idealną dla dzieci i całej rodziny.

Spotkanie z krasnoludkiem to krótka opowieść o niezwykłej przygodzie, która rozgrywa się w okolicach Gwiazdki i opowiada o bliskości, spełnianiu marzeń, bezpieczeństwie i trosce o drugą osobę.

Roksana, to główna bohaterka tej bajki. Dziewczynka uwielbia Boże Narodzenie i co roku ten zimowy czas jest dla niej bardzo wyjątkowy. Nie zdaje sobie ona jednak sprawy z tego, że tegoroczne święta okażą się dla niej naprawdę… magiczne!

Z powodu śnieżyc, przyjazd rodziców do górskiej chaty się przeciąga i Roksana samotnie ich wyczekuje. Aby umilić sobie oczekiwanie na rodziców, dziewczynka, wspomina poprzednie Święta. W tym roku, sama będzie musiała przygotować wigilijne posiłki i to w dodatku z tego, co znajdzie w chatce. W trakcie sprawdzania tego, co jest w kuchni, dziewczynka natrafia na szufladę, która nie chce się otworzyć. Roksana się jednak nie poddaje i zaciekawiona, postanawia jednak spróbować ją wysunąć. Po kilku próbach, okazuje się, że w środku smacznie sobie spał… krasnoludek!

Od tego momentu, dziewczynka nie jest już samotna i ma pomocnika, dlatego też jest przekonana, że jej wigilijne przygotowania na pewno się powiodą!

Spotkanie z krasnoludkiem to bardzo krótka bajka dla dzieci. Jest napisana w przyjemny sposób i szybko się ją czyta. Autorka posługuje się bardzo empatycznym i wspierającym dziecko językiem, co jest jak najbardziej na plus. Co więcej, twórczyni stara się przekazać czytelnikowi, że może sobie ze wszystkim poradzić i nie tracić nadziei.

Poza tym, książkę czyta się naprawdę przyjemnie. Na zdecydowany plus są piękne ilustracje, których śmiało mogłoby być trochę więcej. Spotkanie z krasnoludkiem to bajka, którą można śmiało podsunąć dziecku, które samodzielnie czyta, ponieważ ilość tekstu jak i rozmiar czcionki jest bardzo dobrze dobrany.

Sama do recenzji otrzymałam egzemplarz papierowy, ale bajka jest również dostępna w formie e-booka 🙂

ZALETY

  • napisana w narracji pierwszoosobowej z perspektywy głównej bohaterki;
  • magiczny element w postaci krasnoludka;
  • szybko się ją czyta;
  • autorka posługuje się empatycznym i ciepłym językiem;
  • możliwość kupienia książki jako e-booka.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Renata Rybacka
LICZBA STRON: 22
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: magiczne, bożonarodzeniowe
JĘZYK: polski
WIEK: 4+
CENA: ~ 12-20 zł
LINK DO KSIĄŻKI: https://rybackarenata.pl/produkt/spotkanie-z-krasnoludkiem-przedsprzedaz/

Miłej lektury!

Opisywana bajka jest egzemplarzem recenzenckim.

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to