Jedna z najbardziej wciągających i inspirujących książek, jakie miałam przyjemność przeczytać, to Nasze babcie. Krótki przewodnik autorstwa Erica Veillé. W świecie pełnym różnorodnych tytułów, ta pozycja wyróżnia się nie tylko oryginalnością, ale także swoim niezwykłym podejściem do tematu babć. Zabawne i kolorowe ilustracje oraz błyskotliwe teksty sprawiają, że ta książka staje się czymś więcej niż tylko przewodnikiem. To prawdziwa podróż do świata niezwykłych babć i ich fascynujących historii.

Już na wstępie autor stawia pytanie: „Czy wszystkie babcie pochodzą z kosmosu?” To jedno z wielu zaskakujących pytań, które zostaną nam zadane w tej książce. Przez kolejne strony odkrywamy tajemnice i ciekawostki związane z babcią. Dowiadujemy się, co znajduje się w środku każdej babci i jakie czynniki mogą sprawić, że będą długowieczne. Fascynujące jest także poznanie różnych sposobów, jak o babcie mówimy i jakie są zabawne przysłowia z babcią w roli głównej.

Ale to nie koniec naszej podróży. Czy wiedzieliście, że istnieją babcie polarne? Autor zaprasza nas do odkrycia, jak można je obserwować. A gdzie spotkamy babcie leśne? Czy wszyscy mamy autobabcię? Te i wiele innych pytań zostaną nam zadane w trakcie lektury. Autor nie tylko przedstawia nam różne typy babć, ale także skupia się na ich umiejętnościach. Czy wszystkie babcie umieją opowiadać bajki, śpiewać i bawić się? Odpowiedzi na te pytania odkrywamy w trakcie lektury, która jest pełna niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

To, co wyróżnia tę książkę spośród innych, to jej niezwykłe podejście do tematu babć. Autor przedstawia współczesne babcie w sposób humorystyczny i absurdalny. Pokazuje nam, że choć dorosłe, w głębi duszy wciąż są małymi dziewczynkami. To przesłanie, że każda babcia kryje w sobie wewnętrzne dziecko, jest poruszające i inspirujące. Przekazuje nam, że wiek nie ma znaczenia, a radość i zabawa są wiecznymi towarzyszami naszych bliskich.

Pod koniec książki autor podsumowuje, jakie są zalety tej wyjątkowej publikacji. Po pierwsze, jest to doskonały prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka. To wyjątkowa okazja, aby podziękować naszym babciom za ich miłość i wsparcie. Po drugie, ta książka rozbawi zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jej humor i kreatywność są zaraźliwe, a ilustracje zachwycające. Po trzecie, „Nasze babcie. Krótki przewodnik” to lektura, która pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Pokazuje nam, że radość można znaleźć w najprostszych rzeczach i że nasze babcie są niesamowitymi, niezastąpionymi istotami.

Wreszcie, ta książka ma również praktyczne zastosowanie. Daje nam wgląd w różne aspekty życia babć i pokazuje, że warto docenić ich wiedzę i doświadczenie. Zachęca nas do zadawania pytań i słuchania ich historii. To niewątpliwie buduje więź między pokoleniami i uczy nas czerpać z mądrości naszych babć.

Podsumowując, „Nasze babcie. Krótki przewodnik” to niezwykła książka, która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się od lektury. Jej oryginalność, humor i pozytywne przesłanie sprawiają, że staje się ona nie tylko książką dla dzieci, ale także dla dorosłych. To opowieść o miłości, radości i niezastąpionym znaczeniu babć w naszym życiu. Gorąco polecam tę książkę wszystkim, którzy pragną wspaniałej lektury, pełnej uśmiechu, wzruszeń i inspiracji. To niezapomniane doświadczenie, które zostaje z nami na długo po zamknięciu ostatniej strony.

ZALETY KSIĄŻKI

  • oryginalność i kreatywność;
  • humor i śmiech na każdej stronie;
  • zabawne i kolorowe ilustracje;
  • przesłanie o miłości i radości
  • Buduje więzi między pokoleniami;
  • doskonały prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka;
  • wciągająca lektura dla dzieci i dorosłych;
  • zostaje z nami na długo

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Nasze babcie. Krótki przewodnik
AUTOR: Eric Veillé
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: picturebook
WIEK:  4+
CENA: ~ 27 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego tytułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to