To już moje drugie spotkanie z kryminalną twórczością M.M. Perr, na które czekałam z niecierpliwością. Po zaskakującym pierwszym doświadczeniu z jej poprzednią książką (Wicierz), z podekscytowaniem sięgnęłam po najnowszy tytuł – Wywiad.

Już sama okładka, wzbudziła we mnie ciekawość i wiedziałam, że czeka mnie kolejna pasjonująca podróż przez świat zbrodni, tajemnic i napięcia. Czy tak było w rzeczywistości?

Akcja rozpoczyna się od tajemniczego morderstwa Laury Jabłońskiej, znanej redaktor naczelnego i symbolu sukcesu kobiet w mediach. Śledztwo w tej sprawie zostaje podjęte przez podkomisarza Roberta Lwa i Sonię Czech.

Początkowo wydaje się, że to zwykłe morderstwo, ale szybko okazuje się, że jest to tylko początek serii zbrodni, których ofiarami padają najbardziej wpływowi ludzie w Polsce. Zabójstwo Laury Jabłońskiej okazuje się być powiązane ze śmiercią prominentnego przedsiębiorcy z Poznania, co prowadzi do jeszcze większej zagadki.

Następnie pojawiają się zdjęcia ofiar publikowane w sieci z podpisem „Wszyscy są winni”, co dodatkowo komplikuje śledztwo. Podkomisarz Lew i Sonia Czech muszą prowadzić dochodzenie w środowisku bogatych, wpływowych i często niechętnych do współpracy ludzi. W miarę postępującego śledztwa pojawiają się nowe wątki, motywy i podejrzani, a obrazy tętniącego życiem Poznania stają się tłem dla rozwijającej się historii.

Każdy z podejrzanych przed śmiercią był poddany wywiadom, co sugeruje, że morderca mógł działać według jakiegoś planu lub motywu. Śledczy muszą zmierzyć się z wieloma trudnościami, próbując rozwikłać tę zawiłą sieć zbrodni i odnaleźć mordercę, zanim nastąpi kolejne morderstwo.

Wywiad wyróżnia się wieloma zaletami. Przede wszystkim należy wymienić wciągającą fabułę, która od pierwszych stron trzyma czytelnika w napięciu i nie pozwala oderwać się od lektury. Dynamiczna akcja, liczne zwroty akcji i intrygujące wątki sprawiają, że czytelnik pragnie poznać kolejne tajemnice i odkryć tożsamość mordercy.

Ponadto warto docenić realistycznie wykreowane portrety postaci, które są głębokie i autentyczne, co sprawia, że czytelnik może się z nimi utożsamić i emocjonalnie z nimi związać. Autorka doskonale ukazuje bogaty kontekst społeczny, przedstawiając świat polityki, mediów i biznesu w Polsce, co sprawia, że historia staje się jeszcze bardziej przekonująca i autentyczna. Nie brakuje również napięcia i emocji – czytelnik przeżywa różnorodne uczucia, od zaskoczenia po napięcie, aż do ekscytacji.

Doskonała konstrukcja świata przedstawionego, plastyczne opisy miejsc i wydarzeń oraz zróżnicowane wątki i motywy dodają głębi i bogactwa tej historii. I na koniec, zaskakujący finał sprawia, że cała lektura staje się jeszcze bardziej satysfakcjonująca, pozostawiając czytelnika z wrażeniem i refleksją.

Szczerze mówiąc, Wywiad to naprawdę pasjonujący kryminał, który wciąga czytelnika od pierwszych stron i nie pozwala mu oderwać się od lektury aż do samego końca. Zręcznie spleciona fabuła, bogate konteksty społeczne oraz realistycznie wykreowane postacie sprawiają, że książka ta wyróżnia się na tle innych thrillerów. Dynamiczna akcja, liczne zwroty akcji i emocjonalne napięcie to tylko niektóre z zalet tej powieści, która zapewni czytelnikowi niezapomniane doznania i emocjonującą podróż przez świat polityki, mediów i zbrodni. Zaskakujący finał zostawia czytelnika z wrażeniem i refleksją, czyniąc Wywiad niezapomnianym czytelniczym przeżyciem.

Osobiście nie mogę doczekać się kolejnych części, a tę książkę wszystkim poszukującym wciągającej i angażującej lektury, która dostarczy im niezapomnianych emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

ZALETY

  • wciągająca fabuła;
  • realistyczne portrety postaci;
  • bogaty kontekst społeczny;
  • pełna napięć i emocji;
  • doskonała konstrukcja świata przedstawionego;
  • wiele zróżnicowanych wątków i motywów;
  • zaskakujący finał, który zostaje na długo w pamięci.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Z podkomisarzem Robertem Lwem
TOM: 5
AUTOR: M. M. Perr
WYDAWNICTWO: Prozami
LICZBA STRON: 
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: kryminał, thriller
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to