Dawno nie czytałam już kryminałów! Moja przygoda z nimi zakończyła się na Sadze o Fjällbace, Camilli Lackberg. Dlatego też z ogromną chęcią sięgnęłam po Wicierz. Początkowo myślałam, że to pierwsza książka, jednakże szybko okazało się, że jest to kontynuacja wciągającej serii o podkomisarzu Robercie Lwie. Wicierz wciągnęła już od pierwszych stron!

Wszystko zaczyna się od znalezienia zwłok kobiety nieopodal miejscowości Wicierz przez rodzinę, wypoczywającą na wakacjach. Szybko okazuje się, że denatka to matka pewnego warszawskiego radnego. Miejscowa policja stwierdza utonięcie, jednakże syn nie jest do tego przekonany, dlatego też domaga się dokładniejszego śledztwa w tej sprawie.

Do tej sprawy, zostaje oddelegowany właśnie Robert Lew. Musi on współpracować z miejscową policją aby ustalić, co tak naprawdę się tam wydarzyło. Ponadto, szybko okazuje się, że wszystko toczy się w obrębie lokalnego ośrodka wypoczynkowego pełnego wczasowiczów. Czeka go masa pracy w przepytaniu wszystkich osób, którzy tam obecnie przebywają.

Całkowicie przypadkiem, podkomisarz dowiaduje się o jeszcze jednej śmierci, która miała miejsce kilka tygodni wcześniej. Czy sprawy się ze sobą wiążą? Czy za tymi morderstwami, stoi jedna i ta sama osoba?

Muszę przyznać, że Wicierz to było moje pierwsze spotkanie zarówno z serią o podkomisarzu o Robercie Lwie, jak i z twórczością M. M. Perr. Najnowszy tytuł, to tak naprawdę kontynuacja tego kryminalnego cyklu, który wierni czytelnicy bardzo lubią i chętnie po niego sięgają. Czy łatwo było więc wskoczyć w tą serię tomem czwartym, nie znając wcześniejszych przygód podkomisarza Lwa?

Jak najbardziej, wiele wątków było wyjaśnionych. Może nie dokładnie, a pobieżnie i mimo to, nie miało to wpływu na treść. Szczerze mówiąc, Wicierz czytało się bardzo szybko i przyjemnie, a rozwiązanie zagadki kryminalnej było dla mnie dość zaskakujące. Chętnie sięgnę po wcześniejsze tomy, żeby dowiedzieć się więcej o Robercie Lwie i jego życiu i już wyczekuję kolejnego tomu!

ZALETY

  • dobrze napisany kryminał;
  • wciągająca historia;
  • szybko się czyta i ciężko się oderwać;
  • mamy czas, aby zapoznać się z postaciami, nie są płaskie;

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Z podkomisarzem Robertem Lwem
TOM: 4
AUTOR: M. M. Perr
WYDAWNICTWO: Prozami
LICZBA STRON: 304
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: kryminał, thriller,
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to