Mycie zębów Szefowi, czasami okazuje się misją prawie niewykonalną i nie ukrywam, że jest to okropnie irytujące i frustrujące nie tylko dla niego, ale również dla mnie i D. Dlatego tak bardzo ucieszyłam się z kwietniowej nowości pt. Między nami ząbkami, jaką wydało Harperkids.

Uznałam, że będzie to idealna książka dla nas, która pomoże Miłoszowi zrozumieć dlaczego tak istotne jest dbanie o zęby, a nam pomoże to wytłymaczyć, gdy znowu odmówi współpracy z myciem zębów. Czy Między nami ząbkami rzeczywiście okazało się strzałem w dziesiątkę?

Zanim odpowiem na to pytanie, to pozwól, że szbko przybliżę Ci treść tej książki. Wszystko zaczyna się od przyjęcia pożegnalego u rodziny Zębickich. Ich pierwszy syn, Mleczysław wyrusza w świat. Na tej rozkładówce, czytelnik dowie się czym są zęby mleczne, co lubią oraz kto je zabiera, gdy wypadną. Jest tam sporo okienek, pod którymi znajduje się wiele dodatkowych ciekawostek. Kolejna rozkładówka poświęcona jest zębowej szkole. Dowiesz się stamtąd jak dbać o zęby oraz jak są zbudowane. Kolejne dwie strony przedstawiają fabrykę zębów. Dziecko dowie się jak dzielą się zęby (np. trzonowce, siekacze czy kły) i jakie pełnią funkcje.

Dalej znajduje się rozkładówka poświęcona higienie jamy ustnej i dbania o zęby. Tam też autor tłumaczy jak prawidłowo myć zęby. Przedostatnie strony ukazują walkę z bakteriami, które prowadzą do próchnicy. To właśnie stąd można dowiedzieć się dlaczego ślina jest sprzymierzeńcem, a cukier wrogiem. Dalej, znajduje się moja ulubiona rozkładówka poświęcona wizycie u dentysty. Sama panicznie boję się tego lekarza, ale w książce jest to naprawdę świetnie przedstawione. Czytelnik dowie się jakimi narzędziami leczy się zęby i co robi dentysta aby je naprawić. Na samym końcu, autor przygotował rozkładówkę z jeszcze większą liczbą ciekawych inforamcji. Podzielił się historią zębów, podpowiedział jakie przekąski są idealne dla zębów, czym jest aparat ortodontyczny oraz po jakie szczoteczki do zębów najlepiej sięgać. Całości dopełnia ogromny pop-up przedstawiający wesołe miasteczko.

Między nami ząbkami to naparwdę fantastyczna książka, z której można dowiedzieć się wiele istotnych rzeczy dotyczących naszego uzębienia. Sama, jako dorosła miała wielką frajdę z lektury tej książki, a co dopiero młodszy czytelnik. Wiedza przekazywana jest w merytoryczny sposób dostosowany do młodego wieku odbiorcy. Często pojawiają się również zabawne wstawki, aby dodać trochę luzu tej książce. W książce umieszczono również sporo okienek, a to jeden z fajniejszych sposobów na przyciągnięcie uwagi małych czytelników.

ZALETY

  • ogromna liczba okienek do otwierania, które występują w najróżniejszych kształtach;
  • na końcu książki znajduje się scenka pop-up;
  • treść książki została dostosowana do młodego wieku odbiorcy;
  • dzieci w przyjemny i ciekawy sposób zdobywają wiedzę z zakresu swojego uzębienia i zmian jakie w nim zachodzą;
  • OGROMNY format książki, który umożliwia odnajdywanie wielu szczegółów na ilustracjach;
  • książka była konsultowana z chirurgiem stomatologicznym

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
AUTOR:
Wu Hongbing
ILUSTRACJE: Jam Dong
TŁUMACZENIE: Marcin Wróbel
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 14
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: edukacyjne, pop-up, okienka
JĘZYK: polski
WIEK: 3-7
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to