Miłek jest wielkim fanem wyszukiwanek i w szczególności lubi książki, które wskazują konkretne przedmioty do odnalezienia na rozkładówkach. Dotychczas, w nasze ręcę wpadła tylko jednak taka książka i jest to JJ i przyjaciele na tropie. Jednakże dosłownie kilka dni temu swoją premierę miała nowość od Naszej Księgarni, jaką jest Miasto psów i to dokładnie taki typ wyszukiwanki, jaki lubimy! A w tym wpisie, dowiesz się więcej o tym tytule! 🙂

Naleśnik – to pies przwewodnik, który zabiera czytelnika w podróż po tytułowym Mieście psów. Przygoda zaczyna się od przyjrzenia się szczegółowemu planu miastu i przedstawienia planu wycieczki, który jednocześnie jest… spisem treści!

Czytelnik zobczy zabytkowy rynek, gdzie kiedyś odbyła się Bitwa i Kość Niezgody. Jest tam również dom słynnego Nosa-Niuchacza. Obecnie mieści się tam również targ, na którym można kupić wszystko – od jedzenia po zabawki. Kolejnym miejscem jakie pozna czytelnik jest słynne Muzeum Psów, gdzie można podziwiać eksponanty, które uchroniły się przed zakopaniem podczas rozbudowy miasty. Nie można również obojętnie przejść obok Psiego Teatru, które słynnie z częstotliwości wystawianych sztuk. Jest to miejsce kultury, w którym organizuje się wiele zajęć dla mieszkańców miasta.

Aby dostać się do kolejnego miejsca, należy przespacerować się największym zielonym parkiem w Psim Mieście. Można tu chwilę odpocząć, coś przekąsić lub pograć, lecz należy pamiętać o zbiórce przy fontannie aby móc odwiedzić Inszczekut Badań Psich. To właśnie w tym miejscu powstają niesamowite wynalazki takie jak np. translator psich szczeknięć. Jeśli jeszcze mało Ci wrażeń, to wybierz się na spacer wzdłóż promenady, która jest jednocześnie najmodniejszą ulicą w Mieście Psów. Tuż przy niej znajduje się szkoła im. Cziki Szczekacz, który kiedyś był ratuszem. A teraz czeka Cię dłuższy spacer aż do najsynniejszej atrakcji Miasta Psów, jaką jest Fort Dog! To właśnie tutaj będziesz mógł zobaczyć jak kiedyś żyli wielcy władcy psiego miasta jak np. król Reks II. Obecnie jest to niezwykłe muzeum zamkowe. Wycieczka jednak kończy się na dogotowiu, ponieważ jeden z uczestnikk rozbił sobie kolano.

W Mieście psów czeka Cię jednak jeszcze więcej atrakcji! Ba! Będziesz miał okazję dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym miejscu – dowiesz się o słynnych mieszkańcach lub na własnej skórze przetestujesz niektóre wynalazki. W tym mieście naprawdę wiele się dzieje i będziesz musiał dokładnie śledzić ilustracje, aby nic Cię nie ominęło (jak np. wizyta kosmitów)! 😀 Jednakże jest abyś pomagał odnajdywać turystom ich zaginione przedmioty.

Jestem naprawdę miło zaskoczona tą pozycją, ponieważ nie spodziewałam się, że okaże się aż tak zabawna i wciągająca. Miasto psów ma naprawdę spory rozmiar i uważam to za zaletę bo dzięki temu ilustracje mają odpowiednią wielkość i można doszukać się na nich wielu szczegółów. Natomiast jeśli chodzi o samo wyszukiwanie, to jest ono dość zajmujące i czasem trzeba się naprawdę dobrze wpatrzeć aby odnaleźć konkretny przedmiot. Jako fanka Gdzie jest Wally? bardzo doceniam takie wyszukiwanki! 😀

ZALETY

  • ogromny rozmiar książki, który ułatwia odnajdywanie wielu szczegółów znajdujących się na ilustracjach;
  • kartonowe strony, które wytrzymają częstą lekturę;
  • zabawne ilustracje;
  • dobrze ukryte przedmioty, które należy odszukać;
  • teksty, skierowane bezpośrednio do czytelnika;
  • zabawne rozkładówki z psimi gadżetami, słynnymi psami czy festiwalami.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTOR: Nikola Kucharska
WYDAWNICTWO: Nasza Księgarnia
LICZBA STRON: 28
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: obrazkowe, zwięrzęta, wyszukiwanki
JĘZYK: polski
WIEK: 
CENA: ~ 40 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to