Jakiś czas temu, pisałam na blogu o książkach z serii Co i jak? od wydawnictwa Wilga, a zaledwie kilka dni temu, swoją premierę miała kolejna już część, która tym razem poświęcona jest zwierzętom, a dokładniej temu, jak się one ze sobą komunikują.

Wszystko zaczyna się od tego, że na początku książki, autorka w prosty sposób wyjaśnia co to jest komunikacja oraz w jaki sposób możemy się porozumiewać. Krótko opisuje jak wygląda to u ludzi, aby później płynnie przejść do komunikacji pomiędzy zwięrzętami, która wygląda znacznie inaczej niż u nas. W książce znajdziesz również mowę ciała psa i kota, dzięki czemu będzie Ci łatwiej zrozumieć co chce Ci przekazać Twój pupil.

Dowiesz się także na czym polega porozumiewanie się za pomocą dźwięków oraz poznasz sposoby na jakie robią to niektóre zwięrzęta. Autorka przedstawi Ci również niektóre gatunki, które posiadają specjalne narządy do wzmacniania swojego głosu. Co więcej, dowiesz się czym jest ptasi śpiew i dlaczego niektóre gatunki są świetnymi naśladowcami. Ponadto, z książki dowiesz się czym jest echolokacja, infradźwięki i ultradźwięki.

Komunikacja za pomocą dźwięków to tylko jeden ze sposobów na komunikowanie się zwierząt. Potrafią się one również porozumiewać za pomocą zapachów oraz ruchów. Inne z kolei wykorzystują do tego ubarwienie. Tego wszystkiego i jeszcze więcej będziesz mógł dowiedzieć się z książki Jak ZWIERZĘTA rozmawiają.

Książka pomimo lekko zmienionego tytułu z DLACZEGO na JAK nie zawiera już więcej żadnych innych zmian. Ma dokładnie taką samą formę, budowę oraz sekcję „Zapamiętaj” na końcu książki. Taki sam styl ma również wypraska. Jeśli chodzi o zalety książek, to dokładniej opisywałam je przy okazju dwóch pierwszych części i jeśli chciałbyś się z nimi zapoznać, to możesz to zrobić w tym wpisie.

Osobiście, nie mogę się już doczekać kolejnych tytułów, które ukażą się w tej serii. Mam nadzieję, że autorka napisze jeszcze kilka książek 🙂

TYTUŁY WCHODZĄCE W SKŁAD SERII „CO I JAK?”

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Co i jak?
AUTORKA: Marta Krzemińska
ILUSTRACJE: Kamila Loskot
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 56
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: przyrodnicze, edukacyjne
JĘZYK: polski
WIEK: 3 – 9 lat
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to