Obecnie jestem z Miłkiem na etapie liczenia wszystkiego co znajduje się w zasięgu jego ręki lub wzorku, dlatego też książka Buziaczki i prztulaski dotarła do nas w idealnym momencie. Tytuł ten w fantastyczny i ciekawy sposób łączy w sobie naukę liczenia oraz wyrażanie emocji i okazywnie uczuć sobie nawzajem.

W procesie nauki liczenia, maluszkowi pomagają zwierzaki, które dodatkowo obrazują wykonywanie poszczególnych poleceń. Na stronach książki znajdziesz małpkę, lamę, narwala, ośmiornicę, słonia, żyrafę, a nawet pandę czerwoną. Są to badzo urocze postaci, które uczą dziecko interakcji oraz wskazują, że pomimo innego wyglądu, można dobrze się ze sobą bawić i miło spędzać czas.

Natomiast jeśli chodzi o samą naukę liczenia to, w książeczce znajdziesz całą masę przytulasów, uśmiechów, buziaków, uścisków, a nawet łaskotek! Muszę przyznać, że ten tytuł jest naprawdę uroczy i już od samego patrzenia na ilustrację, poprawia się humor i ma się ochotę poprzytulać.

Jeśli chodzi o budowę książki, to każda rozkładówka wygląda podobnie. Po lewej stronie znajduje się duża stworzona w trójwymiarowym efekcie cyfra w kolorowej oprawie, a po prawej umieszczono polecenie oraz ilustrację przedstawiającą okazywanie uczuć w konkretnej sytuacji. Książka z pewnością nie przytłacza dziecka zbyt dużą ilością kolorów.

Miłek bardzo lubi tą książkę i ku mojemu zaskoczeniu naprawdę często po nią sięga. Bawi się nią na wiele sposobów np. wskazuje poszczególne zwierzątka, pokazuje co robią czy wydaje dźwięki, które pasują do zwierząt. Ponadto, liczymy poszczególne elementy jakie umieszczone są na ilustracjach oraz dużo się tulimy! 🙂 Najczęśniej czytamy książkę przed zaśnięciem, gdy układamy Miłka spać.

ZALETY KSIĄŻKI:

  • książka ma wygodny format i zaokrąglone rogi,
  • sztywne, kartonowe strony zapewniają, że książka przetrwa najróżniejsze zabawy oraz dziecięcą ślinę,
  • różnorodność zwierząt na ilustracjach, które okazują sobie uczucia,
  • nauka liczenia połączona z okazywaniem sobie uczuć,
  • cyfry, które zostały przedstawione w prosty i kolorowy sposób, który nie przytłacza dziecka,
  • możliwość nauki zwierząt, kształtów, kolorów.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

PROJEKT: Jennifer Tolo Pierce
ILUSTRACJE: Nicola Slater
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 20
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: edukacyjne
JĘZYK: polski
WIEK: 10m-24m
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to