Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że książka z tego wpisu, może nie porwać Cię od pierwszych stron, ale jeśli dasz jej szansę, może Cię zaskoczyć. Tak właśnie było w moim przypadku! 😀

Finding Back to Us to opowieść o skomplikowanych relacjach, nieodpowiednich uczuciach i konieczności zmierzenia się z przeszłością. Mimo początkowych wątpliwości, autorka wciągnęła mnie w historię Callie i Keitha, którzy po latach spotykają się ponownie i muszą zmierzyć się z nieodkrytymi wcześniej emocjami.

Ale od początku… 🙂

Główna bohaterka, Callie, wraca do domu rodzinnego po dłuższym czasie spędzonym na studiach. Tam spotyka swojego niechcianego i nielubianego przez nią przyrodniego brata Keitha odpowiedzialnego za śmierć ich ojca w wypadku samochodowym, który miał miejsce wiele lat wcześniej.

Callie nie może zapomnieć o zdarzeniach z przeszłości i żywi do Keitha głęboką niechęć, ale jednocześnie zaczyna czuć wewnętrzną przyciągająca siłę. Pomiędzy nimi jest jest jakieś uczucie, ale studentka próbuje je ignorować i skupić się na swoim życiu. Niemniej jednak, kiedy jest zmuszona do spędzenia więcej czasu z Keithem, zaczyna zauważać, że jest w nim coś więcej niż tylko nienawiść.

Finding Back to Us autorstwa Bianci Estelle, to emocjonująca i pełna napięcia historia o trudnej przeszłości Callie, która uczy się kochać i wybaczyc. Główny bohater Keith, od pierwszych stron zjednuje sobie serca czytelników swoją cierpliwością i poczuciem humoru. Fabuła porusza temat hate-love, zakazanej relacji oraz walki z pożądaniem. Książka ukazuje, że nie zajmowanie się przeszłością i zamknięcie się na nią prowadzi tylko do jeszcze większej traumy. Autorka zdecydowała się przedstawić historię w sposób stopniowy, co pozwala czytelnikowi na dogłębne zrozumienie bohaterów.

Książka, mimo że na początku wydaje się mało intrygująca, zaskakuje z każdą kolejną stroną. Opisując bohaterów, autorka daje nam do myślenia i jasno komunikuje, że nikt nie jest tylko dobry albo tylko zły. Callie, która na początku wydaje się być tylko przewrażliwioną, złośliwą i niemiłą dziewczyną, z czasem zaczyna przemieniać się w osobę pełną odkupienia i miłości.

Tak jak wspomniałam na samym początku, książka powoli się rozkręca i warto dać jej szansę. Szczerze mówiąc, uważam że Finding Back to Us to idealne połączenie wątków miłosnych i dramatycznych. Motyw przybranej siostry i zakazanej relacji dodaje historii dodatkowego napięcia. Bianca Estelle porusza trudny temat miłości, która rani, a wybory serca są najbardziej prawdziwe, nawet jeśli nie zawsze przynoszą szczęście.

Finding Back to Us to pozycja, którą mogę polecić każdemu, kto szuka w książce emocji, dramatu i prawdziwej miłości. To historia, która na pewno zostanie z czytelnikiem na długo zwłaszcza jeśli szukasz motywu hate-love i zakazanej relacji, ta powieść jest dla Ciebie. Polecam dać jej szansę i przeczytać do końca.

ZALETY

  • dobrze wykreowani bohaterowie;
  • ciekawa i wciągająca fabuła, która zaskakuje i emocjonuje do ostatniej strony;
  • porusza wiele trudnych tematów, ale robi to w sposób przemyślany i subtelny, co pozwala czytelnikowi na dogłębne zrozumienie bohaterów i sytuacji;

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TOM: 1
AUTORKA: Bianca Estelle
TŁUMACZENIE: Katarzyna Łakomik
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 400
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: young adult
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to