Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest walczyć z trudną chorobą? A co jeśli musiałbyś do takiej walki o życie stanąć jako nastolatek? Kowboj Ross to kolejna już książka, która ukazała się w dwusistrzanej Serii z poczwarką, która pomoże odpowiedzieć Ci na te pytania.

Zanim jednak przejdę do recenzji, chciałabym z całego serducha polecić Ci wszystkie książki, jakie ukazują się w tej serii dla młodszych nastolatków, ponieważ wyróżniają je nie tylko ciekawi bohaterowie i bohaterki, ale również ich perspektywa patrzenia na świat z nieco innej strony.

Ross Maloy, główny bohater powieści Kowboj Ross, to zwykły nastolatek, który uwielbia komiksy i ma swojego ulubionego bohatera – Batpiga. Dlatego też zawsze na swoim biurku trzyma figurkę prosiaka w pelerynie. Batpig jest dla Rossa nie tylko bohaterem komiksów, ale także towarzyszem w trudnych chwilach.

Gdy Ross dowiaduje się, że ma rzadką formę raka oka i czeka go długa terapia, to właśnie Batpig zostaje jego największym wsparciem. Dzięki niemu Ross nie czuje się samotny i potrafi znaleźć w sobie siłę, by stawić czoła trudnościom. Bohaterowie komiksów stają się dla niego wzorem do naśladowania, a wraz z rozwojem akcji powieści Ross odkrywa, że sam może stać się swoim własnym superbohaterem.

Jednakże, nastolatek, pomimo wszystkich przeciwności losu, nie traci nadziei i zaczyna czerpać radość z muzyki rockowej, a także z pomocy swoich przyjaciół i rodziny. Nie brakuje w tej powieści humoru, a bohaterowie są bardzo autentyczni i łatwo można się z nimi utożsamić.

Kowboj Ross to nie tylko historia o chorobie i walki z nią, ale również o odwadze, przyjaźni, rodzinie oraz poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. Młody bohater Ross staje przed wyzwaniem, które przekracza jego wyobrażenia i zmusza go do dojrzałego podejścia do życia. W trakcie walki z chorobą, chłopak odkrywa swoją miłość do muzyki rockowej oraz uczy się szanować i doceniać swoją przyjaciółkę, która zawsze była obok niego. Książka porusza również temat, jak ważne jest wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół w trudnych momentach.

Co jeszcze sprawia, że Kowboj Ross jest taki wyjątkowy. Sam autor, Rob Harrell, przeszedł tę chorobę jako dziecko, co czyni tą pozycję szczególnie autentyczną.

Tytuł ten jest skierowany do młodzieży, ale może przemówić do wszystkich, którzy zmaga się z jakąkolwiek chorobą lub trudną sytuacją życiową. Harrell pisze w sposób zabawny i lekki, dzięki czemu czytelnik nie czuje ciężaru tematu, a jednocześnie jest w stanie zrozumieć, jakie emocje towarzyszą chorobie i leczeniu. To książka, która zmusza do refleksji nad wartością życia i siłą ludzkiej woli.

ZALETY KSIĄŻKI

  • ciekawa i oryginalna fabuła, która wciąga od pierwszych stron;
  • autentyczni bohaterowie, którzy wzbudzają sympatię i empatię;
  • doskonałe poczucie humoru, które łagodzi trudne momenty;
  • ważne tematy są poruszane w sposób subtelny i przystępny dla młodzieży;
  • przypomina, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach warto szukać pozytywnych aspektów i nie tracić nadziei.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Seria z Poczwarką
AUTORKA: Rob Harrell
TŁUMACZENIE:  Jacek Żuławnik
PROJEKT OKŁADKI: Ewa Stiasny
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 344
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: młodzieżowe
JĘZYK: polski
WIEK: 10+
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to