Czy zdarza Ci się marzyć o ucieczce z zatłoczonych miast i wypoczynku w dzikiej, niezmąconej przez człowieka przyrodzie? Jeśli tak, to dzisiejsza recenzja książki z pewnością zainteresuje Cię. Dzika Polska to przewodnik po najpiękniejszych i jak sam tytuł wskazuje najdzikszych zakątkach naszego kraju.

Autorka książki zabiera nas w podróż po całej Polsce, prezentując mniej lub bardziej znane miejsca, w których przyroda rządzi swoimi prawami. Opisuje piękne i tajemnicze lasy, malownicze wąwozy, dzikie rzeki, a także niezwykłe formacje skalne i wyjątkowe siedliska roślin i zwierząt.

Książka podzielona jest na 3 części i każda z nich skupia się na innym regionie naszego kraju. Przygodę rozpoczynamy na bałtyckim wybrzeżu i pasie pojezierzy. Następnie udajemy się do części środkowopolskiej do pasa nizin, a kończymy na wyżynach i górach.

Każde z przedstawionych przez autorkę miejsc jest szczegółowo opisane oraz zilustrowane pięknymi zdjęciami, dzięki czemu możemy łatwo zaplanować swoją wyprawę i poznać interesujące miejsca na danym szlaku. Oprócz opisu przyrody, autorka podpowiada kiedy warto wybrać się w dane miejsce, jak aktywnie można je zwiedzić oraz jak to zaplanować logistycznie. Ponadto, sugeruje ona jakie gatunki zwierząt i roślin warto zaobserwować podczas wędrówki.

Na początku książki i na jej końcu znajduje się mapa z zaznaczonymi miejscami, które autorka opisuje w Dzikiej Polsce i uważam, że jest to świetny pomysł ponieważ dzięki temu łatwiej można zaplanować dłuższy lub krótszy wyjazd po Polsce.

Dzika Polska to nie tylko poradnik turystyczny, ale także przewodnik do odkrywania piękna naszego kraju, które często jest ukryte przed zgiełkiem miast i cywilizacją. To idealna książka dla miłośników przyrody, którzy chcą uciec od miejskiego zgiełku i zanurzyć się w dzikiej naturze.

ZALETY KSIĄŻKI

  • piękne zdjęcia;
  • nowoczesna i przejrzysta szata graficzna;
  • propozycje spędzenia wolnego czasu w okolicy;
  • ponad 70 opisanych lokalizacji.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Dzika Polska. Tam, gdzie wciąż rządzi natura
AUTORKA: Magdalena Dziadosz
WYDAWNICTWO: Bezdroża
LICZBA STRON: 344
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: przewodniki turystyczne
JĘZYK: polski
WIEK: 10+
CENA: ~ 40 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to