Ostatnio Dwie Siostry wypuściły drugie wydanie znanych i lubianych książek aktywnościowych stworzonych przez Aleksandrę i Daniela Mizielińskich. Osobiście jestem ogromną fanką zarówno tego genialnego duetu, jak i samych książek, zwłaszcza że Podwodnik skradł serca dzieci z mojej rodziny.

Dlatego też, chętnie sięgnęłam po Podziemnik oraz Mapownik, bo wiem, że Szef będzie zachwycony tymi blokami kreatywnymi!

ZALETY

  • mniejszy i poręczniejszy format;
  • oba tytuły, rozwijają dziecięcą kreatywność i wyobraźnię;
  • zaciekawiają światem;
  • z książek może korzystać jednocześnie większa liczba osób, ponieważ strony można wyrywać jak w klasycznym bloku;
  • wiele edukacyjnych elementów;
  • rozwija umiejętności manualne dzieci;

PODZIEMNIK

Podziemnik zabierze Cię w podróż do wnętrza Ziemi, gdzie czeka Cię sporo przygód i wyzwań! Na każdej z 36 stron, z których składa się szkicownik, znajduje się rysownicze zadanie do wykonania. Oprócz poleceń, autorzy umieścili wiele dodatkowych informacje dotyczących podziemnych stworzeń lub podziemnego terenu.

A skoro już mowa o zadaniach, to podczas zabawy z Podziemnikiem będziesz miał okazję pobyć architektem i zaprojektować kopalnię czy oczyszczalnię ścieków stworzyć podziemne miasto, a nawet poprowadzić tunel przez środek ogrooooomnej góry! Z kolei jeśli chciał_byś poczuć się niczym archeolog, to również jest to możliwe! Czeka Cię trudne zadanie skompletowania szkieletu dinozaura, a także zrekonstruowanie azteckiego Kamienia Słońca.

Jednakże to nadal nie koniec przygód. Będziesz miał okazję dowiedzieć się jak wyglądają warstwy ziemi czy nawet zasiedlisz własne mrowisko! Prawda, że jest tego naprawdę sporo? 🙂

Co więcej, na odwrocie każdej strony z zadaniem, znajdują się rysunki, które należy pokolorować. Przedstawiają one stworzenia mieszkające pod ziemią. Autorzy zadbali o to, aby na tych stronach, każde zwierzę oprócz swojej nazwy zawierało krótki naukowy opis i ciekawostkę.

Tak jak w przypadku Podwodnika również i tu strony przyciągają wzrok, ponieważ są soczyście kolorowe. Zdecydowanie wpływa to na pozytywny odbiór tej książki aktywnościowej. Jednocześnie, chciałabym podkreślić to, że te kolory nie dominują i nadal jest tu sporo przestrzeni do szaleństw podczas wykonywania poszczególnych kreatywnych zadań.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORZY: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 72
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: kolorowanki, szkicownik
JĘZYK: polski
WIEK:  7+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

MAPOWNIK

Przy okazji drugiego bloku artystycznego, wychodziesz z podziemi na lądy i skupisz się na całym świecie! Będziesz podróżował po lądach, morzach oraz kulturach z najróżniejszych zakątków świata!

Kolorowanie państw czy stanów to tylko jeden z rodzajów zadań jaki możesz znaleźć w tej książce. Oprócz tego, będziesz miał okazję stać się kartografem i stworzyć swój własne wymyślony kraj. To jednak nie wszystko, czekają Cię kolejne rysowanki na różnych mapach, w których należy umieścić środki transportu, gatunki zwierząt, a nawet walkę kosmicznych gigantów!

Aby przejść do nieco bardziej przyziemnych tematów, to czeka Cię zbudowanie katalońskiej wieży, pokonanie labiryntu Mintotaura, a nawet przygotowanie ekspedycji na najwyższą górę świata czy Mount Everest.

Jeśli chodzi o budowę tego bloku aktywnościowego, to Mapownik nieco różni się od Podziemnika i Podwodnika. Liczba kreatywnych zadań jest dokładnie taka sama, ale zmieniono to, co znajduje się po drugiej stronie, a mianowicie nie ma tam już kolorowanek. Jest za to sporo ciekawostek z różnych zakątków świata i jeszcze więcej wolnego miejsca, na tworzenie własnych rzeczy. Według mnie jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza że nie ograniczmy dziecka tylko dajemy mu przestrzeń do zainspirowania się! 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Mapy
AUTORZY: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 72
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: kolorowanki, szkicownik
JĘZYK: polski
WIEK:  6+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywane książki są egzemplarzami recenzenckimi.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książki dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to