Czy Twoje dzieci są już na etapie zadawania miliona pytań na godzinę? Interesuje ich dosłownie wszystko? Jeśli tak, to w dzisiaj chciałabym przedstawić Ci książkę, która być może przyczyni się do tego, że będziesz potrafiła odpowiedzieć na pytania dotyczące… ROŚLIN!

„Dlaczego rośliny rosną?” to już trzecia część, która ukazała się w serii „Co i jak?”, o której pisałam w tym wpisie, dedykowanej głodnym wiedzy dzieciom w wieku od 3 do 9 lat. Z tej książki czytelnicy dowiedzą się jaka jest różnica pomiędzy zwierzętami, a roślinami. Co więcej, autorka wyjaśnia w jaki sposób rośliny się rozmnażają i jak rosną. Dzieci poznają również budowę kwiatów oraz dowiedzą się jak powstają owoce.

Skoro to książka o roślinach, to nie mogło w niej zabraknąć wątku o warzywach. Czytelnicy dowiedzą się o tym, jak można je skategoryzować. Ci bardziej ciekawscy będą mieli również szansę poznać tajniki odżywiania się roślin i nie zawsze pokarmem okaże się woda!  Autorka postanowiła również poznać czytelników z roślinami, które do życia potrzebują innych i są pasożytami.

Osobiście, najciekawszy dla mnie okazała się część poświęcona różnym rodzajom liści, łodyg oraz korzeni. Muszę przyznać, że nie byłam świadoma, że jest tego aż tyle! Pod koniec książki, autorka umieściła ciekawostki dotyczące roślinnych rekordów, a także krótkie podsumowanie całej treści książki zebrane jako sekcja „ZAPAMIĘTAJ”.

TYTUŁY WCHODZĄCE W SKŁAD SERII „CO I JAK?”

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Co i jak?
AUTORKA: Marta Krzemińska
ILUSTRACJE: Kamila Loskot
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 56
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: przyrodnicze, edukacyjne
JĘZYK: polski
WIEK: 3 – 9 lat
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to