Kiedy sięgnąłem po tę książkę, nie spodziewałem się, że tak bardzo mnie wciągnie. Złodziejski honor. Ścieżka druida to niesamowita opowieść, która przerosła moje oczekiwania. Autorka w mistrzowski sposób przenosi nas w świat Dungeons & Dragons, zapewniając niezapomniane doznania literackie.

Już od pierwszych stron zostajemy wprowadzeni w tajemniczy świat druidki o imieniu Doric. Jej niezwykłe pochodzenie i trudna przeszłość wzbudzają naszą ciekawość i chęć poznania dalszych losów bohaterki. Doric, będąc tieflingiem, spotyka się z uprzedzeniami i trudnościami w społeczeństwie. Jednak dzięki swojej determinacji i odwadze, udaje jej się odnaleźć własną tożsamość i przezwyciężyć przeciwności losu.

Fabuła jest pełna zwrotów akcji, emocji i niebezpieczeństw. Razem z Doric wyruszamy na niebezpieczną misję, która wiąże się z walką o ocalenie światów przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Przemierzamy malownicze lasy, przekraczamy granice cywilizacji i stawiamy czoła różnorodnym przeciwnościom losu. Podczas tej wędrówki spotykamy różnorodne postacie – od innych druidów po tajemniczych czarodziejów i dzielnych wojowników. Każde spotkanie i każda decyzja mają wpływ na losy bohaterów, tworząc niezwykle wciągającą opowieść.

Jeden z największych atutów tej książki to jej bohaterowie. Każda postać jest dobrze wykreowana i posiada unikalne cechy. Doric jest głęboką i wielowymiarową postacią, której losy śledzimy z zapartym tchem. Towarzysze podróży, których poznajemy w trakcie historii, również są pełni charakteru i wkładają w rozwój fabuły. Ich interakcje, więzi i konflikty sprawiają, że czujemy się jakbyśmy byli częścią ich zespołu.

Książka zaskakuje także swoją atmosferą. Autentycznie oddane opisy świata Dungeons & Dragons przenoszą czytelnika w magiczne i niebezpieczne miejsce, gdzie każdy krok niesie ze sobą tajemnicę. Czuć w powietrzu magię, słychać szelest lasu i dostrzega się tajemnicze symbole na starożytnych ruinach. Autorka zgrabnie łączy elementy przygody, magii i tajemnicy, tworząc niesamowicie barwny i pełen wyobraźni świat.

Warto również wspomnieć o stylu pisania autorki. Jej narracja jest płynna, pełna emocji i potrafi wciągnąć czytelnika od pierwszej strony. Opisy miejsc, postaci i ich emocji są wyraziste i żywe, co sprawia, że czytając książkę, miałem wrażenie, jakbym sam przeniósł się do tego magicznego świata. Johnston doskonale balansuje pomiędzy akcją, dialogami a introspekcyjnymi momentami, tworząc dynamiczną i intrygującą narrację.

Co więcej, nie mogę nie wspomnieć o tym, że książka ma coś w rodzaju „sceny po napisach”. To niesamowite zaskoczenie dla czytelnika, które dodatkowo podsyca emocje i ciekawość co do dalszych przygód Doric. Takie drobne detale sprawiają, że czuję się jeszcze bardziej związany z tą historią i nie mogę doczekać się, co przyniesie przyszłość dla tej postaci.

Podsumowując, Dungeons & Dragons: Złodziejski honor. Ścieżka druida to książka, która przekroczyła moje oczekiwania. Pełna emocji, przygody i niespodzianek, wprowadziła mnie w fascynujący świat Doric i jego podróży ku akceptacji samej siebie. Śmiało mogę polecić tę książkę zarówno fanom uniwersum Dungeons&Dragons, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą serią. Jest to wciągająca opowieść, która dostarcza nie tylko rozrywki, ale również refleksji i inspiracji. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak dalsze losy Doric rozwiną się na ekranie w nadchodzącym filmie.

ZALETY

  • wciągająca fabuła pełna zwrotów akcji i tajemnic;
  • dobrze wykreowane postacie, z którymi łatwo się utożsamić;
  • emocjonalna podróż bohaterki, od walki z uprzedzeniami do akceptacji samej siebie;
  • przenikającego magia i niebezpieczne otoczenie;
  • zachęca do refleksji na temat przynależności i tożsamości;
  • płynna narracja i wyraziste opisy;
  • zaskakujące elementy i niespodzianki, które podsycają ciekawość czytelnika;
  • przyjemna lektura dla fanów uniwersum Dungeons & Dragons i nowych czytelników.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Dungeons & Dragons
AUTORKA: E.K Johnston
TŁUMACZENIE: Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 304
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: young adults, fantasy
JĘZYK: polski
WIEK: 10+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to