Lubisz książki futurystyczne? A te o robotach? Tak? Nie? Może? Chcąc być z Tobą szczera, muszę przyznać, że osobiście nie jestem jakąś wielką fanką tej tematyki. Jednakże, mama zawsze mnie uczyła, że powinno się czytać książki w różnych gatunkach i niekoniecznie związane tylko i wyłącznie z naszymi zainteresowaniami.

No i miała rację!

Co jakiś czas, staram się wychodzić poza własne strefy komfortu w różnych dziedzinach życia, ale dziś na tapet wezmę tą czytelniczą 😀 W tym wpisie opowiem Ci o nowej książce od wydawnictwa Wilga, która opowiada historię małego… ROBOTA! 😀

O CZYM JEST TA SERIA?

BOOT. Wielka przygoda małego robota, to pierwszy tom, który rozpoczyna serię książek o sympatycznym robocie będącym tytułowym bohaterem. Już niedługo ukaże się kolejna część jego przygód. Wyjątkowo prowadzona jest tutaj narracaja, ponieważ historięe opowiada nam sam BOOT. Dzięki temu czytelnik poznaje jego myśli, które są całkiem zabawne.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA

Książka opowiada historię małego robota o imieniu BOOT, który stracił pamięć i nie jest w stanie przypomnieć sobie jakim cudem nie znajduje się w domu wraz ze swoją przyjaciółką Beti. Jedyne co mu po niej pozostało, to dwa i pół wspomnienia, które znajdują się w jego zwojach. W oparciu o nie, postanawia odnaleźć drogę do domu. Na swojej drodze spotyka wiele osób i innych robotów, którzy mniej lub bardziej chcą mu pomóc. Cała historia, opisana została w 26 rozdziałach.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA

BOOT. Wielka przygoda małego robota to książka, która przenosi czytelnika w świat robotów, więc może okazać się strzałem w dziesiątkę, dla wszystkich zaciekawionych tą tematyką. Co więcej, dzięki wygodnej do czytania czcionce, dzieci mogą zapoznać się z zabawnym robotem, który jest głównym bohaterem samodzielnie. Natomiast, wydawnictwo, określiło wiek czytelników na 6-8 lat.

ZALETY KSIĄŻKI

  • wciągająca historia napisana prostym językiem,
  • powieść utrzymana w futurystycznym klimacie,
  • historia dotyczy przyjaźni oraz pokazuje co, tak naprawdę liczy się w życiu,
  • ma uniwersalne przesłanie,
  • jest napisana z perspektywy BOOTa, dzięki czemu znane są czytelnikowi jego myśli i zabawne interpretacje tego, co się w okół niego dzieje,
  • wygodna do czytania czcionka, która przypadnie do gustu czytelnikom, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu,
  • fantastyczne ilustracje, dzięki którym można lepiej wyobrazić sobie wygląd bohaterów oraz ich lepiej poznać.

REASUMUJĄC

BOOT. Wielka przygoda małego robota to zabawna i poruszająca książka. Pochłonęłam ją w jeden wieczór i sama się zdziwiłam, jak bardzo mi się spodobała. Z reguły nie jestem fanką robotów, a tu proszę, trafiła mi się perełka, która nie tylko jest pouczająca, ale także bardzo zabawna! Czekam na kolejne tomy opowiadające o następnych przygodach BOOTa.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTOR: Shane Hegarty
ILUSTRACJE: Ben Mantle
TŁUMACZENIE: Maria Lalik
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 240
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: powieść przygodowa, futurystyczna
JĘZYK: polski
WIEK: 6 – 8
CENA: ~ 16 zł
LINK DO KSIĄŻKI: https://bit.ly/Boot1_WILGA

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to