To będzie najdłuższe zestwienie piosenek na moim blogu. No cóż, chciałam podzielić się z Tobą jak największą ilością wartościowych utworów i dałam się ponieść! 😀 Ale to powinna być akurat zaleta, bo znajdziesz tutaj piosenki, których temat przewodnim są właśnie dzikie zwięrzęta, ale jednocześnie nawiązują do innych zagadanień czy to związanych ze słownictwem czy gramatycznych.

Także już nie przedłużam, a Ty rozsiądź się wygodnie i zobacz co udało mi się tutaj umieścić! 🙂

1. Walking In The Jungle (Super Simple Songs)

Zacznę od podzielenia się z Tobą moją ulubioną piosenką w tej tematyce 🙂 Wprowadzam ją w każde grupie wiekowej, którą uczę i zawsze jest hitem. Już mówię dlaczego. Przede wszystkim, jest nie tylko piosenką, ale również zabawą dla dzieci, ponieważ wspólnie chodzimy w kółko i przedstawiamy dokładnie to, co dzieje się w utworze. A trochę tego jest! 🙂

Walking, stomping, jumping, skipping to główne aktywności, ale oprócz tego nasłuchujemy dźwięków, które wydają zwierzęta. Ta piosenka po prostu pozwala się nam dobrze bawić, a przy okazji powtórzyć słownictwo.

2. Jungle animal song (The Kiboomers)

Tym razem piosenka, której jeszcze nia miałam okazji przetestować na moich uczniach, jednakże bardzo mi się spodobała. Przypuszczam, że będzie wielkim hitem wśród dzieci, ponieważ mogą one naśladować dźwięki wydawane przez zwierzęta, a umówmy się, to zawsze jest największa frajda przy tym temacie! 😀

Tekst jest bardzo prosty i nawet młodsze dzieci nie powinny mieć problemu z opanowaniem go. Ponadto melodia jest bardzo spokojna i wolna. Posłuchaj sam! 🙂

3. The Animal Song (Maple Leaf Learning)

Tym razem coś żywszego i bardziej aktywizującego przedszkolaków. Ponadto, dzieci nadal utrwalają słownictwo związane ze zwięrzętami, ale również liczą do 10 i ruszają się niczym poszczególne zwierzęta z piosenki. Tekst jest bardzo prosty i maluchy powinny sobie poradzić z jej opanowaniem. Poza tym, jest to murowany hit!

4. Let’s Go To The Zoo (Super Simple Songs)

Ta piosenka pozwoli Ci wybrać się z ucznami do zoo! 🙂 Poza tym, daje wiele możliwości na zrobienie z niej zabawy, który spodoba się wszystkim. Słownictwo jest proste więc piosenka jak najbardziej sprawdzi się w najmłodszych grupach, ale czymś za co dzieci uwielbiają tą piosenkę, jest właśnie element naśladowczy! 🙂 Utwór jest względnie długi, ponieważ trwa prawie 4 minuty, ale dzięki temu dzieci w przyjemny sposób utrwalają nazwy zwierząt (elephant, kangaroo, monkey, penguin, snake, polar bear), a także ich umiejętności (stomp, jump, swing, waddle, slither, swim).

5. What Do You See? Song (Dream English Kids)

To najdłuższa piosenka w tym zestawieniu, ponieważ trwa aż 7 minut, ale po jakichś dwóch i pół minutach, melodia przyśpiesza i powtarzamy wszystko ponownie. Gdy to dobiegnie końca, to ostatnie minuty zawierają tylko powtarzające się pytanie What do you see? i dzieci słyszą dźwięki wydawane przez poszczególne zwierzęta. Na ich podstawią próbują odgadnąć jakie to zwierzę. Jest to zdecydowanie wyróżniający się utwór w tym zestawieniu.

Zwierzęta, które „występują” w piosence to: rabbit, monkey zebra, tiger, snake, hippo, lizard, lion, giraffe, elephant, kangaroo, crocodile.

6. We’re Going On a Hunt Song (The Kiboomers)

Znacie książkę „We’re going on a bear hunt”? Jeśli wprowadzasz ją na swoich zajęciach, to nie możesz zapomnieć o odpowiednio dopasowanej piosence! 😀 Na pomoc przychodzi kanał The Kiboomers, który ma aż dwie wersje tej piosenki – z polowaniem na lwa i polowaniem na niedźwiedzia.

Obie piosenki są cudne i z pewnością się spodobają dzieciom!

7. The Zoo Song (Blippi)

Kolejna piosenka, ponownie zabierze Ciebie i Twoich uczniów na wycieczkę do zoo. Jednakże tym razem sugerowałabym wprowadzić ją w klasach 1-3 szkoły podstawowej, ponieważ zawiere wieeeeeeeele nazw zwierząt! Już Ci mówię jakich: flamingo, giraffe, lion, elephant, zebra, meerkat, camel, tiger, antelope, duck, lizard, snake, monkey, hyena, warthog, baboon, chimpanzee, gorilla, parrot, vulture, tortoise, alligator, crocodile, otter, lemur, bat, rhino, polar bear, penguin.

Ponadto, utwót jest raczej długi, ale tekst jest prosty, więc dzieci z łatwością opanują tą piosenkę.

8. Wild Animals – Safari Song (Lingokids)

To kolejne z moich jutjubowych odkryć i muszę przyznać, że po raz pierwszy usłyszałam tą piosenkę, ale od razu mnie do siebie przekonała. Jest po prostu urocza! 🙂 Trwa prawie 2 minuty i zwierzęta, które w niej występują nie są raczej tymi popularnymi i „oklepanymi”.

Posłuchaj jej sam, a zobaczysz, kto w niej występuje! 🙂

9. Animals, Animals (Pinkfong!)

Tym razem mam dla Ciebie dość nietypową propozycję, która wpada w ucho i bardzo pobudza do działania. Zaletą tego utworu jest to, że wprowadza ona 3 „rodzaje” słownictwa:

  • czasowniki związane z ruchem w pierwszej zwrotce (walk, fly, swim, crawl);
  • nazwy zwierząt i ich przynależność do poszczególnych grup w drugiej zwrotce (mammals, fishes, reptiles, birds, amphibians, insects);
  • nazwy zwierząt i ich miejsce występowania w ostatniej (India, Africa, China).

Myślę, że piosenka sprawdzi się w straszych grupach przedszkolnych i może być super przerywnikiem w trakcie zajęć w nauczaniu zintegrowanym 🙂

Podaję tutaj tylko początek piosenki, bo jest on dość nietypowy 🙂

Inky dinky inky dinky la le lo, oh!

Animals, Animals, Animals!

10. Yes, I Can! (Super Simple Songs)

Myślę, że znasz tą piosenkę i pewnie Cię nie zaskoczę, zamieszczjąc ją w tym zestawieniu, jednakże uważam, że nie mogło jej tu zabraknąć. Jest to rewelacyjny utwór, dzięki któremu dzieci nie tylko utrwalają lub poznają nazwy zwierząt, to także uczą się się struktury „I can” i „I can’t„, a dodatkowo poznają czasowniki związane z ruchem.

Zwierzęta występujące w piosence to: bird, elephant, fish, gorilla, buffalo. Z kolei jeśli chodzi o ich umiejętności to: clap, fly, stopm, swim, climb, run. Super jest też to, że na koniec jest odniesienie do dzieci i tego, co one potrafią. Myślę, że piosenka sprawdzi się zarówno w młodszych jak i straszych grupach, a jej dodatkową zaletą jest tematyka. Możesz ją wykorzystać przy realizowaniu tematu nie tylko zwierząt, ale również przy wprowadzeniu umiejętności nie tylko tych „zwierzęcych”, ale również tych związanych z aktywnościami dnia codziennego.

11. Mary Had a Little Lamb (Super Simple Song)

Niech nie zwiedzie Cię tytuł! Ta piosenka jest tak naprawdę o dzikich zwierzętach, a nie o słodkiej i uroczej owieczce 😀 Zawsze gdy ją wprowadzam jest to dla dzieci element zaskoczenia i są bardzo zdziwieni, że tak naprawdę, utrwalamy słownictwo niezwiązane z farm animals. Jest to bardzo fajna propozycja dla wszystkich grup wiekowych, ponieważ słownictwo jest raczej proste i opiera się na licznych powtórzeniach.

Kolejną zaletą tej piosenki jest również to, że nie tylko utrwalamy nazwy poszczególnych zwierząt, ale również przymiotniki, które w jakiś sposób do nich nawiązują. Posłuchaj sam to się przekonasz! 🙂

12. Five Little Monkey Jumping On The Bed

Dorzucam Ci jeszcze ulubioną piosenkę jednej grupy dzieci, którą uczyłam w Rzeszowie. To był zawsze hit na naszych zajęciach, ponieważ dzieci udawały, że są poszczególnymi małpkami i skaczą na łóżku. Musisz koniecznie wypróbować to na swoich zajęciach! Świetna zabawa gwarantowana i dobry sposób na przemęczenie tych najbardziej zbyt aktywnych dzieci 😀

Zostawiam Ci linki do trzech wersji tej piosenki 🙂

13. Monkey Banana-Baby (Pinkfong)

Hit na miarę „Baby shark dance” z tego kanału ma swój dżunglowy odpowiednik, jakim jest poniższa piosenka. Jeśli Twoi uczniowie uwielbiają morską wersję, to tą również pokochają. Ostrzegam tylko, że bardzo szybko wpada w ucho i dzieci mogą chcieć więcej tej piosenki!

Mam nadzieję, że moje zestawienie „zwierzęcych” piosenek przypadło Ci do gustu i znajdziesz coś odpowiedniego dla swoich uczniów. Jestem bardzo ciekawa z jakich piosenek Ty korzystasz. Podziel się tytułami w komentarzu!

Ponadto, jeśli chciałbyś zapoznać się jeszcze z innymi piosenkami w tej tematyce, to kliknij w poniższy przycisk, a na moim jutjubowym kanale znajdziesz więcej propozycji 🙂

A jeśli chciałbyś zapoznać się z innymi zestawieniami piosenek dla dzieci, to zapraszam do poniższej kategorii 🙂

Trzymaj się ciepło!

ŹRÓDŁO ZDJĘCIA: http://bit.ly/2krRQEX

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to