Wchodząc w świat książki Girl in Pieces autorstwa Kathleen Glasgow, przygotuj się na głębokie, poruszające doświadczenie. Ta powieść jest jak jazda na emocjonalnej huśtawce, która wciąga w wir uczuć i niepokojów. Od pierwszych stron odkryjesz, że jest to historia niezwykła i odważna, pełna prawdy o bólu, przetrwaniu i nadziei.

To nie jest lekka lektura, ale jest to opowieść, która dotyka najgłębszych zakamarków duszy i zostaje z czytelnikiem na długo. Przygotuj się na spotkanie z bohaterami, którzy walczyli o przeżycie w najtrudniejszych warunkach i odkrywają swoją moc w najmniej prawdopodobnych miejscach. Przygotuj się na niezapomniane literackie doświadczenie, które odkryje przed Tobą mroczne tajemnice, ale także przypomni o sile, która tkwi w najgłębszych ranach.

Główna bohaterka, Charlie, musi zmierzyć się z tragedią już we wczesnym dzieciństwie, kiedy jej ojciec popełnia samobójstwo. Pozostaje sama, pozbawiona wsparcia matki, która sama nie radzi sobie z żałobą. Charlie przenosi się w świat wewnętrzny, cierpi w samotności i zamyka się przed otaczającym ją światem. Jej blizny po samookaleczeniach są fizycznym odzwierciedleniem wewnętrznego bólu i cierpienia. Autorka z wrażliwością opisuje te trudne doświadczenia, pokazując, jak blisko Charlie jest upaść, ale także jak bardzo pragnie znaleźć swoje miejsce w świecie.

Historia nabiera jeszcze większego znaczenia, gdy Charlie spotyka nową przyjaciółkę, która odnajduje w niej coś wyjątkowego. Ta relacja okazuje się kluczowa dla rozwoju bohaterki i przyczynia się do jej odkrycia własnej wartości. Jednak tragiczne wydarzenia sprawiają, że Charlie ponownie staje w obliczu ogromnej traumy, co doprowadza ją na skraj przepaści. To tutaj autorka najpełniej oddaje emocje bohaterki, jej rozpacz i walkę o przetrwanie. Czytelnik niemalże czuje ból i zrozumienie dla Charlie, współodczuwając jej tragedię.

Jedną z największych zalet tej książki jest styl pisania Kathleen Glasgow. Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów, ale równocześnie wplata w narrację momenty piękna i nadziei. Jej język jest wyrazisty, pełen emocji i sugestywnych opisów, które potrafią wciągnąć czytelnika w wir wydarzeń. Glasgow tworzy atmosferę, w której czytelnik może całkowicie zanurzyć się w historii Charlie i odnaleźć w niej elementy uniwersalne, które dotykają głęboko ludzkiej natury.

Girl in pieces to nie tylko opowieść o cierpieniu i przetrwaniu, ale również o odnalezieniu siły w najmroczniejszych chwilach. Autorka skonstruowała bohaterkę, która niezależnie od swojego traumatycznego doświadczenia, walczy o swoje miejsce w świecie i odkrywa swoją wartość. To inspirujące przesłanie sprawia, że książka staje się nie tylko wciągającą lekturą, ale również motywacją dla czytelników, by szukać swojej siły i nie poddawać się w obliczu trudności.

W Girl in pieces Kathleen Glasgow porusza ważne tematy, takie jak samookaleczanie, trauma, samotność i potrzeba akceptacji. Jednak nie skupia się tylko na problemach, ale także na potencjale każdego człowieka do zmiany i wzrostu. Autorka tworzy bohaterów pełnych złożoności i trudnych decyzji, co sprawia, że czytelnik nie tylko odczuwa ich ból, ale także angażuje się emocjonalnie w ich losy.

Podsumowując, to niesamowicie poruszająca, wciągająca i niezwykle ważna powieść, która dotyka najbardziej ludzkich emocji i doświadczeń. Kathleen Glasgow porusza trudne tematy z wrażliwością i tworzy bohaterów, z którymi czytelnik łatwo się utożsamić. Ta książka zostawia ślad w sercu i inspiruje do odkrywania siły, której posiadamy w sobie, nawet w najtrudniejszych chwilach.

ZALETY

  • poruszający styl pisania, który doskonale oddaje emocje i napięcie;
  • realistyczne i głęboko zarysowane postacie, które skomplikowane są w prawdziwy sposób;
  • odważne podejście do trudnych tematów, takich jak samookaleczanie, bezdomność i przemoc;
  • piękna i wzruszająca historia o przetrwaniu i odnajdywaniu siły w najtrudniejszych chwilach;
  • głęboka refleksja nad znaczeniem sztuki i twórczości jako środka wyrażania i uzdrawiania;
  • wciągająca i emocjonująca fabuła, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Kathleen Glasgow
TŁUMACZENIE: Zuzanna Byczek
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 352
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: obyczaj New Adult
JĘZYK: polski
WIEK: 13+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to