Nieco tajemnicza atmosfera To jest Maks wciąga nas w wir niezwykłej opowieści, gdzie świat zwierząt staje się areną emocji, przygód i głębokich przeżyć. Ta książka skrywa w sobie nie tylko historie porzuconych istot, ale także odzwierciedlenie nas samych – naszych pragnień, tęsknot i potrzeby znalezienia prawdziwego domu. Przygotuj się na niezapomnianą podróż, która przeniesie cię w świat, gdzie każda strona to kolejna chwila wyczekiwanej magii.

Historia rozpoczyna się od przedstawienia głównego bohatera, Maksa, ogromnego ślimaka afrykańskiego. Maks kiedyś mieszkał w Ukrainie z chłopcem, który traktował go jak swojego przyjaciela, wożąc go w zabawkowej ciężarówce. Jednak wojna zmusiła ich do ucieczki, a teraz Maks mieszka pod jednym dachem z innymi porzuconymi zwierzętami. Razem tworzą niesamowitą rodzinę, której więzy wzmacniają się w trudnych chwilach.

To jest Maks skupia się na historiach poszczególnych zwierząt i ich drodze do znalezienia prawdziwego domu. Pojawia się pies, którego opiekunka zmarła, żółw porzucony przez człowieka oraz gekon, który znudził się pewnej dziewczynie. Każde z tych stworzeń ma swoją historię i własne tęsknoty. Autor przedstawia ich losy w sposób przemyślany i delikatny, umożliwiając czytelnikowi zrozumienie ich emocji i głębsze zanurzenie się w świat tych bohaterów.

To jest Maks to nie tylko zbiór historii zwierząt, ale także refleksja nad tym, czym jest dom. Poprzez piękne opisy, czytelnik jest skłoniony do zastanowienia się nad znaczeniem tego pojęcia. Czy dom to tylko fizyczne miejsce, czy może coś więcej? Czy jest możliwe zabrać go ze sobą, tak jak ślimak zabiera swoją skorupę? Te pytania, postawione przez autora, pobudzają do głębszych przemyśleń i odkrywania własnej definicji domu.

Przeczytanie tej książki to prawdziwa uczta dla wyobraźni. Proza autora jest poetycka, a opisy pełne obrazów, które ożywiają historie zwierząt. Wciągający styl pisania sprawia, że czytelnik nie tylko obserwuje wydarzenia, ale również staje się częścią świata stworzonego przez autora. Czytając o przygodach Maksa i innych bohaterów, nie można oprzeć się emocjonalnemu zaangażowaniu i tęsknocie za bezpiecznym domem.

Jedną z największych zalet tej książki jest jej prostota. Opowieść jest przystępna dla czytelników w różnym wieku i staje się inspiracją do rozmów na temat przyjaźni, odpowiedzialności i znaczenia domu. Dodatkowo, historia poruszająca losy zwierząt, które doświadczyły trudności i porzucenia, uczy empatii i współczucia dla innych istot.

Reasumując, To jest Maks to niezwykle wciągająca i poruszająca książka, która skłania do refleksji nad istotą domu i wartością prawdziwej przyjaźni. Prosta, poetycka narracja, fascynujące historie zwierząt oraz silne emocje, jakie wzbudza, czynią ją niezwykle wartościową lekturą dla czytelników w każdym wieku. Ta książka porusza ważne tematy i jednocześnie bawi i wzrusza. Mój M. bardzo polubił tą książkę, praktycznie od pierwszego przeczytania, a to już wiele mówi 🙂

ZALETY KSIĄŻKI

  • poruszające historie zwierząt, które wciągają czytelnika;
  • piękna i poetycka narracja, która wzbogaca opowieść;
  • tematyka dotykająca znaczenia domu, przyjaźni i tęsknoty;
  • wspiera rozwój empatii i współczucia wobec zwierząt;
  • prosta i przystępna dla czytelników w różnym wieku;
  • zachęca do refleksji nad własnym pojęciem domu;
  • silne emocje i wzruszające momenty, które angażują czytelnika.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: To jest Maks
AUTOR: Patryk Pufelski
ILUSTRACJE: Justyna Sokołowska
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA:
JĘZYK: polski
WIEK:  5+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to