Książki historyczne lub z historią w tle to zdecydowanie mój konik, dlatego też chętnie sięgnęłam po nowość Leszka Hermana pt. Galeon. Nie wiedziałam jednak czego się po niej spodziewać, ponieważ wcześniej nie miałam styczności z jego twórczością.

Cóż to była za książka! Galeon to literacka podróż przez gęste labirynty politycznych intryg, tajemniczych odkryć historycznych i kryminalnych zagadek w scenerii Szczecina. Bez zdradzania fabuły, zapraszam na recenzję Galeonu!

Fabuła rozpoczyna się od sensacyjnego odkrycia budowlanej firmy Dark-Bud, która natrafia na wrak galeonu ukrytego pod ziemią. Decyzja o zatajeniu tego faktu przed nadzorem budowlanym i konserwatorem zabytków staje się iskrą, która rozpala walkę o władzę, ogromne pieniądze i przyciąga uwagę dziennikarzy oraz policji.

Galeon, który przyciąga uwagę czytelnika swoją tajemniczością, staje się punktem wyjścia do opowieści o politycznych przekrętach, korupcji, a także zagadkach historycznych. Akcja powieści stopniowo rozwija się, ukazując zawiłości układów samorządowych, walkę o wpływy oraz konsekwencje zatajenia prawdy o odkryciu. Nie brak tu także elementów sensacyjnych, historycznych smaczków i kryminalnych wątków, które sprawiają, że czytelnik nie może oderwać się od lektury.

W miarę jak fabuła się rozwija, poznajemy różnorodne postaci, związane zarówno z politycznymi machinacjami, jak i z tajemnicami ukrytymi w historii galeonu. Dziennikarze Dziennika Szczecińskiego biorą się za śledztwo, a walka o prawdę prowadzi do kolejnych zaskakujących odkryć. Wątki te splatają się ze sobą, tworząc pełen napięcia i zwrotów akcji scenariusz, który skłania czytelnika do nieustannego spekulowania i rozważań na temat tego, co wydarzy się dalej.

Wreszcie, zakończenie Galeonu jest prawdziwym punktem kulminacyjnym, zaskakując czytelnika rewelacyjnym finałem, który ujawnia tajemnicę związaną z odkryciem galeonu. Autor sprytnie komponuje różne elementy fabuły, by na końcu stworzyć spójną całość, która zostawia czytelnika z wrażeniem satysfakcji i zachwytu. Fabuła Galeonu nie tylko dostarcza emocji i trzyma w napięciu, ale również ukazuje mądrze skonstruowaną opowieść o ludzkiej naturze, polityce i historii.

Podsumowując, Galeon to nie tylko wciągająca lektura, ale także mądra opowieść o współczesności, historii i ludzkiej naturze. Leszek Herman udowadnia swoje literackie umiejętności, tworząc dzieło godne uwagi każdego miłośnika inteligentnych i intrygujących książek. To powieść, która doskonale łączy rozrywkę z refleksją, pozostawiając czytelnika z głębokim wrażeniem i chęcią sięgnięcia po kolejne dzieła tego utalentowanego autora.

ZALETY

  • zrównoważona mieszanka napięcia, różnorodności i zaskakujących zwrotów akcji;
  • precyzyjne opisy oraz dbałość o detale sprawiają, że Szczecin i jego historia stają się autentyczne i przyciągające;
  • autor doskonale balansuje między gatunkami, łącząc polityczne intrygi, sensacyjne wątki i kryminalne zagadki;
  • dynamiczny rytm narracji utrzymuje napięcie do ostatniej strony, nie pozwalając na nudę;
  • zespół postaci wnosi głębię i kompleksowość do fabuły, a zakończenie spełnia oczekiwania czytelnika, zaskakując i pozostawiając trwałe wrażenie;
  • to nie tylko rozrywka, ale również mądra opowieść o polityce, historii i ludzkiej naturze, zasługująca na uwagę każdego miłośnika inteligentnych, intrygujących książek.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Leszek Herman
WYDAWNICTWO: Muza
LICZBA STRON: 512
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: kryminał, sensacja, thriller
JĘZYK: polski
WIEK: 14+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Księgarnia i wydawnictwo nie miały wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to