To jedna z najbardziej poruszających i wciągających książek, jakie miałam okazję przeczytać w tym roku. Mowa oczywiście o – Swallow autorstwa Aleksandry Muraszki. Ta niezwykła opowieść o nadziei, walce z demonami przeszłości oraz poszukiwaniu siły wewnętrznej w obliczu życiowych trudności wdarła się do mojego serca i nie pozwoliła mi oderwać się od jej stron.

Jeśli szukasz czegoś, co zabierze Cię do świata emocji, głębokich relacji i niezwykłych bohaterów, gdzie każdy rozdział skrywa nową porcję wzruszeń i refleksji. Przygotuj się na podróż, której ślad zostanie z Tobą na długo po zakończeniu lektury.

A teraz, przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego Swallow zasługuje na uwagę i dlaczego staje się książką, o której trudno zapomnieć 🙂


Haelyn i Rion, to główni bohaterowie, którzy spotykają się w przypadkowych okolicznościach, ale ich relacja staje się kluczowa dla ocalenia siebie nawzajem. Haelyn, dziewczyna z traumatyczną przeszłością, próbuje odnaleźć się w rzeczywistości pełnej bólu i niepokoju. Rion z kolei, młody mężczyzna dotknięty własnymi problemami psychicznymi, pragnie zapomnienia, nie potrafiąc poradzić sobie z cieniem przeszłości. Ich spotkanie staje się początkiem nietypowej relacji, która prowadzi ich przez burzliwe emocje, walkę z demonami przeszłości oraz poszukiwanie nadziei.

Swallow wyróżnia się kilkoma znaczącymi zaletami, które czynią ją poruszającą i pociągającą lekturą. Przede wszystkim, głębokość emocji i tematyka, jaką prezentuje, jest niezwykle przekonująca. Książka dotyka trudnych kwestii, takich jak trauma czy poszukiwanie nadziei w obliczu bolesnych doświadczeń. To nie tylko opowieść o miłości, lecz także o wewnętrznej sile, walce z demonami przeszłości oraz odkrywaniu sensu życia.

Kolejną istotną zaletą są wyjątkowo skomplikowani i wiarygodni bohaterowie, Haelyn i Rion. Ich emocjonalna głębia, złożone osobowości oraz ewolucja na przestrzeni książki sprawiają, że czytelnik może się z nimi utożsamiać i współodczuwać ich przeżycia. Ich autentyczność dodaje wiarygodności opowieści, prowadząc do emocjonalnego zaangażowania czytelnika.

Dodatkowo, sposób, w jaki autorka operuje narracją i prowadzi fabułę, zapewnia dynamiczną i angażującą lekturę. Trzymająca w napięciu opowieść o Haelyn i Rionie nie pozwala czytelnikowi oderwać się od stron, ukazując rozwój relacji między nimi w sposób, który jest zarówno intrygujący, jak i poruszający. To właśnie te elementy sprawiają, że Swallow stanowi przyciągającą podróż przez ludzkie emocje i nadzieję, pozostawiając trwały ślad w sercach czytelników.

Swallow jest historią o nadziei, walce i odkrywaniu siły wewnętrznej w obliczu trudności życiowych. To opowieść, która angażuje czytelnika emocjonalnie, ukazując, jak dwie zupełnie różne osobowości mogą wzajemnie wpływać na siebie, przynosząc nadzieję nawet w najciemniejszych chwilach. Co więcej, to opowieść nie tylko o miłości, lecz także o sile wewnętrznej, walce z przeciwnościami losu i poszukiwaniu nadziei nawet w najciemniejszych chwilach.

Muraszka w niezwykle sugestywny sposób prezentuje życie dwójki bohaterów, ukazując ich rozterki, zmaganie się z traumą i próbę odkrycia sensu własnego istnienia. Ta książka może być naprawdę inspirującą i poruszającą lekturą dla tych, którzy szukają w literaturze emocjonalnego zaangażowania oraz motywacji do zmiany.

ZALETY

  • emocjonalna głębia bohaterów;
  • porusza trudne tematy życiowe;
  • angażująca fabuła trzymająca w napięciu;
  • realistyczne przedstawienie ludzkich emocji;
  • sugestywny sposób prowadzenia narracji.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Aleksandra Muraszka
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 576
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: obyczaj, young adult
JĘZYK: polski
WIEK: 16+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to