Ostatnio w moje ręcę trafiły dwie książki, które zdecydowanie są wyjątkowe. Szekspir to nie dramat! Opowieści dla młodych oraz Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko to publikacje, które zaskakują nowatorskim podejściem do znanych tematów literackich.

Z jednej strony mamy zbiór opowieści, które ożywiają klasykę literatury Szekspira, przekształcając ją w barwne historie, dostępne i interesujące dla najmłodszych czytelników. Z drugiej zaś stronę, podróżujemy przez różnorodne kultury i epoki, spotykając bohaterki, które przekształcają wizerunek klasycznych księżniczek, stawiając na piedestale siłę, determinację i niezależność.

Te dwie książki to nie tylko ciekawe lektury dla dzieci, ale także przemyślane podejście do literatury, które stawia nowe wzorce i inspiruje zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Czas zanurzyć się w świecie tych publikacji i odkryć, co sprawia, że są one tak wyjątkowe!

ZALETY KSIĄŻEK

  • nowoczesne podejście do klasyki, czyli przekształca klasycznych dzieła Szekspira w barwne opowieści przystępne dla młodego czytelnika;
  • wspaniałe ilustracje wprowadzają dodatkowy wymiar do opowieści, pobudzając wyobraźnię;
  • stanowią doskonałą pozycję dla edukacji literackiej młodego pokolenia, ułatwiając zrozumienie klasyki literatury;
  • inspirujące wzorce kobiecych bohaterek;
  • prezentują różnorodność i determinację kobiet w różnych kulturach i czasach;
  • przekształcają klasyczne wątki baśniowe, stawiając na piedestale niezależność i siłę kobiet;
  • baśnie nie tylko bawią, ale i uczą, promując wartości takie jak determinacja, odwaga czy niezależność.

Szekspir to nie dramat!

Szekspir to nie dramat! to zbiór opowiadań stworzony na bazie najbardziej znanych dzieł Williama Szekspira. Zawiera 15 historii, które są adaptacją kultowych dramatów tego słynnego dramaturga. Książka została starannie przygotowana, aby przedstawić te klasyki literatury w sposób dostępny i atrakcyjny dla dzieci i młodzieży.

Opowiadania w książce są oparte na takich sztukach jak Hamlet, Romeo i Julia, Komedia pomyłek czy Burza. Autorka i tłumaczka umiejętnie przekształciły te najsłynniejsze dzieła Szekspira, tworząc opowieści zachwycające nie tylko swoją treścią, ale także językiem, który jest zrozumiały dla młodego czytelnika. Książka ma za zadanie przybliżyć dzieła Szekspira nowemu pokoleniu i pokazać, że klasyka literatury może być ciekawa i dostępna dla każdego.

Nie tylko treść opowiadań jest imponująca – książka wyróżnia się również wysokiej jakości ilustracjami. Barwne, szczegółowe rysunki doskonale uzupełniają opowieści, wprowadzając czytelnika w niezwykłą atmosferę każdego z dramatów. To wspaniałe połączenie słowa pisanego z wizualnym, co sprawia, że lektura staje się jeszcze bardziej porywająca.

Dodatkowo, książka ma potencjał być świetnym narzędziem dla nauczycieli do wprowadzenia dzieci w świat Szekspira w szkole. Dzięki przystępności treści oraz bogatej szacie graficznej, może stanowić cenny element edukacji literackiej.

Ogółem, ta książka nie tylko dostarcza emocjonujących opowieści, ale także stara się otworzyć drzwi do klasyki literatury już od młodego wieku. To interesujący sposób na zapoznanie się z twórczością Williama Szekspira, który może być inspiracją do dalszego zgłębiania literatury światowej.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Szekspir to nie dramat! Opowieści dla młodych
AUTORKA: Samantha Newman
ILUSTRACJE: Khoa Le
TŁUMACZENIE: Anna Hikiert Bereza
WYDAWNICTWO: Harper kids
LICZBA STRON: 128
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: książki dla dzieci
WIEK: 7+
CENA: ~28 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko

Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko to skarbnica inspirujących opowieści, które odmieniają klasyczne obrazy księżniczek i bohaterek baśniowych. Samantha Newman wzbogaciła tę książkę piętnastoma historiami, ukazującymi dziewczynki i kobiety jako silne, mądre i niezależne postacie.

Pozostając w kontraście do klasycznych wątków baśniowych, autorka przeniosła czytelników w świat bohaterek, które nie stoją w cieniu męskich postaci, lecz same porywają życie za rogi. Te opowieści są jak dawka świeżego powietrza dla współczesnych dziewczynek, oferując im wzorce do naśladowania – bohaterki, które radzą sobie w trudnych sytuacjach, walczą ze stereotypami i odnoszą zwycięstwa.

Książka przenosi czytelników przez różne kultury i epoki, prezentując baśnie o bohaterskich kobietach z Francji, Grecji, Nigeru, Japonii, Anglii, Rumunii, Chin, Rosji i wielu innych miejsc. To podróż przez różnorodne historie, gdzie dziewczynki i kobiety odważnie stawiają czoła wyzwaniom, ratują innych, spełniają marzenia i pokonują stereotypy.

Język użyty w tej publikacji jest dostępny dla młodego czytelnika, a ilustracje nadają historiom nowoczesny wyraz, który sprawia, że baśnie nabierają życia na nowo. To nie tylko lektura dla dziewcząt przechodzących w wiek nastoletni, ale również dla chłopców, przypominając im, że era bezradnych księżniczek minęła.

Największą zaletą tej książki jest bogactwo różnorodności w prezentowanych historiach, ukazujących moc i determinację kobiet na całym świecie. Odważne bohaterki, wspaniałe przygody i wartościowe przesłanie sprawiają, że Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko to lektura, która inspiruje, motywuje i otwiera oczy na potencjał każdej dziewczynki. To książka, która ostatecznie przemienia obrazy klasycznych baśniowych postaci, stawiając na piedestale niezależność i siłę kobiet.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko
AUTORKA: Anita Ganeri
ILUSTRACJE: Khoa Le
TŁUMACZENIE: Tina Oziewicz
WYDAWNICTWO: Harper kids
LICZBA STRON: 128
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: książki dla dzieci
WIEK: 7+
CENA: ~28 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywane książki są egzemplarzami recenzenckimi.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to